Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Liszt helyett burgonyakeményit...

Liszt helyett burgonyakeményitőt ajánlottak. Vettem is, és itthon látom, hogy milyen magas a GI-je, és az értékei. Akkor miért is jobb, mint a tk. Liszt? 1500 cal-on vagyok.

Figyelt kérdés
2016. nov. 21. 11:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja meg a vizes zsömlével is ugyanez a bajom. Azonosak az értékei a ch. tartalom a magos, vagy tk. kenyérrel. Mivel laktózos vagyok, a vizes zsömlét ehetem, viszont a kenyerek többsége tartalmaz tejet.
2016. nov. 21. 11:32
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Nem jobb.


De egyszerűbb lenne, ha nem ennél kenyeret se, zsemlét se.

2016. nov. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretném teljesen megvonni a ch-t. Napi 100-120 g-ot eszem. Már elértem a sulyomat, amiről a hizás kezdődött, de még egy 5 kg-t szeretnék fogyni, hogy legyen "tartalék"-om egy-egy kilengés esetére. Nem vagyok sportoló, csak egy meghizott háziasszony. Köszönöm a válaszodat.
2016. nov. 21. 12:06
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nyugodtan használj lisztet. Egyél zsemlét. Csak a mennyiségre figyelj oda. Azért egy zsemlében nincs olyan nagyon sok kalória, hogy 1-2 ne férne bele a napi étrendbe.
2016. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%

Márpedig nem rossz válasz, hogy ne egyél kenyeret, ha zavar... Mégis mit mondjunk? Az se rossz válasz, hogy akkor egyél keveset. Attól még bizonyára le tudsz fogyni.

A szénhidrátkeretedhez nem tudom, mi köze van, én kenyérmentesen is simán beviszek 2-300 grammot, ha arról van szó (ami nekem nem jó, de ez más kérdés)... Annyi szénhidrátos étel van, pl. a zöldségek, de barnarizst vagy basmati rizst is ehetsz, ha alacsonyabb GI-jű gabonára vágysz.


Amúgy nekem fura gondolat kilókkal túlfogyni, hogy legyen tartalék, bár bizonyára nem fogsz túl alacsonyra menni, úgyhogy OK... S kinek mi okoz lelki megnyugvást :)


Arról sosem hallottam, hogy a krumplikeményítő jobb lenne, mint a tk liszt, bár nekem az, hisz a tk liszt gluténtartalmú s azt nem tartom annyira előnyösnek (az ördögtől valónak se, de én azért kerülöm). A GI-re sokaknak nem árt figyelni, de mi van akkor, ha eszünk némi extrém magas GI-jű ételt néha? Szerintem semmi. A fogyásban főleg nem ez számít igazán, bár a jóllakottságra éppenséggel hatása lehet (ez emberfüggő s kérdés, mit és mennyit eszik még az ember ama étel mellett).

2016. nov. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én mindenkit felpontoztam.
2016. nov. 21. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!