Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A Protein fehérje jó vagy...

A Protein fehérje jó vagy rossz egy 15 éves lánynak? Segítség! Probléma. (több lent)

Figyelt kérdés
Kb. 3 hete járok rendszeresen edzeni kondiba 15 éves vagyok. Szeretnék elég sokat fogyni és tényleg fontos is lenne szinte már majdnem túl súlyos vagyok. A nővérem már járt régebben is és folyamatosan itta ezeket a fehérje italokat/koktélokat. Én is elkezdtem ezt használni,vettünk is (Protei Delite-t) ugye utána néztem mit is használok és annyi mindent találtam róla össze vissza hogy szó szerint félek. Egyik oldalon az írja milyen jó fogyaszt stb.. a másikon pedig azt írja,hogy tönkre teszi a vesét,májat és hizlal ugye én elég sokszor felfázok a vesémről és családi örökség is ez a probléma és most ettől fáj folyamatosan a vesém vagy csak felfáztam? Nem tudom,hogy mit higgyek és kinek már teljesen össze vagyok zavarodva tudnátok nekem segíteni,hogy most mi is van valójában? Normális válaszokat szeretnék előre is köszönöm!

2016. jún. 20. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezen az oldalon olvasgathatsz: [link]
2016. jún. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
pénzkidobás, különösen lányoknak és fogyni vágyóknak
2016. jún. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott,hogy a protein magyar megnevezése fehérje.

Ha üzletben vagy megbízható webáruházban vásárolsz fehérje készítményt, akkor nincs miért aggódnod. Jó szolgálatot tehet, ha valami miatt nem tudsz elegendő fehérjét bevinni szilárd táplálékból ill. edzés után gyorsabban ellátja az izmokat a regenerálódáshoz szükséges aminosavakkal.

A protein turmix egyébként nem fogyaszt(mint ahogy semmi más sem). A zsírégetéshez megfelelő étrend (amiben lehet helye táplálékkiegészítőnek) és mozgás kell.

2016. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Ha felsz tole ne hasznald.

En nem vagyok dietetikus, es nem tudom, hogy nekem van-e igazam, de mi lenne, ha megprobalnal egy alacsony szenhidrat (vagy mentes) dietat sok feherjevel (hus es vagy tojas) es zoldseggel? En betegseg miatt kezdtem el igy enni, cserebe jol vagyok, lefogytam, sok az energiam es szalkassak az izmaim. Nem nagyon hiszek a tulontul feldolgozott csodaszerekben, a termeszetes sokszor a legjobb.

2016. jún. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4-es nél a pont, plusz azért is felesleges, mert kezdő, fiatal vagy még
2016. jún. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

A fehérjepor azoknak való, akik másképp nem képesek fedezni a fehérjeszükségletüket. Nem fogyasztószer!


Vesebántalmakat közvetetten simán okozhat, mivel a feleslegben bevitt fehérjét másra használja el a szervezet, a bomlástermékeket pedig a veséknek kell kiszűrni, amit nem mindig szeretnek.

2016. jún. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor jó, ha nem tudod étellel bevinni a szükséges fehérjét. Edzeni sem kell hozzá, az életkor és a nem is mindegy, az egyszerűen fehérje, mint a tojás, a hús és a többiek. Csak éppen egyeseknek kényelmesebb, előnyösebb (főleg fehérje, por formában, sokféleképpen felhasználható... bár ez utóbbi sok ételre is igaz :D), van, aki a felszívódási sebességéért van oda...

De alapvetően, aki tud elég fehérjét enni, annak felesleges.

Nem izmosodik tőle az ember, nem fogy és nem hízik, de baja sem lesz, ha normális fehérjepor. Sima étel.

2016. jún. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

nincs étrended,azt sem tudod mi a fehérje.ilyen tudás mellett nem kell neked étrend kiegészítő.

kezdésnek annyit érdemes tudni róla,hogy az étrend kiegészítő az étrended egészíteni ki ha lenne olyanod.mivel nincs ilyened,ezért nincsen szükséged rá.

2016. jún. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=gfZoJQglsxc

Itt ez a videó ezt nézd meg. Annyi, hogy ha nincs egy jó étrended akkor felesleges teljesen. Fogyáshoz meg hát vannak olyan fehérjéék amik elméletileg segíthetnek ezek maximum mankók nem többeké.

2016. jún. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!