Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért nem fogytam eddig a...

Miért nem fogytam eddig a mérleg szerint? Hogyan kéne sportolni, mit és mennyit?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok , lány és nagyjából 11 éve mindig sportoltam valamit. Genetikailag mindig is a duci kategóriába tartoztam.

8 évig kézilabdáztam intenzíven , versenyszerűen amit sajnos kb. 1 éve abba kellett hagynom sérülés miatt.

kb. 2 éve fogytam egy 1,5 hónap alatt 5-6 kg-ot aminek nagyon örültem de azt 3-4 hónap alatt vissza is szedtem ,mert akkor valahogy már nem érdekelt.

162 cm vagyok és 71 kg. Engem ez rettentően zavar , mostanra jutottam el oda lelkiekben teljes mértékben hogy újra belevágok , de most végelegesen le akarok fogyni.

Hetek óta csinálom ,de nem fogytam.

Heti 5x edzek. igyekszem erősíteni is , szoktam is majdnem minden nap , mikor mit de köszönhetően a több éves sportnak , elég izmos vagyok ugyanakkor amióta itthon is csinálom érzem a változást izmok terén.

Azonkívül kardio gyanánt heti 4x intervallum edzést csinálok ugrókötéllel (kb 12 perc jelenleg)és talán mintha a tükörben is látnám a változást , de a kilók nem mozdulnak.

És igazából kezdek kicsit kétségbe esni hogy miért ne megy lejjebb a súlyom.

Egészségesen étkezem (bár régebben se zabáltam).

Nem eszem kenyeret , max teljes kiőrlésűt. Nem eszem tésztát (azt is max ilyen durum tésztát , de azt sem gyakran) , se cukros dolgokat , se üdítő , se péksüti , se édesség se gyors kaja se semmi ilyesmi. Mondjuk ezeket annyira eddig sem ettem.

nagyjából ilyeneket eszem és igyekszem variálni mindig. csirkemell , kuszkusz , zöldségek , gyümölcsök , puffasztott rizs , szalámik , kis sajt , natúr joghurt , édesítőszer , zabpehely , néha túrórudi. Nem éheztetem magam. Napi 4 liter vizet iszom , ami most már teljesen természetes lett a számomra (mondjuk ezt nem csak a fogyás miatt).

Csináltam egy darabig a kalóriaszámlálást és olyan 1000 kcl-t ettem minden nap úgy hogy nem éheztem. És hiába mondják hogy ez kevés

igazából fogalmam sincs hogy hogyan érjek el kalóriadeficitet (és így még az az 1000 is rettentő soknak tűnik)és hogyan fogyhatnék ,mert valamiért nem indult be. Futni sosem szerettem , viszont ugrókötelezni imádok és 2 éve is azzal fogytam de egyszerűen már nem emlékszem hogyan.

Mit csinálok rosszul? Szerintem egy 10 kilótól meg kéne szabadulnom amit természetesen nem izomból akarok leadni.

Semmi pajzsmirigy alul működésem meg egyéb betegségeim sincsenek.

Szóval nem tudom hogy még se annyira jó az az intervall vagy csak sokat kell abból is csinálni vagy fogalmam sincs. Pedig nagyon jókat olvastam róla és tetszik is , csak eddig még nem fogytam legalábbis a mérleg szerint.

Mennyit kéne időbrn sportolnom ,mit és hogyan? Vagy az intervallumos edzésből mennyit kéne egy nap csinálnom?



2017. aug. 15. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Étkezés kérdése. Ha napi 1000 kalóriával nem fogysz, akkor nem 1000 kalóriát eszel.
2017. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A kilóknak ne higgy. Simán lehet hogy izmot szedtél közben össze. Annak kisebb a térfogata, nagyobb a súlya, sőt jól is néz ki. Ha iszol vizet akkor annak a súlya is nyom, továbbá a nagydolognak is súlya van, WC használat után a testsúlyodban mérhetően mutatkozik. Akkor már inkább cm, de még jobb a tükör.

Másik az hogy 1 kg fogyáshoz talán 7000 kcal energia hiányka kell fellépnie. És fog is. Ha az nem így történik akkor ott vagy nem annyi kalóriát használ a szervezeted (pl az edzés nem olyan hatékony) vagy pedig többet eszel.

Tehát ha te egy nap 1500 kalóriát égetsz el, és 1000et eszel akkor 14 nap alatt 1 kg fog lemenni. Túl nagyon ne vidd le a kalóriát, és ne hagyj ki tápanyagokat (pl zsír, szénhidrát) mert NAGY baj lesz belőle. Csökkenteni kell ésszerű mértékek közé. Továbbá nézd meg hogy mi mennyi gramm és hány kalória. Pl a drágább szalámi több húst tartalmaz, kevesebb zsírt így többet ehetsz belőle kevesebb kalóriával. Nézd meg a csomagoláson. Így válogathatsz és éhezés nélkül tudsz fogyni.


Ezt már csak hallottam, de állítólag 120-140 es pulzus mellett egy órás testmozgás az jót tud tenni. Erősebb felesleges, az nem arra való, rövidebb pedig kevésbé hatékony.


Az információkra rágugliztam, nem találtam ellentmondást (nem néztem alaposan utána).

2017. aug. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Keress rá a facen a regenor csoportra.
2017. aug. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
170 cm-hez voltam olyan 112 kg. június elejétől kezdtem bele abba hogy visszaszorítottam az adagokat, beiktattam a rendszeres étkezéseket (én a napi 5x kisebbeket próbálom) és elhagytam olyan dolgokat direktben mint cukor vagy fehérliszt. amiben benne volt alapból, max kevesebbet ettem. az ebédem minden nap az volt amit jóanyám főzött csak kisebb adagban. mozgásom emellé nagyjából napi szinten fél óra enyhe intenzitású aerobik volt. minden hét péntekén mérem magam heti egyszer, így is a kezdeti megugrott 1-2 hét 3-4 kg. után beállt a fogyásom heti -0,8-1,5 kg. közé. de legtöbbször azt veszem észre hogy fixen mínusz 1 kg. és emellett én hétvégente legalább egy alkalommal tartok egy zabálást. tehát ha szombat, akkor bűntudat nélkül eszem egy gyrostálat vagy pizzát mert tudom hogy a héten mi volt, aztán vasárnaptól kezdődik újra. -12kg-nál járok. bár látszata nem sok van, remélem hogy nem mind izomból ment. nem tudom elképzelni. és olyan fura mástól ilyet olvasni rossz látni hogy mennyire akarnak mégsem tudnak fogyni.
2017. aug. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
*180 cm-t akartam írni bocs. igazából mindegy, mert így is elég látványos a túlsúly sajna
2017. aug. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, én egy hete kezdtem, de már most latom, h fogytam, össze vagyok esve.

igaz 2*3 abonett kenyeret ettem, sonkaval, cottage cheese-vel, uborkaval.hét vége felé becsúszott csüt ebédre fél adag tojasos nokedli,másik felét este ettem meg. penteken ebed szinten tojasos nokedli fél adag, vacsira meg a masik felét.és igy is fogytam.napi 4 l viz.

2017. aug. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Eleve mérned nem kellene magad ha súlyzós edzest vegzel, mert izmosodsz, és az izom nehezebb mint a zsír.Nem kell mérned magad!! az szamít amit a tükörben látsz!
2017. aug. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!