Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Túl nagy súlyingaozás. Ez...

Túl nagy súlyingaozás. Ez mennyire normális? Mi ilyenkor a teendő? Mennyi nap múlva fogyok újra?

Figyelt kérdés

Tegnap tartottam szénhidrátnapot, elég sok idő után először. Legfőképp gyümölcsből állt (igaz, abból tényleg rengeteget ettem) és ropiból meg pufirizsből. Ma pedig rengeteg fehérjegazdag halat ettem és csirkemellből is ettem, de a csirke zsírban készült. Igazából ezen a hétvégén a családdal ünnepeltünk, és nagyon rég csináltam már ilyen mindent bezabálok, amit meglátok napot. Ráálltam a mérlegre, és 54 kilót mutatott, és alapjában én 51 kiló vagyok diétával.

Mit tegyek, hogy visszaáálljon 51 kilóra és újra tudjak fogyni? Nagyon megijeszt a mérleg



2016. szept. 4. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel sokáig nem ettél sok ch-t, sok víz ürülhetett ki. Alapból van naponta 1-2kg ingadozás. Nem hinném, hogy ennyi idő alatt jött volna fel rád ennyi zsír, úgyhogy nyugodj meg, ez csak ch-k által megkötött víz+a kaja, ha az még nem teljesen ürült ki
2016. szept. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nem túl nagy ingadozás, főleg étrendváltoztatáskor nem.

Azt sem írtad, mikor mérted magad, de ha mindig reggel, evés előtt teszed, akkor is simán lehetsz 2 kilóval több vagy kevesebb, mint előző nap, velem ez már sokszor előfordult, miközben a kalóriaégetés és a kalóriabevitelem nem változott, csak a szénhidrátmennyiség. Van, akinél még menseskori vízvisszatartás is van, lehet egyik nap 3 kilót, másnap 30 dekát enni ugyanannyi kalóriában, le lehet meríteni a glikogénraktárakat egy edzéssel, máskorra tevődik a salakanyagok kiürítése... 3 kiló igazán jelenthet NULLA változást zsír terén.


Inkább ne mérd magad mérlegen, neked nem való. Inkább a centit használd, de azt is elég 1-2 hetente vagy akár soha, majd észreveszed, ha fogysz.


Miért akarsz 51 kiló lenni? Kit érdekelnek az efféle számok s miért? Én jól akarok kinézni, lehetek 70 kiló is, nem zavar, csak az alakom, erőm, közérzetem, egészségem legyen jó :) Többet ér, mint azzal dicsekedni, hogy mit mutat a mérleg.

2016. szept. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!