Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ilyen étrendbeli változtatások...

Ilyen étrendbeli változtatásokkal várható, hogy beindul a fogyás?

Figyelt kérdés

110 kilós, 170 cm-es, 24 éves nő vagyok. Nem tudom , hogy az eddigi kalóriabevitelem mennyi volt, de biztosan bőven 2000 fölött. Leírom, hogy nézett ki eddig:

Reggeli: 2-3 szelet fehér kenyér, felvágottal/lecsókolbásszal/szalonnával...stb, plusz 2-4 dl 1,5%-os tej

Ebéd: akármi, ami krumpli, tészta, pörkölt tehát tényleg bármi

Vacsora: általában ugyanaz mint az ebéd, ugyanakkora adagban.

Volt, hogy ebéd előtt még lecsúszott valami pékárú (sajtos croassant, lekváros bukta, pizzaszelet, ilyesmi). Ezen felül rendszerint nassoltam minden nap, csoki, chips, este egy nagy csomag szotyi, a folyadékbevitelem pedig 1,5 liter kóla.


Többször belekezdtem már diétákba, de pár nap után abba is hagytam. Most viszont nagyon komolyan elhatároztam magamat, nem csak amiatt, hogy hogy nézek ki, hanem mert érzem, hogy ez a túlsúly valóban mekkora teher már. Egy hete kezdtem el, de vannak kérdéseim. Leírom, hogy most hogyan néz ki az étkezésem:

Reggeli: 1 darab teljes kiörlésű kifli, margarinnal megkenve, bele két szelet felvágott és zöldség (uborka, paradicsom, paparika)

Ebéd: nagyon ügyelek arra, hogy minél többször csirkemell legyen, köreteket mellőzöm, néha rizs, de a burgonyát kerülöm, igyekszem zöldségeket enni.

Vacsora: általában túró, körözött, tojás zöldséggel.


Tízóraizni és uzsonnázni sajnos nem nagyon tudok, a munkám miatt, mert nincs rá idő. De nassolásként minden nap megeszek 1-2 darab almát. Kólát egy hete egy kortyot sem ittam, üres zöld teát iszok, és néha egy kis citromos ásványvizet. Viszont az a gond, hogy ha megéhezek, elkezdek borzasztóan szédülni, "elszáll" belőlem az erő, olyan mintha szinte mindjárt összeesnék. Ez el fog múlni? Mikor fogja megszokni a szervezetem? És várhatom e, hogy ez tényleg hatni fog?


2017. márc. 22. 07:31
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy fizikai munkát végzek. (se nem könnyű, de nem is a legnehezebb, nagy súlyokat emelgetek, hajlondozok, stb)
2017. márc. 22. 07:33
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég radikális a különbség úgyhogy biztosan beindul a fogyásod.

Viszont én egy kicsit kevésnek tartom,valószínűleg azért is szédülsz.

A reggelire ha mindenképpen ragaszkodsz a felvágotthoz akkor az legyen többnyire csirke-pulykamell sonka és abból mehet jóval több reggelire mint 1-2 szelet.

Ehetsz hozzá mozzarella sajtot is,mehet egy egész zacskó.

Ha pékárú akkor mindenképp tk legyen vagy ha édeset kívánsz zabkása vagy tejbegríz (zabkorpából)


Ebédre is mindig egyél ch-t,az kell. Tökéletes választás a bulgur,kuszkusz,jázmin/basmati/barna rízs vagy édesburgonya.


Vacsora is jó vagy túró helyett ehetsz még mozzarellát,cottage cheese-t,natúr joghurtot,mehet este is a sonka ha szereted,illetve akkor is ehetsz nyugodtan megmaradt ebédet (akkor már köret nélkül,csak salival).

2017. márc. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Elég jó ez az étrend, biztosan fogysz is vele. Nagyszerű, hogy leálltál a kólával, nasikkal, minden elismerésem a tiéd. Látszik, hogy van akaraterőd.

DE: Valószínűleg gond lehet a vércukroddal, ami eddig azért nem tűnt fel, mert folyamatosan nyomtad magadba a szénhidrátot, cukrot.

Ha remegős, ájulós rosszullét tör rád, amikor megéhezel, az valószínűleg a vércukrod leesése miatt van. Nekem is ilyen volt szinte egész életemben, ezért tudom, hogy vigyáznom kell. Nálad különösen fontos, hogy a főétkezések közé is beiktass valamilyen kisétkezést. Erre nekem nagyon beváltak az olajos magok. Ha tízóraira gyümölcsöt eszem (banán, alma, mandarin), akkor is eszek mellé egy marék diót.

A reggelt én nem szénhidráttal kezdeném (tk. kifli), hanem fehérjével, legegyszerűbb a tojás. Csinálhatsz belőle "szendvicset" is, azaz megsütöd és teszel rá felvágottat, hozzá eszel egy adag zöldséget. Sütéshez használj kókuszzsírt (étolaj felejtős), a margarint pedig nem ajánlom, nagyon egészségtelen.

Ha mégis szénhidrátdúsabb ételt eszel, egyél hozzá (min. egy kanál) zsiradékot, fehérjét, és sok zöldséget. Ezek lassítják a szénhidrátok felszívódását, így nem fog hullámvasutazni a vércukorszinted, és később fogsz megéhezni, akkor sem úgy, hogy rosszul leszel.

Hidd el, ha kicsit több zsiradék van az étrendedben, még akkor sem fogsz túl sok kalóriát bevinni. Zsírra szükség van, csak az nem mindegy, milyen zsír (finomított növényi olajnál és margarinnál bármilyen természetes zsiradék jobb). Nagyon fontos a minőségi táplálkozás, minél kevesebb műkaja, minél több természetes, egyszerű étel, innivalóként víz.

Ajánlom neked a gyömbérteát is, nagyon jót tesz az emésztésnek. Étkezés előtt, éhgyomorra idd.

2017. márc. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! Meg fogom fogadni őket 😊
2017. márc. 22. 10:15
 5/7 anonim ***** válasza:

én ilyen idős koromban úgy fogytam 23 kilót, kb 10 hónap alatt, hogy elhagytam az étrendemből a kész dolgokat, amit boltban megkapsz: felvágott,virsli, chips, üdítő, ízesített tejtermékek ( bár ezt max. buliban ittam, nem napi szinten) és elkezdtem otthon tornázni. Előbb csak egyszerű gerinctorna, majd fokozatosan emelve a terhelést + nyáron bicajozás. Csak azt ettem, amit anya készített, natur alapanyagokból. Kenyeret ettem, emlékszem, Ceres tönkölyt, akkoriban csak az volt ilyen modernebb.


Arra ügyeltem, hogy délelőttönként max. 10 dkg édességet egyek. :)


Egyszer megettem ez idő alatt közel 1 kg csokit. Máskor kb fél kg kristálycukrot csak úgy. Szóval, engem a fogyásban abszolút nem korlátozott s cukorfogyasztás. DE ez mindenkinél más.


Nekem tetszik az étrended, fog működni. Munkahelyedre vigyél azért valamit harapni, mert nagyon nem normális, ha szédülsz.

Kezdj el mozogni. Akár csak egy óra séta minden nap.

2017. márc. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy véletlenül Inzulin rezisztens?
2017. márc. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sem cáfolni, sem megerősìteni nem tudom 😕
2017. márc. 25. 06:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!