Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A szobabiciklizés vagy a...

A szobabiciklizés vagy a normál biciklizés jobb?

Figyelt kérdés
Mindegy, hogy sima biciklin/szobabiciklin tekerek? Általában 32km-t tekerek óránként a szobabicikli szerint. Ez valós adat lehet? (szerintem nem, mert egy normál biciklit hajtani kell előre, van súrlódás stb. Vagy ez nem jelent semmit?
2016. jún. 29. 12:01
 1/6 anonim válasza:
Mind kettő hasznos. De én speciel jobban bízok a normál biciklizésben. Én azt ajánlóm.
2016. jún. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Normállal friss levegőn vagy általában, változik a talaj, egyensúlyt is meg kell tartani, amihez megfelelő sebesség is kell. Szóval szvsz jobb.
2016. jún. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A km-ek száma lehet valós adat, de egy normál biciklin nem ugyanennyi energiát kell belefektetned ugyanennyi út megtételébe. Emelkedőn többet kell erőlködni, néha meg kell állni, lassítani kell. Ha friss levegőn vagy, akkor a normál biciklizés jobb.
2016. jún. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöma válaszokat. Egyébként csak akkor szobabiciklizek, ha rossz az idő.
2016. jún. 29. 13:39
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ, mi a célod. Ha pl fogyni szeretnél, a szobai jobb, pont az előttem lévő válaszában szereplő dolgok miatt. A szobabiciklin egyenletes tempót tudsz fenntartani, egyenletes pulzussal, ha szabadban vagy, ez általában nem így van.Meg kell állni, lassítani stb. Így egy óra alatt általában szobabiciklivel többet mozogsz, mint pl a városban tekerve. Persze a tereptől is függ.
2016. jún. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
A kinti bringázás annyiban más a bentitől, hogy érdekesebb, olyan, mintha gyorsabban telne az idő. Bent is lehet nagyon hasznos edzésr végezni, de szerintem kint jobb. Az biztos, hogy nem valós adat, hogy 32 km/h-val mész, hiszen egy szobabicikli csak az alapján tud sebességet kalkulálni, hogy mennyi erőt adsz le. Pl. ha egy 60 kg-os ember lead 180 wattot, viszont egy 80 kg-os 200-at, hiába hajt erősebben a 80 kg-os, kevesebb wattot ad le tskg-onként,
2016. jún. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!