Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan oldjam meg?

Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, lány, 173 centi 54-55 kiló.

Célom a súlyom tartása és mentálisan egy-két kiló kilengés elfogadása lenne.

Bár egészséges életmóddal fogytam le, mégis belekattantam a kalóriaszámlálásba és már nem bízok a saját szervezetemben sem.

Heti 2-3x futok amivel nem kevés kalóriát égetek el. Emellett tornázni is szoktam heti kétszer. Ha vége van a futószezonnal a trx kipróbálásán gondolkodtam el. Emellett bicózom napi 12km-t Budapesten a kolesz és a sulim között meg alapból nem hagyom magam eltunyulni, a két és fél kilométeres troli távot ha nincs bicó de metróznom kell akkor gyalog teszem meg a metróig.

Plusz moziban dolizom van hogy 12 órában is de legtöbbször 6-8 óra lóti-futi.

Ilyen körülmények mellett ti mennyi kalóriát javasoltok bevinni?

Alkalmankénti piát beleszámoltok?

Ritkán eszem édességet de van hogy megkívánom. Milyen rendszerességgel dobtok be súlytartók egy kis sütit?

Gyümölcs számolását kihagyhatom igaz?

Próbálok kompromisszumokat kötni magammal, hogy ‘idefigyelj hülyegyerek ha este nem eszel már sok szénhidrátot csak valami salit hússal kicsi rizzsel, akkor ehetsz valami táplálót ebédre amivel úgy rendesen jól laksz, valamint néha lecsusszanhat egy sör vagy egy csokika ha kívánod’

Ha valaki hasonló kaliberekkel súly tart évek óta, az nyugodtan írhat privit is, nem zárkózom el.

Légyszi ne támadjatok, pszichológusom lesz új itt a nagyvárosban is, dietetikust meg nem tudom felkeressek e.

Előre is köszi!


2018. okt. 7. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:

napi 12 km emelett még mást is csinálsz akkor jó sokat kell enned, hogy megtartsd a súlyod mert kb a 12kmrel legalább egy 1000kcalt ledolgozol és akkor még a többi nincs is beleszámolva

Nem kell ennyire edzésel túlterhelned a szervezeted minden nap. Jó ha edzel de hati 3-4x elég 1-másfél órát

Ezeken a napokon legyen több a kalóriád amit beviszel mint az olyanokon amelyiken nem edzel

De minden nap 12km felesleges hisz nem fogyni akarsz

2018. okt. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de máshogy nem jutok be a suliba :D
2018. okt. 7. 11:05
 3/9 anonim ***** válasza:

12 km biciklizésre 1000 kcal-t számolni enyhe túlzás.Majdnem 30 km egyhuzamban biciklizéssel 700 kcal az eredményem, és ez mért adat.

Kalkulátorra szerintem nyugodtan beírhatod az aktív életmódot, aszerint legyen a bevitel, aztán majd korrigálod, vagy állíthatsz be egyéni keretet, ha fogyást/hízást tapasztalsz.

Én súlytartás alatt is eszek sütit, persze nem egy tonnát. Gyümölcsöt is számolni kell, abban is van kalória.

2018. okt. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt kihagytam: igen, az alkoholt is számolni kell keményen, mert durván sok kalória van bennük.
2018. okt. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
amúgy pont az lenne a lényeg, hogy hogyan hagyhatnám el a számolgatást :((
2018. okt. 7. 12:02
 6/9 anonim ***** válasza:

A számolás egyeseknek kell, de szerintem nem embernek való, kicsit vagy nagyon bele lehet golyózni, egész stabil embereknek is.


Neked pedig semmi okod számolni, ha normálisan tudsz enni, ami neked megfelel.


De aki számol, az MINDENT beleszámol, hogyne. Gyümölcs, alkohol, zöldség, habos kávé, nyilván.


Nem azon múlik, hogy napi szinten eszel-e sütit. A kalóriaegyenlegnek kell jónak lenni a súlytartás szempontjából. Nyilván nem plusz a süti, hanem az étkezés fontos része, egyeseknek néha egésze. Az nem teljesen mindegy, hogy milyen sütiről van szó, de ez a nem sütikre is igaz. Én mindig is igen gyakori és alapos sütizéssel tudtam fogyni, az én sütijeim igen táplálóak s laktatóak. Nem vagyok vékony, de ha tudtam fogyni sok sütivel mozgás nélkül, akkor egy vékony, aktív lány is ehet sütit súlytartáskor. Pláne futós napokon, elhasználod simán.

2018. okt. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi lenne, ha csak a hozzáadott cukrot tartalmazó ételeket számolnád, meg a cukrot tartalmazó italokat? Ezekkel lehet durván túllőni a kalóriakereten. Persze, paprikáscsirkével is lehet hízni, de abból nem tudsz pl. meló közben észrevétlenül többszáz kalóriát betolni. Pár szelet süti simán lehet ennyi. Nem tudom, beválik-e, csak egy ötlet.

2018. okt. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

amúgy kezd kialakulni egy elfogadás bennem, feljebb vittem a kalóriamennyiséget és csak nagyjábólra számolom, így a falásrohamom is elmúlt, szerintem belőttem az igényeket, szedtem fel kilót, de biztosan izomban mert a hasam tónusosabb, a karom végre nem olyan mint egy anorexiásé.

sőt mikor tudom hogy nem ettem semmi édességet, akkor el is engedem a számolást, hisz hasznos tápanyagok felhasználódnak ennyi mozgás mellett. edzéseket sem tolom már túl, akkor csinálom mikor jól esik, heti kettő-három pihi nappal, max ezeken a napokon nyújtok egy kicsit.

pszichológusom van már, aki javasolni fog még szakembert ha igénylem, szóval én azt hiszem minden egyenesbe fog jönni, köszi nektek a segítséget :))

2018. okt. 21. 15:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Szuper, örülök a jó híreknek :-)
2018. okt. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!