Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan tudtátok számolni a...

Hogyan tudtátok számolni a kalóriákat?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok pl., amiket ti főztetek, nem olyanokra, amikre rá van írva a csomagolására.

2018. jún. 5. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Úgy hogy amit beleteszek azokat összeadom. Bonyolult dolog?
2018. jún. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
73%
Szia! Kalóriabázist ajánlom, célt is tudsz beállítani, sőt kiírja mikorra éred el a kívánt súlyt! :)
2018. jún. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajátot? Könnyen. Mindent lemérek grammra, az elpárolgást is. Egy zöldséglevesem az evéssel együtt 17 mérés volt, az igaz...

Informatív volt egy kicsit, de nekem nem segített és nagy macera (aki egyszerűbben eszik, annak jobb lehet), így már csak ritkán számolok, mert azért kíváncsi vagyok és tényleg informatív még ma is.

2018. jún. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Leméred miből mennyit használtál, felírod és utána fogod és bepötyögöd a kalória bázis weboldalra.
2018. jún. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az alapanyagokat külön leméred ,és összeadod a végén . Aztán a készételt már nem szoktam méricskélni,nagyjából úgyis tudom hány étkezésre fogok megenni ,és akkor saccra kijön egy adag kalóriatartalma .Nem egy bonyolult dolog .

Süteményeknél pl adja is magát ,hiszen alapból kiméri az ember a hozzávalókat .

2018. jún. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Össze kell adogatni a hozzávalókat, abból kijön az egy adagra jutó tápérték.

Persze valamennyi eltérés lehet, mert nem biztos, hogy (most csak pléldának mondom) egy süteményben egyenletesen osztódik el a mazsola, ezért az egyikben kicsit több, a másikban kicsit kevesebb van, de annyira nem lehet jelentős a különbség a tényleges és a kiszámolt érték között, hogy aggódni kelljen miatta.

2018. jún. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Na ja, az egyenletességgel lehet baj. Nekem a zsemléim nem egyformák, ha nem mérem le grammra mindet, amikor készítem, de a levesnek is van krumplisabb, galuskásabb, zöldségesebb és levesebb része. Igyekszem szép egyenletesen szedni és nem számolom a plusz nagy répákat, amiket nem én eszem meg (abból is belefő, de az már elhanyagolható. bár ahogy rájöttem, minden vegyes zöldséglevesem hasonló értékeket ad, egy krumpli belepakolása nem sok vizet zavar egy szénhidrátszegény levesben sem, ez meglepett anno, bár nem nagyon. úgyhogy ma már csak azt mérem le, mennyit ettem belőle).
2018. jún. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ!😊
2018. jún. 7. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!