Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan oldjam meg a kalóriabev...

Hogyan oldjam meg a kalóriabevitelemet? Szerintem azért vagyok kövér, mert általában túl keveset eszem.

Figyelt kérdés

Igen, ez így elsőre tényleg vicces :D

Az alapanyagcsere kalkulátor azt adja ki, hogy napi 1530-at kéne ennem minimum. Ennyi szerintem nincs meg sosem :/ Max néha a hülyeségekből (nasi). Változtatni szeretnék mindenen.

Egy nap kb. 7x eszek (hajnal 5-kor kelek és olyan 9-kor fekszem le), 2,5 óránként.

1530:7~ 215 kcal egy étkezés. De én ennyit nem nagyon tudok összehozni.

Mert pl. egy étkezésre fél zsemlét számoltam, 1 szelet párizsival, az csak olyan 110 kcal. A másik verzió a fél zsemle fél főtt tojással. Én ennyivel nagyjából jól is lakok, nem akarok 100 zsemlét vinni a munkába. De mi mást ehetnék ott? Napi szinten nem tudok mindig zöldségsalátát és csirkemellet vinni, örülök, ha a szobámba eljutok, nem hogy még bevásárolni... Napi 10 tojást meg nem ehetek meg, azért annyi mégsem "jut".


Ötletek? Mitévő legyek?

Szerintem valahol igazat mutat a kalkulátor, hogy többet kéne ennem, mert őszintén szólva elég ritkán járok vécére, de az a kevés alkalom is mindig fájdalmas emlék marad...


Köszönöm mindenkinek!


18/L


2016. jan. 11. 19:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Márpedig kevés evéstől nem hízik az ember, ez nem így működik.


De itt nem is a mennyiség az elsődleges gond, hanem az összetétel...


S miért nem jut napi 10 tojás? Nem rossz ötlet, de én nem lennék a zöldségek ellensége sem... A wc-gondokkal is összefüggésben lehet ez, de amúgyis ijesztő szinte csak gabonán élni, sok tápanyagból elég rosszul áll.

2016. jan. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy kövér? Hány centi vagy, hány kiló?
2016. jan. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
(Én egyébként majdnem az ellentéted vagyok, nem tudom, hogy lehet 800 kcal alatt jóllakni, nekem még sosem ment... De különbözőek vagyunk, ezzel még nincs baj. A rossz étkezéssel, ami egészségügyi gondokat okoz, már igen.)
2016. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem is az a baj, hogy valószínű nasikból van meg. Én a kalóriaszámlálással csak szenvedtem nagyon nehezen fogytam. Próbáld meg, és térj át szénhidrátszámolásra inkább, és a szénhidrátot csökkentsd le drasztikusan, sokkal jobban beindul a fogyásod.
2016. jan. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Először is szerintem a kalkulátorokkal bemérni a szükségleteket nem túl jó ötlet. Nagyon sok mindent, emberi különbözőséget nem vesznek figyelembe. Például én kipróbáltam a kaloriabazis-ost, sokkal többet mért alapanyagcserének mint ami valójában.

Másodszor az emésztési problémáid csodásan megmutatják, hogy mi a gond: nem megfelelően táplálkozol, minőségileg éhezel, ezért akár tartalékolhatsz is(persze ez nem biztos, hogy csinálod is) A kevés vitamin, rost, folyadék miatt fájdalmas a dolog. Valamint ha jól értem nem is mozogsz rendszeresen (kardió? súlyos edzés? aerob?), ez is oka lehet az elhízásnak.

Természetesen megértem hogy nem tudsz mindig csirkemellet venni, de zsömlével szerintem senki nem fog (főleg nem szép szálkás, izmosra) lefogyni :) maximum skinnyfat-re. Rengeteg olcsó és tápanyagban gazdag ételt van: zöldségek, saláták, ami alig kerülnek valamibe.


21/L

2016. jan. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nos, szóval:


Igen, tudom, az összetétellel is vannak gondok, de nem tudok egyik napról a másikra mindent megváltoztatni, első lépésként könnyebb a mennyiségen változtatni, mint az összetételen. És hát nem tudok melyik családba, de pl. nálunk nincs keret arra, hogy én napi 1500 Ft-ért vegyek magamnak mindig tojást, meg zöldséget, meg gyümölcsöt, vagy bármi mást. Sajnálom, de ez van! :)

A kevés kajától is lehet hízni, úgy olvastam, mert mondjuk eszel napi 6-szor 110 kcal-t akkor azt érzi a szervezeted, hogy éhezteted, ezért alig várja, hogy a 7. evésnél egyél mondjuk 350 kcal-t, abból szépen mindent elraktároz.


A másodiknak: 173 cm, és kb 66 kg vagyok. Igazság szerint ez nem kövér, vagy nem is tudom, de azért látni pl. a hasamon, hogy van rajtam bőven felesleg.

Nálam a napi adag olyan 1200 kcal pl.


Kedves 4-es!

Segítenél nekem, hogy Te konkrétan milyen dolgokat hagytál el, és mit ettél helyettük, amik sokkal egészségesebbek voltak?

Mert egy konkrét példát sokkal könnyebb lenne követnem :)


Köszönöm szépen!!

2016. jan. 11. 20:12
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
iszol elég vizet? az is sokat számít
2016. jan. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
Azert hizol keves kcal-lal es azert nem vagy ehes, mert lassu az anyagcsered. Vannak, akiknek gyors, ok azok akik rengeteget esznek es egynap eleg sokszor ehesek, megis vekonyak. Es van olyan is, aki egy nap alatt 4 felosztásban megeszik egy szendvicset, (legalábbis a suliban ezt látom) és mégis dagadt. Szóval ez genetika, nem tudja egy algoritmus sem meghatározni a kcal igényed.
2016. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Egyetértek, véletlenül sem azért hízol, mert többet eszel a kelleténél. Azaz kutyaharapást szőrivel, egyél még többet. Csak éppen ne zsemlét egyél, hanem sajtot, túrót, tojást, savanyúkáposztát, főtt céklát, almát és kaukázusi kefirt. Ha kevés a növényi rost és kevés a tejsav baktérium, akkor nincs normális bélműködés. Minél többet időz a béltartalom a belekben, annál tökéletesebb a felszívódás. Minél levesebb a testmozgás, annál gyakoribb a székszorulás, mozogj, tornázz, menj fel az ötödikre gyalog naponta húszszor. Ha éhes vagy igyál meg 1 pohár meleg teát vagy húslevest, káposztalevest. A derékszíjat húzd szorosra.
2016. jan. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Majd akkor apránként próbálok a minőségen is változtatni.

2016. jan. 11. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!