Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyi kalóriabevitel az...

Mennyi kalóriabevitel az egészséges?

Figyelt kérdés
170 cm vagyok, 65 kg és 55 kg szeretnék lenni. A nulla mozgásom szeretném rendszeressé tenni, egészségesnek egészségesen étkezem. Szeretném elkezdeni a kalóriaszámlálást, de nem tudom,h kezdjem el. kaloriabazis.hu-n regisztráltam , de mindig azt írja egyek többet, szerintem lehet nem jó. Meg elég béna is vagyok.

2016. szept. 18. 02:54
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Van a neten sok kalória számoló, 3-4-be írd be az adataidat is kiadja mennyi a beviteled.


Ja és az egésszéges étkezés nem csak a kalóriáról szól.

2016. szept. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kalóriabázis jó! De ott ne csak a kcal-t figyeld, hanem a megadott egyéb értékeket (Ch-fehérje-zsír) is.


Azt nem írtad, hogy mennyi az "egyek többet", kérdés, hogy most mennyit fogyasztasz.


A magasságodhoz a minimális (ami ahhoz kell, hogy életben maradj: a szived-tüdöd-veséd-vérkeringésed müködjön, illetve a testhömérsékletedet fenntartsd) kalóriaigény kb. 1500 kcal.

A magasságodhoz a normál testsúly 54-69 kg között van, az optimum 61 kg.


Szóval az 55 kg-ot célszerü átgondolni, mert szerintem az túl kevés.

2016. szept. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem kevés hozzá az 55 kg, én is annyi vagyok. Bőven van rajtam mit fogni.
2016. szept. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"A nulla mozgásom szeretném rendszeressé tenni,"


Egészségesebb, ha mégsem.:D

2016. szept. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az 1500 kcal jól hangzik, ha bírsz ennyit enni (én nem, pedig kisebb vagyok), alá ne menj. Ha rendesen mozogsz, ehetsz többet is, főleg, hogy nem kell sokat fogynod, ráér lassabban is. Az 55 jónak tűnik, ha alig van izmod, de inkább építs valamennyit, egészségesebb, szebb, jobb lenne. Ne akarj X kiló lenni, a fölös hájtól akarj megszabadulni s jól kinézni, jól érezni magad. A konkrét testsúly nem számít.
2016. szept. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Való igaz, a makrók is fontosak. Viszont azok bárhogyan beállíthatók a kalóriabázison, ami nem is árt, mert a buta százalékozás helyett az igényeknek megfelelőt lehet beírni. A százalékozás normál esetben még elmehet, de ha nagyon alacsony a kalóriakeret, akkor túl alacsony, ha nagyon magas, akkor feleslegesen magas fehérjebevitelt írhat elő. Az aktivitás is számít, az egyéni igények is szórnak, bár ezt kevesen tudják kitapasztalni. Viszont pl. az ideális szénhidrátmennyiség nagyon eltér a különböző embereknél.
2016. szept. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Viszont pl. az ideális szénhidrátmennyiség nagyon eltér a különböző embereknél."


Meg az ideális zsírmennyiség illetve fehérjemennyiség is :)

2016. szept. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző, no igen, ez így van, de inkább a zsírra igaz. A fehérje nem szór olyan sokat, az mindenkinek rendes mennyiségben kell, de a túl sok sem jó.

Azért a testméret, aktivitás s egyebek belejátszanak, de nincs olyan, hogy az egyik embernek 5 gramm a jó, a másiknak 1000, mint a szénhidrátnál.

2016. szept. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. szept. 20. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!