Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 150g FŐTT rizs, valójában 50...

150g FŐTT rizs, valójában 50 g? (Szárazon)

Figyelt kérdés
Mert ugye megszivja magat, es nagyobb lesz. Esetleg tudja valaki saccra hogy az hany nem púpos evőkanál lehet?

2015. aug. 28. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyjából nekem is 3x-os lesz és ha jól emlékszem marad az 5-ös szal ez 5 púpos evőkanál főtt rizs. De itt a 2x-es közelítés miatt ez már kb 60g száraz rizs is lehet, én ilyenkor 4 kanállal ettem és felvittem 50g-t aztán legroszabb esetbe spóroltam egy nap 10-20g cht ilyen is kell, nem csak a csaló napok.
2015. aug. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

5 csapott evőkanál az kb 50g

főzve 150g kb

50 g főzetlen rízs CH tartalma 38.5g kb és főzve is ugyanennyi :)

2015. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha egységnyi rizshez kétszer annyi vizet adsz, az csak elméletileg lesz 3 egység, mert nem számolsz az elpárolgott vízzel.
2015. aug. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom! :) utolsó, igazad van, de abban sem lehetünk biztosak, hogy a termékekre rairt kaloria megegyezik a valosagossal. Nem baj ha eltérő picit...
2015. aug. 28. 12:18
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Én úgy csinálom hogy nyersen mérem és utána már teljesen mindegy hogy mennyi a víz, meg hogy főve hány g. Ezt ajánlom neked is
2015. aug. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 ez nyilván alap mindenkinél, de van az a szituáció amikor erre nincs lehetőséged
2015. aug. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, mikor a nagyinal ebedelsz ️ Vagy akar egy étterembe...
2015. aug. 28. 20:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Ok , de a nagyinál vagy az étteremben a főttet se mèregeted :-D legalábbis én ìgy vagyok vele
2015. aug. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Azert kérdeztem, hogy hany kanál lehet :D vagy a nagyinal a főttet lemerhetem :)
2015. aug. 30. 12:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem sűrűn eszem rizst, amikor számolok, de néha azért megtörténik. Hamar bele lehet jönni, hogy mennyire púpos milyen kanál mennyi gramm rizst jelent... Ha otthon számolsz és mérsz, az más szitukban segíthet (bár ha én nem otthon eszem, sosem számolok, mert esélyem sincs megtippelni az értéket).


Tipikusan dupla vízben főzik a rizst, de ez változó. Mi négyszeres mennyiséget használunk s ebből szinte semmi nem párolog el. Rutinos ember bizonyára meg tudja mondani, hogy a rizsben kb. mennyi a víz, de ha már zsír is van benne (a rizs zsírján kívül, ugye), akkor borul minden, mert a zsír sokkal töményebb, mint a főtt rizs, hiába kicsi a mennyiség.

2015. aug. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!