Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Úgy is működik a fogyás ha...

Úgy is működik a fogyás ha kevésszer eszek a sokszor kevés helyett?

Figyelt kérdés
Sziasztok, betartom a diétát jól, azaz jóval kevesebb kalóriát viszek be mint az alap égetés, viszont, csak reggel és késő délután eszek, akkor "bezabálok" ezt értsd úgy hogy egy kiadós saláta, vagy más hasonló alacsonyabb kalóriájú dolog. Ahelyett, hogy naponta 4-5x eszegetnék keveset. Mert úgy sejtem az a jobb ha többször keveset, mert folyamatosan adok némi energiát a testemnek, hogy tudja a zsírt bontani. De az sokkal nagyobb szenvedés, hogy jujj de finom ez a két kanál kaja, na rakjuk vissza hűtőbe.

2017. júl. 23. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem jobb a többször kevesebnb. Egyéni, kinek mi a jó. Sokan kegyetlenül éhezünk kicsi étkezésekkel, nem jó az. Akinek jó a többször kevés, az persze csinálja, nincs vele baj, csak nem általánosan előnyös.


De ha kevésszer eszel, ne csak salátázz, hanem egyél rendesen, egy 5 tojásos rántotta is elég szolid, ha nincs sok étkezésed... Ne egyél túl keveset.


A zsír akkor bomlik, ha kalóriadeficitben eszel, az evések számának semmi köze hozzá.

2017. júl. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem akkor tartom ezt a kevésszer de többet módot. Csak olvastam azt is, hogy nyilván ha nem viszek be szénhidrátot akkor a szervezet az izmot bontja mert nincs elég energiája a zsír bontásához.


De akkor egy darabig azért tartom magam, mert igen nagyon szenvedős a sokszor keveset evés. Kb 3 éve azt csináltam, egy szendvicset eszegettem óránként mindig pár falat belőle és így kitartott fél napig. Na akkor szaladt le a zsír de brutálul.


Amúgy nem csak zöldség, görög saláta feta sajttal, mellé puffasztott rizs 2 szelet kb 80kcal. Így megvan a szénhidrát, némi fehérje és zsír, és sok zöldség.

2017. júl. 23. 18:57
 3/5 A kérdező kommentje:

Mármint a puffasztott rizs a 80kcal, azért ~200-300 kalória megvan egy étkezés. :D

Jelenleg napi 1000+ kalóriával eszem kevesebbet, már pár napja. Semmi jele gyengeségnek vagy levertségnek. Nem vagyok hülye tudom hogy nem szabad éhezni, nem nyírom azért ki magamat. Nagydarab férfi vagyok, szóval így könnyebben kijön az 1000 kalória mínusz.


Azt nem tudom mennyi idő kell, hogy beinduljon a fogyás? Gondolom eleinte így is úgyis az izmomat fogja enni egy darabig.

2017. júl. 23. 19:04
 4/5 anonim ***** válasza:

A szénhidrát nem esszenciális tápanyag. Én minél jobban csökkentem, annál jobban fogyok (sokan így vagyunk vele), napi 10 grammal már iszonyat könnyű lenne fogyni, csak utálnám, szeretem a szénhidrátforrásaimat...

Az izom miért bomlana? S miért ne lenne energia, ha nagyon kevés a szénhidrát? A kevés szénhidrát semmit nem mond a kalóriabevitelről, nem értem, miért hiszik sokan, hogy erős összefüggés van (még ha egy zsírminimalizálónál van is, de az ne egyen kevés szénhidrátot). Extrém kevés szénhidráttal tömegelni és elhízni is el lehet, nemhogy fogyni... Az izmokra kifejezetten vigyáz ez az étrend fogyáskor, persze csak megfelelő fehérjebevitel mellett, de az ilyenkor kicsit alacsonyabban tartandó, mint egy minimális izombontást célzó más étrenden.


Általában akkor bomlik az izom, ha túl kevés a fehérje vagy a kalória. Vagy ha a test épp fehérjéből akar glükózt gyártani, nem zsírból. Ennek a tudományos hátterét sajna nem ismerem, de elég nagy tömegek tapasztalták már, hogy igen kevés szénhidrát mellett sem vesztenek különösebb izmot (sőt, lehet izmosodni is), tempós fogyáskor sem, úgyhogy nem zavartatom magam.


Ne menj 1000 kcal mínusz alá, mert az veszélyteztheti az izmokat, bár nagyobb felesleggel még beleférhet. Jó étrenddel nem várható izomvesztés, a test nyilván "rögtön" (amikor elfogy az ételből az energia s hiány van) elkezd zsírt bontani, nem evolúciós zsákutca az ember, hogy izmot bontson ok nélkül, mikor ott vannak a zsírtartakékok. Még idióta koplaláskor vagy napi 10000 kcal deficittel is megy le a zsír rendesen, nincs több napos várakozás, mitől lenne, csak izmot is veszt a delikvens, akár egészen sokat is.

2017. júl. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, nagyjából érthető amit írsz, csak ugye ilyenkor gondolok arra, hogy 2 nagy étkezés közt " megéhezem" és ugye éhezés=izom=nagyon gyors energia forrás.

De persze majd meglátjuk. Mindenesetre, nagyon nagyon jól elvagyok ezzel a napi két étkezéssel ami kalória szegényebb. Jó most vacsoráztam egy hamburgert (házi) Ami 350 kcal volt. És az egész agyban dől el, gyakorlatilag nem is vagyok éhes egész nap, rengeteg vizet iszok ezzel telítem a gyomromat a meleg miatt úgyis kell. Nagyon remélem beválik, régen annyira örültem mikor csak úgy úsztak le a kilók, és valóban fogytam mert marha lapos hasam lett, szóval nem csak össze fonnyadtam, valóban a zsírt dobtam le, most is szeretném, csak most nem akarok vissza állni a zabálós mindent megeszek életmódra, mert szerintem napi 3000 kalóriát lazán bevágtam minden egyes nap az elmúlt években.

2017. júl. 23. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!