Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha a nyaralason mindennap tul...

Ha a nyaralason mindennap tul lepem a kaloriakeretemet akkor visszahizok 1het alatt?

Figyelt kérdés
1hetig nyaralni fogunk,igazabol 6nap.Jelenleg sulyt tartok napi 1500kcalt eszem a nyaralason viszont fogalmam sem lesz mi mennyi kcal,mivel nem fogom ott meregetni a merlegemmel.Nyilvan nem fogok ketpofara zabalni de azert egy pizzaszelet,spagetti,koktel le fog csuszni.7000kcal plusz kell egy kg hizashoz.1nap szerintem en 2200-2300kcalnal nem fogok tobbet enni.Igy az egy het alatt 5000kcal pluszba leszek,akkor az azt jelenti hogy maximum fel kg-ot tudok hizni? Vagy ezt a 7000kcalt nem lehet igy elosztani? Ha egy nap eszek meg 7000kcallal tobbet (ami lehetetlen) mint a keret akkor 1kg hizas,de mivan ha egy het alatt eszek meg osszesen 5000kcal pluszt? 17/L
2017. jún. 26. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

kérdés, hogy mennyit fogytál, mert ha csak 1-2 kg-t, azt nyilván visszahízhatod.

Amit tehetsz, érdemes minél többet sétálni nyaralás közben. mi pl. egyszer Olaszországban olyan szálláson laktunk, ami eleve messze volt a tengerparttól, és ezen felül is sokat sétáltunk. egész héten zabáltunk és mágis mindenki fogyott a családban a sok séta miatt :) egy-egy pizzaszelettől semmi bajod nem lett, én ettem már fogyókúra alatt is pizzát (nem 1 szeletet, hanem egy fél normál pizzát) és sosem híztam tőle, sőt azon röhögtem h. másnap kevesebbet mutatott a mérleg. Nem írtad, hova mentek, a spagettiből következtetek Olaszországra, de bármilyen mediterrán országba mentek, mindenhol vannak tök jó egészséges kaják, amik finomak is.

2017. jún. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem lett = nem lesz
2017. jún. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
12kg ment le rolam az elmult egy evben,es mar 3honapja sulyt tartok.Igen olasz:D
2017. jún. 26. 12:19
 4/7 anonim ***** válasza:

1 nap alatt nem lehet 1kg zsírt hízni, akkor sem ha megeszel 20.000kcal-t. Biológiai folyamatok miatt lehetetlen ennyi ételt feldolgozni, hasznosítani, elraktározni egyszerre.

Nyaralás alatt mégis mi van, ha felszedsz 1kg-t? Én még 5kg miatt sem aggódnék, hiszen hosszútávon úgyis lemozgom majd.

2017. jún. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem nyaraláskor még szokott is lemenni valamennyi súly, nagyjából olyankor 3000 körül eszem, de én ha a strandon vagyok akkor vagy a vízbe vagyok, vagy sétálgatok, este is a városba, egy napi 20-25kmt simán le szoktam sétálni. :D
2017. jún. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Ahogy írják, könnyen lehet, hogy lemozgod a pluszt, sokan sokat mászkálnak, úsznak nyaraláskor... Ha csak fekszel a parton, akkor jelenik meg az akár fél kiló hízás "réme" :D Jól számolsz, sokkal többre tényleg nincs esélyed, a számokból kijön a maximálisan lehetséges hízás (jó, hirtelen anyagcserelassulást leszámítva, de arra nem sok esély van). Annál többet nem hízhatsz, mert akkor a levegőből, fényből kellene zsírt felhalmoznod, amire nem vagyunk képesek. Viszont a papírforma hízást simán alul lehet múlni, írták azt, hogy egy nap alatt nem tudsz kilókat hízni, ha ipari mennyiségeket eszel is (kipróbálták, ne hidd, hogy mindenkinek lehetetlen akár normál emberként 10-15 ezer kcal. szerintem a legtöbb ember előbb hányná ki, de egyeseknek megy pár napig ez), de lehet anyagcseregyorsulás is sok evésnél, az emberek egy része így működik.


Nyaralás amúgyis ritkán van. Nyilván azért ne legyen mindegy, hogy mit eszel és ne zabáld túl magad, mert az nem esik jól s nem egészséges, de a nyaraláson lazítasz kicsit, az inkább jó, mint rossz, kell ilyen is (jó, van, aki egy életen át fegyelmezett aszkéta, de a többségünk nem ilyen).

2017. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ugyan nem lesz semmi baj, érezd jól magad és ne pörögj a kaján legalább erre az 1 hétre. :)
2017. jún. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!