Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi folyadékot szabad inni...

Mennyi folyadékot szabad inni fogyókúra alatt?

Figyelt kérdés

Tudtommal minél több folyadékot kell inni, én mégse merek. Mióta elkezdtem fogyózni (január), azóta minimális folyadékot fogyasztok, ami kimerül körülbelül fél literben.

Az a kényszerképzetem van, hogy ha folyadékot viszek be, akkor hízni fogok. Tudom, hogy biológiailag kiürül a szervezetemből, de mindig attól tartok, hogy valamiért mégis bennem marad és a súlyom megnő. Tudom, hogy beteges :D

Például imádom a tejet, napi 1-1.5l-t is megittam a fogyókúra előtt. Tejből mennyit szabad fogyasztani? Illetve teából (csak édesítőszerrel ízesítve)?



2016. ápr. 6. 22:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Tejjel óvatosan a tejzsír és a tejcukor miatt, meg egyébként is felnyomja az inzulint.

Vizet: az ideális 1 liter 20 testsúlykilogrammonként. Ebbe nyugodtan beleszámolhatod a cukor nélküli teát is.

A test 3/4-e víz, így a működéséhez is elengedhetetlen. Ráadásul gyorsítja is az anyagcserét.

2016. ápr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
49%

Tejből? Minél kevesebbet. Nincs szüksége rá a szervezetednek. Teából annyit iszol amennyit akarsz, de általában az édesítő szerekben aszpartam van, ami egy idegméreg. Majdnem minden diétás cuccban megtalálható. Olvass utánna az aszpartam mérgezésnek. [link]

Jobban jársz ha ásványvizet iszol. Egyébként 20kgonként 1 liter víz az ajánlott.

2016. ápr. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Tehát ha most vagyok 53-54kg között, akkor egy 2-2.5 liter vizet mindenképpen fogyasztanom kell?

Sajnos mindkét szülőm cukorbetegségben szenved, így én is édesítőszerrel iszok mindent. Az előbb megnéztem a hátulján, és aszpartánt nem találtam benne. Biztosan más anyaggal helyettesítik.

Esetleg ha néhanapján megkívánom, akkor lehet energiamentes italokat inni? Például a xixonak vannak termékei, amikben kevés a kalória (0,01/100ml).

2016. ápr. 6. 22:39
 4/25 anonim ***** válasza:

Az energiamentes, édesítőszeres italok természetesen mehetnek fogyókúra szempontból, elvégre energiamentesek. :)


Amúgy igen, 2 liter fölötti mennyiséget kéne innod. Amit most csinálsz, az egyrészt ártalmas, másrészt értelmetlen. Ugyanis minél inkább kevés folyadékot fogyasztasz, annál inkább raktározza a vizet a szervezeted. Minél inkább ellátod folyadékkal, annál jobban pörög az anyagcseréd is.

2016. ápr. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Igen, tudom, hogy marhaság, de valahogy elraktározódott bennem, hogy ha iszok, akkor többet mutat a mérleg. Ez mindig elszomorított. Pedig nem vagyok fogyatékos, természetesen tudom, hogy kiürül a szervezetemből és magának a folyadéknak a súlya okozza a többletet és nem zsírosodtam el hirtelen :D

2016. ápr. 6. 22:45
 6/25 anonim ***** válasza:
Na, ezért szoktam én a mérlegnél levonni, amit röviddel előtte ittam :-) Így nem frusztrál, sőt, jó érzés, hogy le lehet vonni, és inkább többet iszom.
2016. ápr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Minél több vizet iszol, annál jobban méregteleníted a szervezeted, és annál jobb lesz az anyagcseréd.
2016. ápr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Irigylem a gondolkodásmódodat :D Én attól félek, hogy jó, levonom...de mi van, ha 5 óra múlva is ennyi lesz?

Egyébként sokszor önsanyargatást csináltam. Tehát amikor az ember olyan ételt eszik, hogy majd' szomjandöglik utána (natur túró, natur csirkemell stb...) én akkor sem ittam. Volt, hogy inkább bevizeztem a számat vagy szőlőzsírt használtam. :D

2016. ápr. 6. 22:56
 9/25 anonim ***** válasza:
86%
Fogyatèkos nem vagy, de hogy hülye vagy az 100%. Legalàbbis a gondolkodasmòdod. Akkor ne igyàl, ha szerinted jò ez. Amùgy is ne a mèrlegre figyelj, hanem arra hogy mit mutar a tükör. Nekem volt hogy 3 hétig egy deka nem ment le mèrleg szerint, de az addig feszülő nadràg szinte leesett ròlam.
2016. ápr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Hajajj... Igenis úgy látszik, hogy nem fogod fel. Az víz. Kell a testednek, nem zsír, nem hizlal és hacsak nincs bajod, amitől vizesedni kezdesz, nem marad benned s nem leszel egyre vizesebb és vizesebb...


A 20 kilónkénti egy literrel sosem értettem egyet, az brutális mennyiség lett volna nekem régebben s kövérebben (egyszer megpróbáltam, nem vált be, pedig akkor már sokat fogytam. sokkal jobb, ha nem figyelek rá, úgyis érzem, ha innom kell, ez nálam rendben van). DE vannak periódusok, amikor kell annyi. Mostanában is rengeteget iszom, a testemnek automatikusan több kell, úgyhogy gyakran s erősen megszomjazom és iszom. Az én étrendemen ez gyakori.

Akinek nem működik jól a szomjúságérzete, annak más, de nálad még csak nem is ez a helyzet...


Butaság nem inni, kell a víz, nagyon. Persze az ételben levő is számít, márpedig nem olyan nehéz több litert bevinni belőle...


A teába ne tegyél édesítőszert. Teaíze van, minek édesíteni?

A tejet én sem ajánlom, főleg ilyen durván nagy mennyiségben.

2016. ápr. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!