Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A heti átlag számít?

A heti átlag számít?

Figyelt kérdés
Például ha tegnap ettem 1800 kcalt, ma 800-at, és alapvetően átlagolva 1000 körül jut egy napra, akkor mindegy, ha egyik nap túllépem, máskor pedig alatta vagyok?

2017. máj. 18. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fogyás szempontjából mindegy

DE: ha vannak napok, amikor éhezteted magad (kb 1200 kalória van a napi beviteled), akkor a szervezeted tartalékolni akar majd, lelassítja az anyagcseréjét (sejti szinten)

2017. máj. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
igen, a heti átlag a mérvadó, de soha ne menj 1200 alá. belassítod vele az anyagcseréd, és cseszheted.
2017. máj. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

1 nap alatt nem lassul be az anyagcsere, ahhoz több nap koplalás kell. Más kérdés, hogy ez egyéni, van, aki koplal (1000 kcal mellett, speciális összetételben) 3-5 napig és pompásan megindul az addig stagnáló fogyása, direkt van egy ilyen népszerű böjt ketogén étrendhez.

Attól még én az egyenletes kalóriabevitelt preferálom. De az átlag számít, kivéve, ha extrém magas a kalóriabevitel egy nap, mert 10000 kcal erőltetett menetben nem hasznosul jól. S köztudott, hogy 1-1 erősebb nap (de nem zabálós) megdobhatja az anyagcserét és segíthet.

2017. máj. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Krisz85 ***** válasza:
egyáltalán nem mindegy, az anyagcserédnek szerinted mennyi időbe tellik belassulni, behúzni a vészféket és azt mondani " nincs tápanyag, raktározunk" kb annyi időbe mint ahogy egy algopirin hatni kezd...
2017. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!