Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Írna valaki valamilyen receptet?

Írna valaki valamilyen receptet?

Figyelt kérdés
Fogyózom már egy jó ideje, de néha nem bírok nemet mondani, olyan kajára amit nem kéne enni. Bármit csinálok már nagyon unom a kajákat. Tudnátok valami receptet mondani ebédre? Vagy akár reggeli, vacsora. Olyan amiben fehérje van, laktató. Aki fogyózik tudna segíteni? Valami újat mondani? Akár priviben is és ha szükséges én is mondok pár tippet. :)
2018. jún. 22. 08:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Bármit ehetsz, amire kedved van, csak a mennyiségekre kell odafigyelni, az hülyeség, hogy ha valaki fogyni akar, akkor csirkemell meg rizs az, amit ehet!


Nem kell semmilyen recepet, számold ki a kalóriákat és amíg beleférsz a keretbe, addig fogysz, még akkor is, ha csülökpörkölttel laksz jól!

2018. jún. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ugy szoktam,hogy ugye rizs,édesburi,husi az alap álltalában.van hogy külön külön késziem el és ugy eszem,van hogy egytálételként

Pl:rizs,husi azt rizseshusnak,vagy kis káposzta is mehet bele akkor már van egy franko székelykáposztád

Vagy édesburi plusz husi mehet pl brassoinak

És ezekhez ugyan ugy eszek zöldséget nyersen,párolva vagy épp ecetes salinak megcsinálva

2018. jún. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A csülökpörkölt pont kifejezetten fogyókúrás étel, laktató meg minden, nem? (Nem szoktam húst enni, de összetétele alapján jónak kell lennie. Nyilván nem fél kiló kenyérrel vagy más gabonás cuccal.)


Én általában a rántottát mondom, pedig én se mindig azt eszem, finoman szólva, meg tudom azért unni, az elmúlt években sokszázszor biztosan volt :D De az az alapértelmezett ételem, ha nincs más ötletem, rántotta és kész. De lehet főtt tojás is vagy lágy vagy töltött vagy valami teljesen más.

Milyen fehérjeforrásaid vannak? Mert ha eszel húst, akkor hús zöldséggel s opcionálisan egy kis gabonával. Ha eszel túrót, akkor túró valahogyan fűszerezve. A sajt kissé erős, azt én is csak ízesítésre használom inkább, bár tuti van, akinek belefér sok zsíros sajt is.

S mekkora ebéded van, 300 vagy 1300 kcal, mi a nap összbevitel, makrók? Nem mindegy. Bár ha nem írsz róla, gondolom, semmi különös. S mi laktat? Van, akit egyes fehérjeforrások pont nem, fura, de igaz, úgy látszik.


De írom a kedvenc feltétünket. Sajtos sült tojásfehérjehab :) Rengeteg tojásfehérjehab, kevéske zsír és reszelt füstölt sajt (az eredeti receptben vagy 8-szor annyi volt, mint amennyit én szeretek...?), teljesen ízlés szerint. Kis fűszer, némi lisztféle segít a totális összeesés elkerülésében (muffinsütőben legalábbis, serpenyőben szebb), ez nálam sokszor krumpliliszt, mert remekül szívja a nedvességet és finom is. De korpától kezdve magliszteken át mehet bele sokminden. Régen semmit se raktam bele.

Főzelékekhez szerintem jó, itthon minden héten van. Mi roppant nehezen ununk meg ételeket, sajna nincs annyi nap, hogy elégszer együk a kedvenceinket... Igaz, nincs sok étkezésünk. De sokat lehet variálni ugyanazon az ételen is, én pl. pár zöldségételt kivéve nem ugyanazokat a zöldségeket pakolom az ételeimbe. S ha végképp megunnám a hagymás-paradicsomos dahlt, akkor még mindig csinálhatok spenótos kicsarit, azt is sárgaborsófőzelékből :) Most épp egy krisnás oldalról szedem az új recepteket.


Nagyon vaktában írtam, de mit se tudok a táplálkozásodról, így nehéz.

2018. jún. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!