Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Még mindig fogyok, ez normális?

Még mindig fogyok, ez normális?

Figyelt kérdés
Másfél hónap alatt lefogytam 65 kg-ról 55-re. Napi 700-800kcal-t ettem (csak zöldség, gyümölcs, proteinshake meg hús) és mellette heti 3x komdiztam. Utána megnöveltem a kalóriát fokozatosan, 4 hét alatt most már ott tartok, hogy napi 1700kcal-t eszek ugyanúgy csak zöldség,gyümölcs,husi,proteinshake. Viszont most heti 5x kondizok. Azért emeltem lassan az kalóriát mert féltem, hogy a szervezetem tartalékolno kezd és hamar hízok, viszont most mértem magam és 51kg vagyok... szóval még fogytam. Már mindenki mondja, hogy borzasztóan sovány vagyok, de nem igazán tudok többet enni, meg az 1700kcal szerintem elég sok. Ez normális, hogy még így is fogyok? Egészségtelen kaját nem merek enni. Fogyni nem szeretnék már, de hízni sem mert félek tőle.. Mit csináljak nem merek/tudok többet enni.
2018. ápr. 12. 20:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
17/L 170cm
2018. ápr. 12. 20:01
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig muszáj lesz többet enned, vagy legalább többkalóriás ételeket. Az 1700 nem rengeteg, hidd el. Ha még sportolsz is akkor szerintem 2000 biztosan kéne a szinttartáshoz.
2018. ápr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem, nem normális. A másfél hónap alatt 10 kg sem volt már normális.

Heti 5 kondizással, 1700 kcallal pedig jó esetben izmot kéne építened, vagy mit csinálsz a teremben? A futógépen sprintelsz 3 órán keresztül?

2018. ápr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

1700 kcal nem sok. Nem mindenkinek lassul be nagyon az anyagcseréje a koplalástól (úgy tudom, az a normális, hogy kicsit lassul, nem nagyon, azért elég nehéz egy emberi testet fenntartani jóval kevesebből, mint a normális), normálisan pedig ez nem sok kalória, 51 kilósan sem, mivel edzel. Ha fogysz, akkor pedig láthatóan kevés (vagy felszívódási zavaraid vannak, de ok nélkül ne gondoljunk ilyenekre első körben).


Miért ne tudnál többet enni? Próbáltad már? 1700 kcal annyira kis semmi tud lenni, sokszor ettem már többet egyszerre, ami egy dolog, de mégis no, egész nap alatt nem hiszem, hogy nem tudsz összehozni többet, ha kell.


Mivel nem nézel ki jól, muszáj felszedned valamit, lehetőleg izmot, bár az lassan megy... Jó, akkor izmot és némi zsírt, utóbbi úgyis elkerülhetetlen tömegeléskor.


Vagy ha nem tudsz enni többet, kevesebbet eddz, de ez egy szerencsétlen megoldás, nehezíted az izmosodást (de ha pl. sokat kardiózol, azt csökkentheted, teljes testes erősítő edzés viszont kell).

2018. ápr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha kondizáskor 4-500 kalóriát ledolgozol az olyan mintha kondi nélkül csak 1200 kalórián élnél. Ez nyilván kevés.
2018. ápr. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Általában bemelegítésnek futok fél órát aztán lábra erősítek, aztán hasazok és levezetésnek tekerek egy fél órát, vagy futok még 15-20 percet. Az 1700kcal meg azért sok mert csak húst, zöldségeket meg gyümölcsöket eszek, néha zabkását meg tojást. Nem merek mást enni, nem azért mert hízlalna, hanem mert egészségtelen és ha mondjuk eszek csokit vagy kenyeret rosszul vagyok, mivel nincs szüksége a szervezetnek cukorra. Így reggel általában tojásrántottát eszek vagy smoothiet csinálok aztán tízóraira eszek gyümölcsöket, ebédre kb megeszek 200gram csirkét sok zöldséggel, uzsira smoothie vagy protein shake vacsira meg hús vagy hal megint zöldségekkel. Így is néha szenvedek a tízóraival meg az uzsival mert tele vagyok a főétkezésekkel. Lehet összeszűkült a gyomrom vagy nemtudom, de ezelőtt se voltam nagy evő.
2018. ápr. 13. 02:16
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem vagyunk egykorúak, de én is 170 cm vagyok, és nekem mozgás nélkül 1600 a kalóriaszükségletem. Nem hiszem, hogy mozgással együtt az 1700 elég lenne, valószínűleg még mindig kalóriadeficitben vagy, ezért csökken továbbra is a súlyod.
2018. ápr. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Kikészíted a szervezeted!
2018. ápr. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%
Minél többet beszélsz, annál világosabb, hogy baj van a fejedben. Mivel ez téged is zavar, kérj segítséget. A háziorvosod is beutalhat pszichológushoz és te önállóan is kereshetsz egy szimpatikusat.
2018. ápr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
27%
Valami baj van nálad. Minden 3. mondatodban benne van hogy nem merek, nem tudok, félek. Félszenni, nem mersz enni. Szerinted ez józan paraszti éssuel nézve normális? Őszintén! Te ezt normálisnak érzed? Kérj segítséget mert bele őrülsz a fogyókúrába.
2018. ápr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!