Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan számoljam Kalóriabázisb...

Hogyan számoljam Kalóriabázisban a "Alapjárat kcal égetés"-t?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdésem arra vonatkozik, hogy a Kalóriabázisban alapból beleszámolja, hogy mennyi az én "Alapjárat kcal égetés"-em, ami "azt jelenti, hogy ennyi energiát égetsz el összesen a szokásos napi életviteled által (munka, iskola, stb)."


De szerintem ez tök logikátlan, mert pl. aki elmegy iskolába vagy dolgozni, az alapból több száz kalóriával többet éget el, mint én, aki otthonról dolgozom és max. a vécére megyek ki.


Tehát én hiába számolom ugyanazt, mint egy átlagos ember az alap kalóriaégetésre, mert nyilvánvaló, hogy annál sokkal kevesebbet égetek el.


De akkor mit csináljak? Adjak hozzá mondjuk 400 kalóriát pluszban?


2018. júl. 31. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Kalóriabázison is be tudsz állítani különböző életviteleket. Ha otthonról dolgozol, és csak a wc-ig mész ki, az ülő életmódnak felel meg. Aki meg mászkál, azt már lehet átlagos életmódúnak mondani. De 1-200 kcal eltérés lehet még akkor is, ha megpróbálnák besaccolni, hogy egy otthonról dolgozó, csak wc-ig kimászó egyén mennyi kalóriát használ fel, mert nem csak a mozgáson, hanem az egyéni adottságainkon is múlik.

A leírásod végét végképp nem értem. Ha kevesebb kalóriát használsz fel szerinted, akkor ne adj hozzá, hanem vegyél le belőle. 400 kcal viszont sok. Nekem ülő életmóddal 1600 lenne, átlagossal 1800 a keretem, szóval inkább kevesebbet vonjál le, de az legalapabb alap (a mozgás nélküli kalóriafelhasználás) alá ne menj. Ez nekem 1400 kcal, kb. ennyit ettem súlycsökkenés alatt, szóval akár ezt is beállíthatod napi keretnek, ha fogyás a cél.

2018. júl. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először is, igaza van az elsőnek.

Én azzal egeszízenèm ki, hogy egy dietikus sokkal jobban megtudná mondani, mint egy program.

De te is meglátod magadon, ha híztál attól a mennyiségtől, szóval azért nem kell mindent a programra bízni

2018. júl. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értelmetlenül írtam, szóval arra gondoltam, hogy a kajákhoz hozzáírnék egy olyan 400 kalóriát, az alap mozgásszegény életmódom miatt. És a sporthoz pedig külön azt, amit sportolnék, beleértve azt a sétát, ami másnak a mindennapi élet része, nekem viszont "plusz", mert alapból nem csinálnám, nem az életmódom része.
2018. júl. 31. 17:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez úgyis csak tipp, lehet, hogy simán 500 kcallal többet égetsz, mint az átlag ugyanolyan adatokkal. Ezt majd kitapasztalod.

400 kcal pedig ebben a tekintetben rengeteg. Ha csak elmész munkába s az nem 1-2 óra futás vagy bringázás, csak pár perc séta, pláne autó, az semmi se. Ha könnyű fizikai munkát végzel napi 8 órában, még az is bőven lehet 400 kcalnál kevesebb, van olyan munka. Én egy rövid fűnyírást se számolok, mert mi az (múltkor meglepett, hogy elvileg az is valami. bár tuti nem mindegy, milyen nyíróval, ésatöbbi), de azt sem, hogy napi 20-szor lejövök a lépcsőn... Nem is lehet. Élek úgy, ahogy és kitapasztalom, hogy az adott aktivitás és étkezés mellett mi van. Máshogyan úgyis lutri. Bringázok 3 órát, meg nem mondja senki, hány kcalt éget.


Ha nem mozogsz, tekintsd ülőmunkának, bár szerintem is alatta van egy hangyányit, de ahogy már írtam, ez így is, úgy is tipp. Amikor semmit nem mozogtam, ami bekavart volna a számolásba, le tudtam mérni, hogy kis izomzattal is 500 kcallal több energiát igénylek, mint amit a kalóriabázis szerint kellene, ha statisztikai átlag lennék. Ez ilyen. Van, aki kevesebbet használ, mint az átlag.

2018. júl. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor használom az ülő életmódot, aztán majd kiderül :) Köszi!
2018. júl. 31. 17:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is az ülő életmódot állítsd be.
2018. júl. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az alapanyagcsere/alapjárat nagy része (kb 1200-1400 kcal) arra kell, hogy életben maradj, a szived, tüdöd, veséd, stb müködjön, a testhömérsékleted normális maradjon - szóval a plusz 400 kcal-lal nem reális.
2018. júl. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!