Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Helyes étrend kialakítása,...

Helyes étrend kialakítása, tudnátok tippeket adni?

Figyelt kérdés

157 cm vagyok, alapesetben 60-62 kg. Igen husis, de így éreztem jól magam, így néztem ki jól. Ez lenne a célom most is.


Viszont a lombik kezelés alatt a hormonoktól és a mozgáshiánytól 67 kilósan lettem terhes. Veszélyeztettet terhesként 7 hónap fekvés valamint a nem túl egészséges táplálkozás miatt 79 kilósan szültem. Most 8 hónaposak az ikreim, a múlt héten véglegesen abbahagytam a szoptatást, jelenleg 77 kg vagyok, innét kezdem a fogyókúrát/diétát/életmódváltást, mindegy minek nevezzük.


Úgy gondolom, hogy elsősorban az élelmiszer bevitelre kell figyelnem valamint arra, hogy a mozgás visszakerüljön az életmódomba.


Hétfőn kezdtem, tehát nagyon az elején vagyok. A fő problémám az, hogy vacsorák tekintetében vagyok gondban, egyszerűen kínszenvedés kitalálni, hogy mit egyek, lehetőleg úgy, hogy ne kelljen 3 félét készítenem. Illetve nem tudom mennyire jó amiket ettem. Leírnám az előző két napot.


Hétfő:


reggeli: 75 g csirkemell sonka, egy pohár natúr joghurt

tízórai: egy tejeskávé édesítővel 2 házi zabkeksz (zabpehely, tojás, eritriol, tej, megy)

ebéd: sajtos sült hal (köret nélkül)

uzsonna: egy csomag retek

vacsora: 1 szelet grillezett marhahús


kedd:


reggeli: 3 szelet abonett, 3 szelet csirkemell sonka, 2 szelet sajt

uzsonna: egy tejeskávé, egy kis doboz (125 g) málna

ebéd: sajtos hal (köret nélkül)

uzsonna: 1 nagy evőkanál túró 5 szem eper

vacsora: zablisztből készült tortilla amit joghurtos paradicsomszósszal, csirkemellel, sajttal és paradicsommal volt töltve


Mozgás, miután 1,5 éve semmit nem mozogtam, így csak nagyon fokozatosan kezdeném el, mert nem akarom, hogy elmenjen a kedvem. Hétfőn megcsináltam egy fél órás ducitornát, tegnap pedig a dimbes-dombos belvárosban sétáltunk gyorsabb tempóban 3/4 órát, nehezítésként ikerkocsival. Holnap megyek bicajt venni, azt is szeretném használni, illetve péntekenként szeretnék eljárni úszni.


És még egy kérdés a hormonokhoz javasolta az orvos a fokozott fehérjebevitelt, kiegészítésként napi egy alkalmas fehérjepor fogyasztással. Biotech Iso whey zerot ittam. Ez laktóz és cukormentes fehérje. Ezt fogyaszthatom most is? Nagyon jól laktatott, alkalmanként el tudnám képzelni reggeli helyett.


2016. jún. 22. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan fehérjedús napokat tarts kb mint a hétfő, és egyél több zöldséget, telitettség érzést okoz és kell a rost a szervezetnek. Ihatod az iso whey zero-t.
2016. jún. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha ekkora a felesleged, főleg nem értem, miért ilyen koplalós stílusban eszel. Nem mondom, hogy rosszakat, dehogy, ez értelmesebb fajta, csak kevésnek tűnik, még ha mennyiség nincs is mindig (de sajtos sült hal felkiáltással csak én ettem fél kiló lazacot, amíg még ettem húst, mások nem szoktak annyit). 1 kanál túró meg 5 eper, OK, az uzsonna sokaknak alibiétkezés, mert nem éhesek s 3 étkezés kellene nekik, de még a reggelid is egy semmi (bár legalább akad benne fehérje, az jó).


Mi a gond a vacsorával s miért kéne 3 félét készítened? Amúgy gyors vacsorák is vannak, nekem ma már nem gond, ha csak a páromnak főzök, én bekapok pár tojást és boldog vagyok. Jó nekem, hogy szeretem, de kismillió gyors étel van, különféle stílusban. S miért nem eheti a családod azt, amit te, max. más körettel? Sokan így oldják meg, amikor az egyik fél diétázik, vega, esetleg huszadannyi szénhidrátot visz be, mint a másik... :D


A mozgás OK, nagyon úgy néz ki, hogy minden téren van fogalmad arról, hogy mit kell tenned, csak kicsit túlzásba viszed a fogyókúrás mennyiségeket :) Bár ezt inkább csak a konkrét számok ismeretében állíthatnám, a kalóriaigényedről sem tudok semmit, de azért csak nem lehet extrém alacsony...


Ha nem eszel az ételeiddel elég fehérjét, akkor menjen a fehérjepor, igen. Direkt jó, ha laktat (a fehérje eleve a legjobban laktató makrotápanyag, általánosságban).

2016. jún. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja tényleg, igaza van az elsőnek, muiért nem eszel sk zöldséget? Hogy tudod megenni a sajtos halat anélkül? OK, sokfélék vagyunk, én már azt sem értem, aki krumplit vagy rizst eszik hozzá és zöldséget nem :D Hasznos, rostos, térfogatos, élvezetes a zöldség :)
2016. jún. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Főétel és a köret nekem nem passzol össze, korábban se ettem köretet sem húshoz sem halhoz. Szóval ennek semmi köze a diétához. Rízt is csak magában szeretem, szóval ez a saját defektem.


Tény hétfőn kezdtem, így még csak a mai a harmadik nap, de egyáltalán nem érzem éhesnek magam.


A háromféle vacsi, a párom aki "rendes" ételt eszik. Az ikreknek is kell valami, de ők még sok minden nem ehetnek még, de már igénylik, hogy ne tápszer legyen a vacsora. Illetve nekem is kéne valami.


Min változtassak? Zöldséget amúgy rengeteget eszem, de valahogy tegnap-tegnapelőtt az egy csomó retken kívül, csak egy paradicsom került a menümbe. Erre igyekszem figyelni.

2016. jún. 22. 15:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Ok, ezt meg tudom érteni. Én is tudok magában rizst enni (meg mustárt, tojást és kvázi bármit), míg a rizsimádó párom semmiképp. Ezzel nincs gond, ha így szereted, így szereted, csak vigyél be mindent, amit kell.


Értem, hogy mi a háromféle, csak azt nem, hogy miért ne ehetnétek hasonlót a pároddal, mint más családokban, ahol akár nagyon más az életmódja az embereknek. Persze bizonyos eltérésekkel nem lehet mit tenni, de csak mert valaki fogyni akar, igazán nem kell speckón ennie, a normál evő pedig szintén sokat el tud mozdulni szinte bármerre, nincsenek kemény korlátjai, mint egy pl. mindenre allergiásnak. Tuti van mozgástér. Pl. mindenki egészségesebb életmódra vált, az egy jó megoldás. Hogy ez konkrétan mit jelent, az persze emberfüggő.

2016. jún. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Próbálom közelíteni, de ez az ami nehéz számomra.


Férjem építészmérnök napi 10-12 órát van kint az építkezésen, és mászkál egyfolytában, szóval neki elég mások az igényei, de biztos össze tudom hangolni, csak még nem megy automatikusan.

2016. jún. 22. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!