Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A paprikáskrumpli tényleg...

A paprikáskrumpli tényleg ennyi kalóriát tartalmaz?

Figyelt kérdés

300g az 369? Vagy ez úgy értendő, ha kolbász meg miegymás is van benne?

(A miénkben pirospaprika, krumpli, olaj és víz szokott lenni amivel fő, meg ugye hagyma és füszerek) nem tudom külön kiszámolni az alapanyagokat, mert ahol vagyok ott nincs mérleg.

Vacsorára tejbegríz lesz és az is horribilisen sokat tartalmaz. Vagy egy csalónap belefér?

17/l



2017. ápr. 25. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Csalònapnak megteszi. Tejbegrìz meg paprikàs krumpli amùgy sem fér bele semmilyen étrendbe, aki èletmòdot vàltott. De csalò napnak tök jó.
2017. ápr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Maga a burgonya márpedig egészséges, úgyhogy kinek mi fér bele..

Kérdező, 300gr főtt burgonyában van ~280kcal, teljesen reális a 369, tekintve, hogy olajos, hagymás burgonyáról van szó.

Tejbedara passz.

2017. ápr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. ápr. 25. 10:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Tényleg, de nagyon jó tud lenni.
2017. ápr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell csalni. Nyugodtan egyél, essen jól, de ne 2 tányérral, csak eggyel.
2017. ápr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak akkor tudod megmondani, hy tényleg leméred a felhasznált alapanyagokat. Ugyanis nagyon nagy eltérések lehetnek az elkészítés módja, meg az egyes hozzávalók mennyisége miatt.


Van, aki egy kiló krumplihoz 2-3 dl olajat használ, és beletesz egy kiló kolbászt, van, aki meg ennyi krumplihoz egy evökanál olajat vesz és maximum 10 dkg kolbászt - éppen csak ízesítésnek.


1 kg krumpli 800 kcal


1 dl olaj 884 kcal

2 dl olaj 1768 kcal

3 dl olaj 2652 kcal

1 evökanál olaj 106 kcal


1 kg kolbász 3720 kcal

10 dkg kolbász 372 kcal


Egy kiló krumpliból kb négy adak paprikáskrumpli lesz, ha kiszámolod, akkor látod, mekkora eltérés van a felhasznált zsiradék meg kolbász miatt.


Hasonló a helyzet a tejberizssel is, ha sok cukrot teszel bele, illetve vajat is, akkor sokkal több kalória, mint sovány tejjel és kevés cukorral.


Mindkettöt lehet természetesen fogyáskor is enni, csak a mennyiségre (meg az elkészítésre) kell odafigyelni.

2017. ápr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mivel nagymamám szívbeteg ezért eléggé diétásan főz és nem is szeretném zsírosan-kolbászosan (vegetáriánus vagyok). Kisebb koromban is csak csírkehúst készített mert a disznót nem szerette illetve zsírosabb is.

Szóval mindkét kaja egészségesebb verzióban van elkészítve de mivel nincs mérlegem és nem ehetem amit betervezek eléggé stresszes vagyok. De remélem egy hét vakon evés nem teszi tönkre a fogyást (nem vakon zabálás. Ugyanúgy nem eszem kenyeret, figyelek az adagokra meg hogy ne legyek pukkadásig tele)

2017. ápr. 25. 13:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Használd a kaloriabazis.hu oldalát, mégha nem is tudod pontosan az adagok súlyát, saccolásra jó.


A napi kalórakereted eleve minimum 1200-130 kcal kellene, hogy legyen, három - egyenként 300 kcal körüli - föétkezés még böven belefér.


(Egy tányér - kb 250-300 g - tejbegríz 323 kcalként van fenn, ez reális érték)

2017. ápr. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!