Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Olivaolaj helyett más alternat...

Olivaolaj helyett más alternatíva?

Figyelt kérdés

Ebédre nagyon szeretek olivaolajos salátát enni, viszont nagyon sok már két ekban is a kalória és a zsír.

Mit használhatnék helyette salátaöntetként?


2016. jún. 15. 14:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Zsír nélkül a salátában lévő vitaminok csak nagyon kicsi része tud felszívódni.
2016. jún. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ezzel tisztaban vagyok de eszem annyit amennyi eleg ezen kivul is
2016. jún. 15. 14:25
 3/16 anonim ***** válasza:
Joghurt, ecet, citrom stb. Találd ki, mit eszel szívesen. Én a salátát öntet nélkül is meg tudom enni, két evőkanál helyett eheted egy vagy fél evőkanállal is.
2016. jún. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egy adag salátára böven elég fél evökanál olaj is, nem kett egyböl kettöt rátenni.


Emellett ennyi zsiradékra szükseged van, mert egy csomó vitamin csak akkor tud felszívodni, ha zsiradékkal együtt fogyasztod.

2016. jún. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egy nagy zacsko salatara nem eleg fel kanal olivaolaj
2016. jún. 15. 15:44
 6/16 Szintis Zoli ***** válasza:

joghurt, salátaöntet, tejföl.

Ezekben a zsír mellett van még CH és fehérje is, de kalóriában még így is alacsonyabbak. Kár, hogy legtöbbje művacak.


1 kanál (kb 12 gramm) olajnak azért már elég jó a kenése. Én ma annyival ettem 85 gramm ch-t meg 30 gramm fehérjét. Nem éreztem száraznak.


Hány gramm zsírba kell beleférned ebédkor?

2016. jún. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Ha nem elég fél, akkor tegyél rá egyet, de kettő... 2 evőkanál zsírban egy kiló káposztát megsütök s az egy kellően zsíros étel lesz (én mindig zsíros táplálkozást folytattam), nem saláta :) Egy gigarántottához elég lenne 2 deka zsír, az sok. Egy nagy lábas ételbe teszünk hármat s mi zsírosan főzünk...

De ha te a zsíros salátát szereted, akkor egyél belőle keveset. Vagy férjen bele a 2 kanál zsír. Vagy felejtsd el a salátát, ha az neked túl zsíros fogyáskor. S bár az nem az én műfajom, igenis vannak más salátaöntetek, már írtak ezekről. Vannak lehetőségeid.

2016. jún. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
47 g zsirt ehetek egy nap
2016. jún. 15. 18:03
 9/16 anonim ***** válasza:
Én két FEJ salátára teszek egy evökanálnyi olajat és böven elég!
2016. jún. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Miért ehetnél csak annyit?
2016. jún. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!