Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Több mint 3 hete "diétázok",...

Több mint 3 hete "diétázok", mégsem indul meg a fogyás?

Figyelt kérdés
169cm 60 kilo vagyok, a 24 nap alatt 1.5 kilot sikerült fogyni, azért valljuk be ez nagyon kevés. Előtte napi 2500-3000 kalóriát lazán bevittem, ezt leredukáltam max 1500ra, mellette heti 3x úszok majd egy órát... Mi lehet a hiba? 31N
2018. aug. 25. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Mert nincs súlyfelesleged. Ha mégis elégedetlen vagy magaddal, akkor valószínűleg puhos vagy, a zacskóba töltött puding esete. Erre viszont nem jó a fogyókúra, sem az úszás, alakformálásra lehet szükséged. Olvass utána.
2018. aug. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetlen magyarázat léteik: annyi kalóriát viszel be mint amennyit elégetsz, ezért nem fogysz.


Egyébként gyanítom, hogy elszámolod a dolgokat:

1kg zsír kb 7000kalória. Ha mondjuk 3000 kalóriát vittél be naponta mikor ezzel a súllyal, átlagos munkát végezve maximum 2000-et égettél el, akkor durván hetente 1kg-ot kellett volna hízz, úgyhogy nem jól számoltad a dolgokat.

2018. aug. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Heti fél kiló ezzel a súllyal teljesen jó ütem.

Bár azt is megjegyezném, ezzel az magassággal 62 kg az ideális, ami ideális tartomány alja 56 kg. Tehát igazán nincs is felesleged.

Ha zsírosabbnak tűnsz mégis, akkor annak az lehet az oka, hogy kevés izmos van. És sima diétával, meg kardióval csak még többet fogsz veszteni belőle.


Inkább állj át tömegnövelő étrendre, plusz súlyzós edzés, szedjük fel egy kis izmot. Mondjuk egy év alatt 6-8 kg feljöhet.

Utána szálkásíts le!

Akkor súlyban ugyanott leszel, mint most, de sokkal jobb alakkal!

Ráadásul nagyobb izomtömeg mellett a zsírégetés is gyorsabb, mivel az izmok több kalóriát égetnek.

2018. aug. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van, rá kell jöjjek, hogy nem vsgyok én kövér csak kis plötyike, zacskóba töltött puding. Azért az egészséges étkezés mellett továbbra is kitartok csak pluszba dobom a kardiot es elkezdek alakot formálni. Köszi nektek!
2018. aug. 26. 08:44
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs. Ha betartod a diétát, fogyni fogsz.

Én 181 cm vagyok és 1600-1400 kalóriás diétával 10 hét alatt 20 kg-ot fogytam 100-ról 80-ra.

Nézd meg, hogy az az 1500 kcal mennyi szénhidrátot, zsírt és fehérjét tartalmaz. Szénhidrátot le lehet vinni nyugodtan 40-50 grammra, zsír is kb ennyi vagy kicsit több lehet.

2018. aug. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!