Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Intervallumos szobabiciklizés...

Intervallumos szobabiciklizés mennyivel éget több kalóriát mint az aerob?

Figyelt kérdés

20/F 95kg/177cm. 1 óra kerékpározással 132-136 körüli pulzussal elégetek kb 750 kalóriát.

Intervallum edzést szobabiciklin úgy szoktam hogy 30 mp gyors úgy 168-172 körülire viszem fel a pulzusomat, majd 1 perc pihenő ilyenkor visszaáll úgy 140-re. Ebből 10 kör.

Érdekelne hogy az intervallumos mennyivel éget több kalóriát?

Hetente hányszor csinálhatom, hogy ne edzem túl magam?

Valamint mi a legjobb sprint pihenő idő arány?



2014. aug. 22. 20:29
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és azt még hozzátenném hogy az étrendem rendben van.
2014. aug. 22. 20:31
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én lány vagyok, intervallumozni szoktam én is szobabicajon, szinte minden nap így nyári szünetben. ha edzett vagy, és bírod, akkor nyugodtan mehet 3-4 szer egy héten. de attól függ, mit akarsz vele elérni. Sajnos, ahhoz, hogy hatékonyabban égess zsírt, és ne izmot veszíts,vagyis, jobb kinézeted legyen, 130-as pulzus alatt kéne 1 órás aerob, és nem kardio edzés, mellette súlyzó, de nekem is ilyen 130-170 körül van, mint ahogy leírtad, viszont, túl izmos nem vagyok tőle, pedig régóta csinálom. az intervallumos edzés a kardio és az aerob között van, elvileg jó, csak fárasztó.az intervallumossal én 860-at égetek el 1 óra alatt a kijelző szerint. 60 percet szoktak elvileg gyorsan, 60-at lassabban tekerni, én úgy tudom, de nem szoktam pontosan betartani.
2014. aug. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*60 másodpercet ,bocsi az elírásért.
2014. aug. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!