Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 3 napos böjt? Mit gondoltok róla?

3 napos böjt? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 2 hónapja eszek 1200-1300 kcalt. Nem mérem magam sajnos de mindenki azt mondja eddig látványosan fogyok. 100+ kg voltam legutóbbi mérésnél még valamamikor és 175 cm. 65kg a célom kb 1 év alatt. 17 éves lány vagyok.

Tehát. Sok jót hallottam a böjtölésről és szeretném kipróbálni hogy beindítsa kicsit a fogyást is, méregtelenítés és a többi jótékony hatása miatt. Próbáljam ki? Vagy ezt nem lehet egyből? Légyszi írjátok le mit gondoltok erről és hogy mit kell tennem előtte/közben. Köszi.


2018. febr. 25. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Folytasd a diétát, és rendszeresen mérd magad!
2018. febr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne csináld, szerintem marhaság, és túl fiatal vagy. Képzeld csak el, mennyire kimerítenéd a szervezetedet, három napig nem eszel, és ugyanúgy tanulsz, jársz a tesiórára. Max. úgy tudom elképzelni az ilyesmit, hogy három napig pihensz, befelé figyelsz, nem terheled magad. A másik, hogy még nagyon hideg van az ilyesmihez. Tartsd a diétát, és ha be akarod durrantan a fogyást, kezdj el sportolni, sétálni.
2018. febr. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha szimpatikus, csinálhatod, egészséges szervezetnek a világon semmit nem okoz 3 nap böjt (max. szokatlan, hogy nem eszel), de fogyni alapvetően máshogy kell. A fogyást nem igazán kell beindítani, az kalóriadeficitben kénytelen megtörténni. A méregtelenítés is működik normál életmód mellett, persze a böjt erre még rá tud tenni, de én maradok az időszakos böjtölésnél, ott is van autofágia, de mindennap jókat lehet enni.

A te minimális kalóriabevitelednél még az sincs, mint nálam, hogy 1-1 böjtnap drasztikusan megnövelné a fogyásom ütemét, mivel alapfokon kicsi a deficitem.


Lehet-e egyből? Nekem 3 nap rövid ahhoz, hogy OK legyen egyből (egyszer hosszabban böjtöltem), de inkább fokozatosan szokás növelni az időt. De erről máshol kell olvasnod, én 24 óránál hosszabban nagyon ritkán böjtölök.

2018. febr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom,alapból nem vagyok megrögzött böjt ellenes,de 100+ kilóval,17 évesen,ha a mostani diétád működik és szépen fogysz ne kezdj bele . Belassulhat az anyagcseréd,neked meg az a jó ha pörög.Amíg működik valami nem kell belepiszkálni .

A méregtelenítés egy bullshit szerintem ,de ezt már mindenki döntse el maga . A böjt egyébként számos pozitiv hatással is bírHAT ,de szerintem ne most próbáld ki.

2018. febr. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ne egyből 3 napos böjttel kezd, inkább csinálj előbb egy 16 vagy egy 24 órásat, utána meg úgyis meglátod hogy reagál a szervezeted.:)
2018. márc. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!