Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mitől van, ha nem koplalok?

Mitől van, ha nem koplalok?

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok. Tudom, hogy itt senki sem orvos, de hátha találkozott valaki hasonlóval, és a vélemények, vagy tapasztalatok érdekelnének főként.

Életmódot váltottam(4hónapja), és azóta kimaradt a menstruációm, a körmeim elsárgultak és gyöngültek. Nagywc-nél már "nem egészséges" a székletem, hanem nyuszibogyó szerű. 164cm 51kg vagyok, 1800kcal-t eszek, napi szinten kerékpározok 1órát, heti 2x30percet úszok, 1x1órát futok.

Reggelim:zabkása 5dekagramm zabból mézzel, gyümölccsel és magvakkal

10órai:gyümölcs+fehérjshake, rozskenyérből szendvics

Ebéd:csirke+zöldség, durumtészta, reform ételek túrós ételek, tojásos ételek, gombás ételek, hal

Uzsonna:joghurt, kefír, gyümölcs+joghurt,aszalt gyümölcs+magvak néha zabos házi készítésű sütemények édesítővel

Vacsora:hal-, túró-, tojás -vagy csirkemell zöldséggel.

Jelenleg súlyt tartok.

A testem próbál jelezni, ezzel tisztában vagyok, de mi nem stimmel? Túl sok a mozgás? Vagy tápanyaghiány? Nagyon félek, hogy valami súlyosabb problémám van. Kérlek, aki tud valamit, az válaszoljon! Nagyon köszönöm!



2016. okt. 29. 11:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Nos a sárga köröm és ilyen fajta széklet 2 dolgot jelenthet: diabétesz/ epe máj probléma, orvoshoz kéne menni.
2016. okt. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Jól le leszek szavazva de a sok állati fehérje. Nem egészséges hiába nyomják beléd mindenhol hogy tömni kell magadba a fehérjét. A hús eleve iszonyat lassan emésztődik, napokig benned rohad ezért nem tudsz wczni. Régen én is szinte teljesen ugyanígy étkeztem mint te és nekem is ugyanez volt, hiába ettem sok rostot is, ittam 3liter vizet folyamatosan székrekedésem volt. Örültem ha heti 1x volt székletem, sárga köröm, 3 havonta volt vérzésem stb. Éveken keresztül így volt. Fél éve váltottam vegán étkezésre és nem viccelek 2 hét alatt úgy helyreállt az emésztésem hogy kb én sem hittem el hogy naponta van székletem. Én ajánlom hogy nézz utána és esetleg próbáld ki egy két hétig, nekem teljesen megszűntek ezek a dolgaim. 19/L
2016. okt. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Vitaminkészítményt szedsz? Lehet esetleg vitaminhiány is, voltam hasonló helyzetben nekem ezt mondta az orvos, azóta szedek és nincs bajom. De mindenképp nézesd meg magad!
2016. okt. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
2-es, pedig általában fordítva szokott lenni. Az ember átáll a magas fehérje, magas rost, komplex szénhidrát tartalmú étkezésre, akkor jön helyre az emésztése/szervezete. Persze ha most kampányolni akartál a vegaság mellett, megértem, de nekem ne akard beadni, hogy attól sárga a körmöd meg elmarad a menstruációd mert állati fehérjét eszel, -aminek utána nézhetsz egyébként, az állati fehérjének köszönhető, hogy az ember agya ekkorára fejlődött- ellenben a te állításaidnak nincs tudományos háttere/magyarázata.
2016. okt. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Elsősorban köszönöm szépen a választ MINDENKINEK, ment a kezecske!

#1:Jézusom:( ennyire komoly lenne a helyzet? Mitől alakulhatott ez ki? Mi válthatta ki?

#2:Én is gondoltam már a túlzott fehérjére, de nem eszem napi 2g*tskg-nál többet, átlagban 1,6t eszek.

#3:ja igen. Ezt kihagytam:nqpi 3+l vizet iszok és szedek multivitamint.

#4:Nos, nem tudom. Abban igazad van, vuszont nincs nagy megterheléssel a szervezetre, májra, vesére a fehérje?

2016. okt. 29. 12:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves #4, nem kampányolok, és nem akarok semmit beadni senkinek, a saját pozitív tapasztalataimat írtam le, nem értem téged ez miért háborít fel ennyire :D

Amúgy meg utána néztem de pont az ellenkezőjét olvasom annak amit te állítasz, de felesleges nekem támadnod ezzel a témával mert azon nem változtat hogy nekem megoldotta az évek óta fennálló problémám amivel egyik orvos sem tudott mit kezdeni azon kívül hogy hashajtókat adtak.

[link] [link]

2016. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is segített az életmódváltás az emésztésem javításában, igaz én előtte is és most is lakto-ovo vegetáriánus vagyok, vagyis csak húst nem eszem, más állati eredetű fehérjéket mértékkel, de igen.


Mielőtt viszont a kérdező maga próbálna "varázsolni" valamit étrenddel meg bármivel, el kéne mennie egy kivizsgálásra. Jobb hamarabb kideríteni, mi van, és ha nem derült ki semmi komoly, akkor lehet kísérletezni. No nem rögtön a vega vagy vegán étrenddel feltétlen, de esetleg az arányok kismértékű eltolásával növényi ételek felé. Akár.


Szóval, Kérdező, ne félj, ezer oka lehet az egésznek,lehet, hogy csak az életmódváltás kavart be kicsit, hiszen minden szervezet más picit, dejobb lenne biztosat tudnod. Menj orvoshoz!

2016. okt. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további válaszokat!

Igazad lehet, hogy köze van az életmódváltásomhoz.

Anyunak is említettem, s ő azt mondta, hogy kicsi koromban is voltak vitaminproblémáim, ami utalhat a körömsárgulásra(és gyengülésre), azaz amióta nem eszek mindent, mint régen, lehet, hogy nem tudnak felszívódni a vitaminok, hiába viszem be őket.

No, ettől függetlenül meglátogatom a dokit, amint lehetséges.

Ha valakinek még van bármi tippje, szívesen fogadom azt!

2016. okt. 29. 15:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hülyén hangzik, de ahogy nézem, zsírt nemigen fogyasztasz. Márpedig az A, D, K, E (a köröm erősítője) vitaminok abban oldódnak.
2016. okt. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Lehet, hogy igazad van, igyekszem több zsírt enni:)

2016. okt. 31. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!