Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tésztából, rizsből kb hány...

Tésztából, rizsből kb hány kanál tesz ki egy 60 gramm szénhidrátot tartalmazó ebédet?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 13. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A "kanál" NEM mértékegység.


Valamelyik kalóriatáblázaban megnézed, hány GRAMM nyers (sosem elkészített!!!) tésztában/rizsben van 60 g szénhidrát és azt méred ki magadnak mérleggel!

2018. ápr. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

100 gramm főtt fehér rizsben 28 g ch van. Ebből már ki tudod számolni. De a többi ételben, amit a rizshez eszel, is lehet ch. Remélem, nem csak magában akarod enni a rizst.

A tészta ch tartalma változó lehet, van, amelyikben van tojás, és van, amelyikben nincs, van durumtészta, és van sima fehér búzalisztből készült, meg még sok egyéb. Amit én találtam (fehér spagetti), abban 31 g ch van (100 grammra).

2018. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, és 100 g kb. 10-11 evőkanálnyi mennyiség, de persze ez nem pontos mérési módszer. Persze a menzán vagy egy étteremben hasznos lehet.
2018. ápr. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"100 gramm főtt fehér rizsben 28 g ch van."


Ez ÍGY nem igaz. Ugyanis azt nem lehet tudni, hogy a 100 FÖTT rizs mennyi nyersböl készült - van, aki 100 g nyers rizshez 1,5 dl vizet tesz (ekkor lesz belöle 250 g fött), és van, aki meg a 100 g rizst 3 dl vízben fözi (ekkor meg 400 g lesz az eredmény) és a kétfajta elkészítési mód esetén majdnem duplája az egyikben lévö CH érték, mint a másikban.


Ezért kell MINDEN ESETBEN a NYERS rizst mérni és azzal számolni, mert különben legfeljebb saccolásnak tekinthetö, amit számolsz.

2018. ápr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 3,5/4-szeres vízben fő a fehér rizs...


A már említettek miatt ezt nem lehet megmondani, még akkor sem, ha standard evőkanalat (15ml) értesz kanál alatt. A púpozásáról sem volt szó. Nekem egy púpos kanál főtt rizs 1 dkg szárazon, kb. 8g ch?


Viszont ha muszáj mérned a ch-t, ne csak a rizst, tésztát mérd, hanem a többit is, gondolom, nem üresen eszed. Ha hússal, tojással eszed, akkor még sok esetben elhanyagolhatod (van bennük, de a 60 grammos kerethez képest kevés), de ha pl. zöldséggel, azzal is úgy tud jönni a ch, hogy ihaj, már ha mennyiségben eszed őket, mint én szeretem (vagy ha szénhidrátdúsabbak). Ha a tésztán van egy kis olívaolaj és fokhagyma, az kevés (bármennyire is brutál szénhidrátos a fokhagyma, pici a mennyisége).

2018. ápr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

#4: Oké, akkor saccolás. Nem igazán számít, főleg, mert a legtöbb étel ch tartalmát is saccolják. Pl. két alma ch tartalma is nagyban eltérhet, de a kalkulátorokban nem hiszem, hogy minden almafajta adatai benne vannak. Számottevő eltérések lehetnek a zsír- és fehérjetartalom esetén is. Pl. nézz meg egy bolti húst, mekkorára megy össze sütés közben, mennyi víz lehet benne...

Úgyhogy szerintem kár ebbe ennyi energiát beleölni. Nekem nagyon jól működik az is, ha átlagos értékekkel számolok, és néha még kerekítek is. Főleg, ha nem otthon eszek, így nincs lehetőségem méricskélni se, csak saccolni.

2018. ápr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha csak "saccolgatsz", akkor semmi értelme az egésznek, mert a kalóriaszámolás arról szól, hoyg MINDENT PONTOSAN LEMÉRSZ, és ennek alapján számolod a kalóriákat is, meg a makrókat is.


A te saccolgatásod alapján semmit nem lehet mondani, mert amivel számolsz így, annak akár a duplája is lehet a tényleges érték és ez már nagy eltérés!


Értelmes ember vagy nem számol semmit, mert nincs minek alapján, vagy rendesen leméri az alapanyagokat és a pontos értékeket veszi figyelembe.

2018. ápr. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, sajnállak. Egy kicsit túlzásnak tartom ezt. Gondolom, csak otthon eszel, és mindent grammra lemérsz. Elárulom, én a saccolás ellenére is tudtam fogyni, nem is keveset.
2018. ápr. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Márpedig akármennyire is lepontozzátok a 6. válaszolót, teljesen helyesen írta, hogy 2 alma cukortartalma is erősen eltérhet (a kedvencem a sütőtök, állítólag az érett 7-szeres ch tartalommal bír az éretlenhez képest, s ugye, hol édeset, hol kevésbé édeset kap az ember). Eléeve ha tárolod az almát, fokozatosan nő a kalóriasűrűsége azáltal, hogy csökken a víztartalma... Épp nagyon esős idő van cseresznyeéréskor? Akkor is felhígul a gyümölcs... Nap, fajta, mikor szedik le... Nem lehet pontosan számolni az ilyenekkel. Persze ha nem kilószámra esszük, akkor elhanyagolható a különbség. Mindenesetre tény, hogy nem tudunk egészen pontosan számolni. A fűszereket nem is mérem le patikamérlegen (nincs is olyanom), mert biztos érdekel pár kcal, amikor a gyümölccsel sokkal többet tévedek... Vagy hogy milyen összetételben kerül a leves az én merőkanalamba...

De mivel a kalóriaégetésünket jóval rosszabbul tudjuk megsaccolni, semmi gond :)


A rizst viszont jól le lehet mérni, amíg száraz. A zsírt is s az még tömény is, többet nyom a latban (bár aki 2 kiló banánt tol be és kerüli a zsírt, annál nem).

2018. ápr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!