Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Két hónapja fogyózom. Valaki...

Két hónapja fogyózom. Valaki itt ajánlotta a Jázmin rizst. Itthon láttam, hogy 96-os a GI-je. Akkor miért is jó?

Figyelt kérdés
2016. okt. 14. 12:24
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan csak jobb minőség, ennyi.
2016. okt. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
76%
A jázmin rizs azért jó,mert finom. Ha tudsz, vegyél barna jázmin rizst,annak alacsonyabb a GI-je,meg magasabb a rost-és ásványi anyag tartalma.
2016. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Mondjuk, ha hamarabb tudom, nem veszem meg, pont azért mert fogyózom, és ez most tilos nekem. Majd 1-2 hónap mulva elhasználom.
2016. okt. 14. 12:50
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
mennyit fogytal 2 honap alatt? :) irhatsz privit ! mit ettel hogy fogyjal ?
2016. okt. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Én a basmati rizsre szavazok a barnával szembe 2 okból is:

1. Állítólag a barnarizs külső rétegébe (korpa) fitinsav van, ami gátolja az ásványi anyagok felszívódását és a fehérjékét

2. Rossz íze van, bár ez egyéni dolog. :D


Jázmin rizsnek is van szerepe fogyókúrába is:súlyzós edzés után pl visszatölti a lemerült glikogén raktárakat.

2016. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
83%
Most tilos, de egy-két hónap múlva vígan eszed? Ez így butaság, olyan életmódra kell áttérni, amit egész életedben tartani tudsz, különben minden visszajön.
2016. okt. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
A GI-t lehet csökkenteni, ha a rizsből kisebb mennyiséget fehérjével és/vagy zsiradékkal, plusz sok rostban gazdag zöldséggel együtt eszed. Én már lefogytam, és a fehér rizst "vígan eszem", persze nem nagy mennyiségben és nem minden nap, a súlyomat pedig elég régóta tartom így is.
2016. okt. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
12.55-ös válaszoló. Két hónap alatt 12 kilógramm minusz. GI diéta kalória - makrók számlálása. Nem edzem, nem kell a rizs pótlás. Ha visszaállok a 2000-kalóriára, akkor nem fogom visszahizni amit leadtam, mert az a rendes kalória szükségletem. Nem fogok tovább fogyni, de miért hiznék, ha annyit eszem, amennyi előirt a számomra?
2016. okt. 14. 14:17
 9/38 anonim ***** válasza:
70%
két hónap alatt 12kg? Az túl sok ahhoz, hogy egészségesen menjen le. Mellesleg attól még visszahízhatsz 2000kalóriával, ha korábban valóban annyi volt a szükségleted, mivel ez változik.
2016. okt. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

A jázmin rizs finom, de ez persze emberfüggő. Nekem a jázmin és a barna ízlik, a basmati még a rizsre igénytelen páromnak se, fogyáskor pedig úgyis kerülnöm kell az összeset.

Ha a te diétád olyan, hogy nem fér bele a magas GI-jű étel, akkor neked nem való. Nálam a sok szénhidrát nem fér bele, pl. a zab nagyon előnytelen, ahogy az alma is, bár az duplán, a fruktóz miatt.


Simán lehet sok fehér rizzsel fogyni, ha olyan az ember. Térfogatot ad, teljesen rendben levő étel, s van, akit laktat, van, akit nem. Általánosan nem ideális fogyáskor, de egyedszinten nagyon jó lehet.

2016. okt. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!