Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hány kalóriát égetek el naponta?

Hány kalóriát égetek el naponta?

Figyelt kérdés

Az alapanyagcserém 1400 kalória. Munkahelyemre kocsival járok, napközben alig mozgok (csak a mosdóba megyek ki, szóval sétálni se nagyon szoktam).

Érdekelne, hogy így kb mennyi kalóriát égetek el.

Elvileg 1 óra ülés 45 kalóriát éget el. Ha napi 8-10 órát ülök, azzal tényleg felhasználok +360-450 kalóriát? (Eddig kételkedtem benne.)

(+ mozgásként kutyát sétáltatok napi 30 percet, heti 3x kettlebell edzésre járok, és 2-3x 1 órát biciklizek/futok is, ha jó az idő)

Tömegelni próbálok, de nem jönnek a plussz kilók, pedig +400-500 kalóriát eszek naponta, megfelelő makrókkal stb. Arra gondoltam, hogy lehet, hogy az ülőmunka során több kalóriát használok, mint amennyinek én becsülöm(=semmibe veszem)?



2017. febr. 6. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt csak kitapasztalni tudod... Ha nem jön a tömeg (gondolom, tudod, mennyit várhatsz), pedig jó az edzés s a pihenés, egyél többet.
2017. febr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, már többet eszem kb egy hete. Csak az érdekelt, hogy tényleg olyan sok kalóriát éget el a sima ülés. Érdekes :D
2017. febr. 6. 22:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Amit a sima üléssel égetsz, az lényegében az alapanyagcsere. Plusz energiafelhasználás nincs ülés közben.
2017. febr. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezen gondolkoztam én is. De az alapanyagcserét elvileg ágyban fekvő állapotban számolják, szóval egy kómában levő ember pl annyit égetne csak. Ami ezen felül van, azt érdemes számolni ugye. Valami különbség azért csak van ülés és fekvés között, de ezt a különbséget eddig én is elhanyagolhatónak vettem. Még várok válaszokat, ha valaki értené ezt a dolgot.
2017. febr. 7. 07:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell szétválasztani. Ha rendesen edzel, az más (bár én azt sem választom szét, hisz mit tudhatom, mennyit éget az edzés? vagy pl. 8 óra gyaloglás, változó terepen és tempóban? passz), de nézd. Az alapanyagcseréd ismeretlen. A fekvéshez képest az energiafelhasználások kicsi, de ismeretlen. Tapasztald ki, mennyivel tartasz súlyt az aktuális aktivitásod mellett (no persze, ez változhat) és kész. Mire jó, hogy tudod, hogy ebből mennyi az alap? Még csak nem is szálkásítasz, hogy az alap fölé lődd be a keretet.


Az ülés pluszkalóriája minimális. Az edzéseidnél sokkal nagyobb a tévedés lehetősége.

2017. febr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, igazad lehet Előző! Valószínűleg az edzéseim intenzívebbek. :) Köszi a segítséget mindenkinek!
2017. febr. 7. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!