Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 100 gramm paprikás krumpli...

100 gramm paprikás krumpli hány kalória lehet ami szalonnával készült?

Figyelt kérdés
2017. márc. 9. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Hány g szalonna van benne? És hány g krumpli?
2017. márc. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Megkeresed a kaloriabazis.hu-t, ott beírod az összetevöket (pontos súllyal), összeadod a kalóriaértékeket, így megkapod az összesben lévö kalóriamennyiséget.


Ezután leméred a kész kaját, és a kész súlyból visszaszámolod, hogy 100 g hány kalória.


Ha enni akarod, akkor a te adagodat leméred (grammra) és visszaszorozva megkapod az adag kalóriamennyiségét.

2017. márc. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

utolsó: semmi értelme nincs annak, amit írszt, ugynais ha valaki FOGYNI akar és NEM FOGYÓKÚRÁZNI, akkor nincs olyan, hogy valamit nem ehet. Ha a te logikádat követi, akkor elöször hónapkig csak rizst meg csirkelmellet eszik, amíg lefogy, utána meg rohamtempóban visszahízza, amikor lejár a fogyókúra.

Értelmes ember nem tilt le semmit, hanem a mennyiségekre odafigyelve eszik mindenféle élelmiszert!

2017. márc. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Értelmes ember olyan életmódot folytat, ami neki jó. Ne legyek már idióta amiatt, hogy bizonyos ételeket nem eszem, mert nekem nem jók és garantáltan megakadályoznak a fogyásban is...

De amúgy egyetértek, nincs olyan, hogy valamit nem szabad enni. Étrend s mennyiség kérdése, csak éppen egyes dolgokat egyes embereknek nem érdemes, mert pl. csak éhesek lesznek tőle.


Ami a kérdést illeti, nem lehet megmondani. Ugyanazt az ételt el lehet készíteni teljesen változatos összetételben. Lehet, hogy az én paprikás krumplimban sokkal több a zsír, mint máséban. Vagy a víz. Kalóriaszámoláskor nem használhatjuk mások ételeit (max. nagyon hozzávetőleges becslésre, de szerintem nem érdemes, mert óriási a tévedési lehetőség), muszáj lemérni grammra és osztani, szorozni, ahogy már írták. Ha mindig hasonlóan készítjük, akkor egyszer bevisszük egy adatbázisba s máskor csak a kész ételt mérjük. Itt is van tévedési lehetőség, de van, amikor nem sok (a vegyes zöldségleveseim pl. meglepően egyformák, többször kimértem s alig van különbség, amúgyis kevés kalória egy adag).

2017. márc. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!