Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az baj, ha 14 évesen napi...

Az baj, ha 14 évesen napi 1200 kcalt eszem?

Figyelt kérdés
Egészségének táplálkozom, néha szoktam egészségtelen holmikat is enni, de mértékkel, a kaliat alapból nem számolom csak kíváncsiságból számoltam ki, na szerintetek az 1200kcal kevés vagy sok, illetve megfelelő számomra?
2017. ápr. 27. 16:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

26 évesen ennyivel diétázom a 161 centim és 65 kilóm mellett. Milyen paramétereid vannak?


Látatlanban megkockáztatom, hogy neked elég kevés, ha súlyfenntartás a cél.

2017. ápr. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%

Igen, baj, az 1200 kcal nagyon kevés, ha normál a testsúlyod.


Még fejlődésben van a szervezeted, ami azt jelenti, hogy a csontjaid, izmaid, agyad, belső szerveid fejlődnek, növekednek.


És, hihetetlen módon ehhez energiára van szükségük, amit a kajával tudsz bevinni.


Ha normál testsúlyod van,akkor az ajánlott napi kalóraimennyiség 1800 kcal, ha nem sportolsz (pl felmentett vagy tesiből) 2100, ha keveset sportolsz (iskolai tesi, de semmi más) és 2400 kcal, ha sokat sportolsz (iskolai tesi + la heti 2-3 edzés)


És ez nem az én véleményem ez az orvosok által ajánlott kalóriamennyiség egy 14 éves lány számára.

2017. ápr. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szinte bizonyos, hogy ez rém kevés, ha nem akarsz fogyni. Nagyon lassú anyagcsere, illetve szokatlanul kis méret kell hozzá, hogy ez legyen a súlytartó szinted. Másnak kell vagy 2000 kcal, persze ez jelentősen szór.
2017. ápr. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!