Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Két hónapja fogyózom. Valaki...

Két hónapja fogyózom. Valaki itt ajánlotta a Jázmin rizst. Itthon láttam, hogy 96-os a GI-je. Akkor miért is jó?

Figyelt kérdés
2016. okt. 14. 12:24
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Na akkor pl van itthon mirelit francia saláta keverék. Megnéztem a kalóriáját, és a szénhidrátját. Hát alig különbözik a krumplitól, és a rizstől is. Van még mit tanulnom....
2016. nov. 6. 09:47
 32/38 anonim ***** válasza:

a francia salátát sosem tudtam, miért hívják salátának a saláta az ilyen:

[link]


tele van zölddel, emészthetetlen rostokkal, amiknek az egyik szerepe, hogy lassítja a felszívódást a másik meg, hogy tisztára súrolja a bélfalakat.

2016. nov. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Én minden reggel ilyen eszem, 20 dkg-ot, ami képet feltettél. Imádom. Plusz még valamit. Nem francia salátáról beszéltem, csak a neve az. Sárgarépa, és borsó vegyesen, lefagyasztva. Ennek az értékeit néztem.
2016. nov. 6. 12:01
 34/38 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Nálam a rizsevés úgy néz ki, hogy 1 adag rizshez kb. 2 adag zöldség, 1 adag hús és sok szaft. A rizs főzővizébe is teszek 1-2 kanál zsírt vagy kókuszzsírt. Ugyanígy eszem néha krumplit is. Szerintem az arányokon múlik minden, és persze az összkalória is fontos, ha fogyni szeretnél.

Zöldségkeverékeket én is szoktam enni, de többnyire olyat, amiben nincs kukorica. Sokszor eszem brokkolit, kelbimbót, karfiolt, káposztát, zellert, de répát, fehérrépát, zöldborsót, céklát és sütőtököt is. Minden nap eszek valamilyen levest. A szénhidrátosabb zöldségeket kb. felesben keverem az alacsonyabb szénhidráttartalmúakkal. Régebben hipoglikémiás voltam, ezért észrevenném, ha evés után leesne a vércukrom, de ilyen már nagyon régóta nem fordult elő velem, tehát úgy gondolom, hogy stabil a vércukrom, vigyázok is rá. Többek között ezért sem eszek lisztes és cukros ételeket. Ezzel az étrenddel stabil a súlyom, ha dugig eszem magam, akkor sem hízok.

2016. nov. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 A kérdező kommentje:
Te hány éves vagy, ha nem gond, és hány kiló?? Ügyes vagy, ez igy jó ötlet. Akkor ma elrontottam kicsit. Az ebédem 3 deci marhahusleves, tészta nélkül, kevés zöldséggel. Párizsi csirkemell, tiz deka, tiz deka főtt, majd átsütött krumplival. Káposzta saláta, és kovászos uborka.
2016. nov. 6. 14:41
 36/38 anonim ***** válasza:

41/N vagyok, 50 kg.

A húsleves nagyon jó, én azt is meg szoktam pakolni zöldségekkel. Nem rontottad el, este egyél több zöldséget.

2016. nov. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
A levesben főtt egy krumpli. Azt gondoltam, hogy kb 10 deka, összekockázom, ráteszek 7 dkb light majonézt, és eszem egy tiz dekát csirkemell sonkát. Az illuzió -majonézes krumpli, sonkával. Kalóriába belefér.
2016. nov. 6. 15:10
 38/38 A kérdező kommentje:
Egyébként egyidős vagy a Fiammal pontosan. Még Ő sem küzd suly problémával, 90 é 95 kg között van. Ha a magasabb érték, akkor pár nap alatt lenyomja. Én jelenleg 114 kg vagyok, és még kb 5 kg-ot szeretnék fogyni. 125 fölött voltam aug-ban.
2016. nov. 6. 15:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!