Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriát számolok Intermittent...

Kalóriát számolok Intermittent fasting-el (12-20ig eszem) ma még van hátra 1200 kalóriám. Ha rendelek a don pepetol egy rántott camambert, es 17 után nem eszem, az szerintetek még működik?

Figyelt kérdés
Az is lehet, hogy deficitben maradok, de ha nem akkor szerintetek az a plusz három óra segít valamit, majd ha kiürül a kaja a szervezetemből?
2018. jún. 18. 15:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy mivan? Ott a kereted, az időbeli is, ha azon belül maradsz, az OK. Ha nem vagy kalóriadeficitben, akkor nem fogysz.

Az, hogy 8 vagy 1 órán belül eszed meg az ételedet, annyira nem nagy különbség, bár erről azért vannak viták itt-ott. De a kalóriakeret akkor is betartandó.


Amennyire tudom, a 4 órás evési ablak kicsit jobb a 8-nál (már akinek), de alatta már nincs nagy előny. De ez egészségügyi, nem igazán a fogyáshoz van köze, max. parányi mértékben.


Én sokszor eszem 5 óránál kisebb evési ablakban, nyilván nem fogyok, ha nincs deficit...

S persze ott vannak azok, akik napi egy evéssel tömegelnek. Az időszakos böjt azért működik, ha működik, már fogyásra, mert a kalóriát csökkenti. Csak ettől fogysz, a kalóriadeficittől. Nem attól, ha alig eszel szénhidrátot (a ketogfén diéta is olyasmi, mint az IF: egyesek azt hiszik, hogy mágikusan fogy tőle az ember. hát nem. amúgy jó haverok, sokszor együtt lógnak), nem attól, hogy kicsi az evési ablakod. Ezek csak módszerek a kalória csökkentésére, plusz van sok más előnyük is. Már aki bírja az ilyet, mert másnál hátrányok is lehetnek. S persze hízni is lehet mellettük.

2018. jún. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen de en ugy tudom hogy miután kiürül a kaja, a zsír kerül felhasználásra, hogy energiát szolgáltasson, ezért kérdeztem hogy az a plusz három óra dob e valamit a dolgon.

De szeritned egyébként belefer 1200kcal-ba a rántott camambert?

2018. jún. 18. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!