Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 2 hetet kezdtem intenzíven...

2 hetet kezdtem intenzíven írni a kalóriákat tegnap megmértem magam de változást nem láttam valamit nem jól csinálok?

Figyelt kérdés

ne röhögjetek ki légyszi.

A lényeg az hogy túlsúlyosnak számitok a 3 gyerek születése óta. Nem érzem magam jól a bőrömben ezért kezdtem el a kalóriaszámlálást.

Szeretnék egyenlőre 15 kgt fogyni. Nem kell gyorsan , hirtelen, nem akarok koplalni betartom a max bevitelt a napi mérleg altalaban -200és -800 között van.

Elkeseredtem mert kezdtem jobban erezni magam ugyanis a rokonom mérlege 4 kg fogyást mutatott ezzel szemben a tegnapi mérleg a védőnőnél 0 kg.fogyast mutatott.

Mondtam a férjemnek hogy elkeseredtem de nem adom fel erre kinevetett hogy minek akarok én jó vagyok ahogy vagyok. Meg kinek akarok tetszeni hogy fogyózom. Senkinek. Magamnak. Voltam már kövér lefogytam akkor is 20 kgt de akkor törés is volt az életembe.

Most szedtem le egy 20 perces tornát egyenlőre megelégszem azzal mert nagyon régen mozogtam.


2018. jan. 23. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ennyi eltérésnek csak hibás mérleg lehet az oka. Ne add fel. Egyél egészségesen, mozogj amit tudsz és mérd le amit eszel. Ne pánikolj, ha folytatod nem lehet eredménytelen. De 2 hét alatt nem is jó ha 4kg fogyás következik be. Hetente 1kg egészséges még. És ne koplalj.
2018. jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
2 hét annyira rövid idő. Hosszabb időnek kell eltelnie a változáshoz. Nyilván nem is két hét alatt jött fel a felesleg. Lemenni sem annyi idő alatt fog.
2018. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja és az hogy melyik a hibás mérleg azt nem lehet tudni lehet mindkettő az volt, ki tudja. Vegyél egy digitálisat magadnak és MINDIG azon mérd magad, kemény, egyenes, sík talajon. Akkor tudod pontosan megnézni hogy haladsz, nem úgy ha mindig máshol méred magad.
2018. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem adom fel!

nem koplalok. ennem kell mert 3 gyerek sok energiat kíván.

Venni fogok mindenképp egy mérleget.

Nem akarok gyorsan fogyni sem. En megbekelek azzal ha 1-2 ev alatt megy le az a max 25 kg, nem sietek. ☺

2018. jan. 23. 14:17
 5/13 Zoli780806 ***** válasza:
Helyes! Ez a jó hozzáállás
2018. jan. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a mérlegek hibája. Ugyanazon a mérlegen mérd magad. Egyébként én inkább a centikben hiszek és a nadrágjaimban. :)

A férjed részéről egyrészt kedves, hogy elfogad így, másrészt viszon támogathatna, de sebaj! Mutasd meg neki! Csináld magadért és azért, hogy a gyermekeid édesanyja sokáig egészséges legyen. :)

2018. jan. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt csinálod rosszul, hogy két hét alatt már változást vártál. Ez lassú folyamat, főleg, ha jól csinálod.


Mérlegnél mindkét esetben a korábban ugyanazon mérlegen mért adathoz viszonyítottátok az értéket?

2018. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is változást várnék ilyen nagy deficitnél 2 hét alatt, bár a testsúlyingadozás miatt nem akadnék ki, ha kilóban nem sok minden változik.

De ugyanazon a mérlegen kell mérni a súlyt, ugyanott, ugyanúgy! Lazán eltérhetnek kilókat, ez ilyen.


Bár nem tudom, mit és mennyit eszel, a leírás alapján jól csinálod, jönni fog az eredmény.

2018. jan. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én is így kezdtem el számolni a kalóriákat, hogy elhatároztam, nem fogok koplalni, vagy lenyomorodni valami ugri-bugri torna miatt (már nem bírják úgy a csontjaim). Nekem is kb. -200 és -800 kcal között szokott lenni a napi mérlegem, kivéve egy-két napot, amikor túllépem a keretet, de nem követek el harakirit az ilyen napok miatt, kell ez is. :)

November végétől számolom és most tartok -3 kg-nál, tehát nagyon lassú a fogyás, de szerintem jobb is a lassú, de biztos fogyás, mint a hirtelen.

Ráadásul tök jól bele lehet jönni a számolásba, sokszor már fejből vágom, mi mennyi kalória, vagy túl zsíros, túl sok benne a szénhidrát, így nem kell gondolkoznom, hogy ez most kell-e nekem.

2018. jan. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Én centivel mérem magam. Ott előbb látszik a változás, mint kilókban. Sok sikeft! :)
2018. jan. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!