Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan szàmoljam a kcalt ha...

Hogyan szàmoljam a kcalt ha màs főz és nem túl diétásat?

Figyelt kérdés

Ma pl mustràban-mézben pàcolt, majd szalonnàba tekert,sajttal megszórt csirkemell lesz az ebéd. Hogy fogyjak ilyen ètelek mellett? Jó, nyilván nem minden nap eszünk ilyeneket.

De ha pl 1500 kcal a napi keretem, ha eszek ebből egy kisebb adagot, azt mondjuk vehetem 1000 kcalnak, és marad még 500 reggelire-vacsira? Vagy 1000 kcal sok, lehet csak 600-700?


2018. aug. 5. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Naggyából a grammokat tudod.

Én ezt a kaját úgy számolnám hogy:


mézesmustáros csirke

Sült szalonna

Trapista sajt


A grammokat te látod, te tudod. Nagyából csak látod, hogy mennyi lehet.

2018. aug. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kis adagot veszel, az inkább csak 600-700 kcal. Segít, ha a köretet magadnak készíted, és valami "soványabbat" csinálsz. Pl egy tűzálló üvegedényben tudsz zöldségeket párolni a mikróban. 10 perc alatt kész, és olaj sem kell hozzá. Másrészt vasárnap sportolni is jobban ráérsz talán. Ez duplán megéri, mert ha kicsit több izmod van, akkor a nap 24 órájában nagyobb lesz a kalóriafelhasználásod.


Itt amúgy egy csomó étel kalóriatartalmát megtalálod:

[link]


Sajnos keresni nem nagyon lehet, de ha hasonlót találsz, az már jó lesz közelítésnek. Az i betűre húzd az egeret, akkor mutatja meg az adatokat. Alul az is ott van, hogy hány gramm egy adag (a perjel előtti a fél adag).

2018. aug. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kaloriabazis.hu oldalán is rengeteg ételnek van kalóriaértéke, ott is tudsz keresgélni.

De ez a kaja sem annyira vészes, mert a pár nagy része nem kerül be a húsba, a szalonnából meg a zsír nagy része kisül, ami plusszal számolni kell, az a sajt.

Ebböl egy átlagos adag kb 400-500 kcal maximum, ha te mellé fölge salátát eszel, meg oylan körítést, ami nem zsíros, akkor böven belefér.

A kalóriaszámolásnak ugyanis éppen az a lényege, hogy nem "diétásan" étkezel, hanem minden benne van az étrendedben, ezért nem lesznek hiányaid meg zabarohamaid, mert nincs semmi letiltva, csak a mennyiségekkel kell valamennyire játszadozni.

Én is az 1400-1500 kcal keretet tartom, és ebbe néha még csülökpörkölt meg egy-egy szelet torta is belefér!

2018. aug. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudsz számolni így, alkalmazz más trükköt.

Bármilyen étel mellett lehet fogyni, a maid szerintem egész fogyókúrás nekem, mivel laktatónak tűnik... Persze el lehet vele szállni, ezért kell valami módszer.


Pl. van, aki annyit sportol, hogy mindenképpen deficitben lesz. Vagy tudja, hogy az épphogy jóllakás neki megfelelő.

Aki tud, az számol, ez nálad (napi szinten) kiesik, mert zsíros cuccoknál rém sokat tudsz tévedni. De ha picit eszel belőle s használsz valami adatbázisbeli tételt, ami hasonlíthat rá, akkor a nagy tévedés kicsike mennyiséggel szorzódik, így nem lesz olyan egetverően nagy... De ezt utálom, ha már számolok, csak saját ételt, iszonyatosan el tudnak térni, komolyan. Még ha sült szalonnát eszel, amit lemérsz, az is bizonytalan, mert mit tudod te, mennyi zsír sült ki belőle?


Mivel ez alkalmi, végülis jónak tűnik, hogy máskor számolsz, ilyen napon nem. Ha aggódsz, mert sokat ettél belőle, mozogsz valamit pluszban. Jobbat nem tudok.

2018. aug. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!