Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mégis mit nem működik a...

Mégis mit nem működik a testemben, hogy nem fogyok?

Figyelt kérdés

3 hete csinálom a kalória szegény étrendemet. 108kg vagyok 2500kcal az égetésem, kövezzetek meg de csak 1000kcalt eszem. De nem éhezem, rengeteg vizet iszok azzal úgymond jóllakok, ha korog a gyomrom eszek. Napi 2-3x eszek, reggel egy banán vagy joghurt, ebédre saláta feta sajttal, vacsora meg mikor mi, de az is alacsony kcal.


Szerintem egy grammot se fogytam, már ha nem híztam. Mérleggel mérek, de csak most a 3. héten sikerült beszereznem egy mérleget. Mostantól naponta mérlegelek, de eléggé elkeseredtem.


Nagyjából 3 éve hasonló módszerrel úgy fogytam mintha egy varázs világban éltem volna, a kilók óriási sebességgel téptek le rólam, 25kg ot fogytam, Ott tudatosan híztam vissza mert zabáltam újra.


Lehet át állok arra, hogy azt a kaját amit megeszek nem 2-3 étkezéssel hanem 6-7 étkezéssel eszem meg. Mert ezt csináltam régen mikor fogytam.



2017. aug. 4. 14:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha nem volt normális mérleged, kár a szóért. Ha van megbízható mérés, akkor lehet bármit mondani. Megyek a kövekkel.
2017. aug. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Gyere, én is tudom, hogy nem egészséges és nem ajánlott de nekem jó(lenne ha fogynék)


Igen lehet a normális mérleg. A régi mérleget én úgy gondoltam pontos, próbáltam fix ismert tárgyakkal kalibrálni, pl zsugor víz. De a mostani új az digitális, azt mindennel megraktam aminek ismert fix súlya volt és ez 98% os pontosságot ért el. De akkor is furcsállom, hogy 3 hét alacsony kalória után 108kg vagyok, pedig azért 108kg 185cm es ember ránézésre egy dagadt szar nekem pedig van egy nagyobb pocakom, szóval fura ez. Bár robosztus a testfelépítésem.

2017. aug. 4. 15:14
 3/13 anonim válasza:

Naponta felesleges mérni. Az csak összezavar. Hetente egyszer elég :) (azt pedig mindig reggel, felkelés után, reggeli előtt tedd).

Sportolsz? Mozgás nélkül lényegében nincs fogyás.

Szerintem napi 5-6x, egyszerre kevesebbet egyél. És tényleg figyelj arra, hogy ne éheztesd magad, mert azzal pont ellentétes hatást tudsz elérni (az éhezés stresszhelyzet a szervezeted számára, ha sokáig éhezteted magad elkezd veszettül tartalékolni, és hízni fogsz)

2017. aug. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Lustulással 25 kilót fogytam pár éve, szóval sport nélkül is menni kéne. Igen régen több léptékben ettem, egy szendvicset 4-5 étkezésnyire ettem meg. Lehet ez így rossz módszer. Akkor naponta 1 kilót fogytam, szóval azért ott volt értelme. Persze igen az is marha káros lehetett.
2017. aug. 4. 15:44
 5/13 anonim válasza:

Ha egy szendvicset négy-öt étkezés alatt ettél meg és az nem valami méteres szendvics volt akkor te lényegében éheztetted magad. Napi egy szendvics rohadt egészségtelen. Ez nem jó.

Egyél rendesen! Sok zöldséget, rostban gazdag élelmiszert, kerüld a magas ch tartalmú és magas GI ételeket. Cukrot mellőzd.

És SPORT, SPORT, SPORT! Legalább heti kétszer kéne, az a minimum.

De ahogy látom alapokkal nem nagyon vagy tisztában. Így igen sokat árthatsz saját magadnak. Ne nyírd ki magad, javaslom, hogy kérd szakember segítségét.

2017. aug. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem egész nap volt a szendvics, az volt a reggeli/ebédem. Azaz reggeltől délig ettem. (ez 3 éve volt akkor 25 kiló fogyást értem el mint már írtam). De most lehet átállok ugyan erre, hogy folyamatosan eszem a kajámat kis adagokban óránként, hogy folyamatosan kapjon a gyomrom és ne kapcsoljon vész módba.
2017. aug. 4. 16:09
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha csak ilyen kevés kalóriát viszel be, a szervezeted azt hiszi ínséges idők járnak és direkt visszafogja a testzsírt. Legalább dupla ennyi kéne.
2017. aug. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én még továbbra is értem ezeket, de régen miért működött? Ugyan az az ember ugyan az a test vagyok, akkor a testem látszólag leszarta ezeket a tényeket és okádta le magáról a zsírt, mintha egy ruha darab lett volna amit le kell venni úgy ment le a zsír.
2017. aug. 4. 16:33
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, régen én is vékony voltam, bármit megehettem nem jöttek rám a kilók, mostanra viszont kell az étkezésemre figyelni. Az ami neked pár éve bevált nem biztos, h most is, mert ugye az évek során te is öregebb vagy és a szervezeted is változik... Nem értem, h miért nem kéred ki egy szakember véleményét. Az a 25 kg sem ugrott vissza véletlenül. Előjött belőled a falásroham, mert megvontad magadtól a kaját... Többet érne ha orvoshoz fordulnál
2017. aug. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szóval egyszer már koplaltál, most újra koplalsz, de annyira már nem használ. Ez gyakori jelenség, az emberek szervezete alkalmazkodik a kevés tápanyaghoz, lassul az anyagcsere, így a zsírtartalék fenntartásával tudja az életműködéseket ellátni.


Kivizsgálásán voltál már?

2017. aug. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!