Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Most akkor a kaloria egy...

Most akkor a kaloria egy rossz dolog?

Figyelt kérdés
Nem fogyokurazok, tokeletes az alakom es a testsulyom is, nem fenyegetett soha az elhizas mert mindig is sportoltam. Pusztan egeszsegesebben szeretnek etkezni, hamburger helyett salatat enni a mekiben, nem azert h az kevesbe hizlaljon, hanem csak azert h egeszsegesebb etelt vigyek a szervezetembe. Kisse ossze szavarodtam h most akkor a kaloria az csak azokat kell h erdekeljen akik hizni fogyni szeretnenek vagy a kalorianak az egeszseghez is koze van?? Lehet baromi buta kerdes ez, de annyi helyen olvastam h xy gyumolcsot/zoldseget ne egyen az ember mert huuu de sok kaloria van benne. Ha en csak viszonylag egeszsegesebben akarok kajalni, akkor nem kell foglalkoznom azzal h mibe mennyi a kaloria,igaz?

2017. máj. 30. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

a kaloria mertekegyseg. a sok van belole akkor hizol ha kevesebb akkor fogysz (nagyon leegyszerusitve). ha megkozelitoleg ugyan annyit viszel be mint elhasznalsz akkor sulytartas van.


mekiben salatat enni? :))) ez rossz vicc.

2017. máj. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pl a banánba rengeteg a kalória ezért a fogyisok nem nagyon eszik de viszont egészséges mint minden gyümölcs. Szóval van inkább az egyeik együtt jár a másikkal mert ha egészségesen eszel vele jár a fogyás.
2017. máj. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriára szükséged van az élethez, elég sokra. Ha túl keveset vagy túl sokat viszel be, az egészségtelen. Fogyáskor sem kell rá explicit figyelned, ha automatikusan deficitben tudsz enni pusztán az étrend, időzítés vagy kósza elhatározás miatt.

Automatikusan megfelelő mennyiséget enni súlytartáskor általában sokkal könnyebb, de van az az étrend, amivel túleszi magát az ember, legalábbis van, aki ilyen.


A zöldségben nincs sok kalória, a gyümölcsben sem, ha engem kérdezel, mindössze sok cukor (már amelyikben). De ez persze szubjektív.


Ha fogyni akar az ember, kalóriadeficit kell. Tömegeléskor többlet, nem véletlenül számolnak a gyúrósok tömegeléskor is... Amúgy pedig az a jó, ha annyit eszünk, amennyi pont kell. Ez mindig fontos, csak fogyáskor nehéz keretben maradni a legtöbbünknek, számolás nélkül sokaknak nem megy.

2017. máj. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!