Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nem értem a kalória számlálást?

Nem értem a kalória számlálást?

Figyelt kérdés

Most szeretném elkezdeni, de van egy kis zavar a fejemben. Mindenhol azt írják, hogy 1200 kcal alatt ne egyél, mert éhezni fog a szervezeted, meg mert az alatt koplalás van.

Viszont nekem az összes kalória kalkulátor azt dobja ki, hogy 1200-1300 kcal között kell ennem a fogyáshoz. 154 cm és 76 kg vagyok, nő, otthon a babámmal, már nem szoptatok.

Na de ha már most csak ennyi kell a fogyáshoz, mi lesz később? Ha pl már csak 65 kg leszek.

Valaki segítsen ezt helyre tenni a fejemben!


2019. jan. 26. 08:09
 1/10 anonim válasza:
4%
Én 158 cm 60 kg vagyok, 85kg-ról fogytam le úgy, hogy napi 600 kalóriát ettem. Nem éhezett a szervezetem, mióta normálisan eszem sem híztam vissza. Nekem napi 1000 kalóriával nem megy a fogyás, ez egyénenként változó.
2019. jan. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

600 kcal-nál mit ettél 1-1 nap?

Nekem még ez az 1200-1300 kcal is kevés, pedig 3 étkezésre osztom, tele zöldséggel, sovány hússal.

2019. jan. 26. 08:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is elég lesz az 1200.

Ha majd eléred a célod, akkor kell újra számolni, a súlytartáshoz.


600 nagyon kevés, én nem hiszek az 1esnek.

Szerintem rosszul számolt vagy nem mond igazat.

Pár napig lehet tartani 600at,hosszútávon nem, viszont pár nap alatt annyit nem fogyhat.

2019. jan. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

158 centi vagyok, 55 kilóval kezdtem (úgy tűnhet, kilóra az nem olyan sok, de a hasamon volt felesleg rendesen). Nekem súlytartàshoz kb. 1500 kcal kell, a fogyáshoz 1300at eszem+mozgás. Szóval, a súlyom kevesebb a tiédnél, de a kalória igényem kb. annyi.

Van amikor megszalad és többet eszem kicsit, a lényeg, hogy deficit legyen. Szerintem a lényeg, hogy mozogj mellé, akkor nem lesz gond. Én lassan fogyok, mert nem olyan sokat mozgok, de mivel nálam csak pár kilóról van szó, így nem is siettem.

2019. jan. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondjátok, hogy a fogyás alatt tartsam végig az 1200-1300 kcal-t és csak a kívánt súly elérése után gondoljam újra a kalória igényemet?
2019. jan. 26. 09:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én január elseje óta számolok, 158 centivel, 68 kilóval kezdtem, 1300 kcal-t állítottam be, most járok 4 kiló mínusznál, tehát terv szerint haladok, persze a mozgassál több kalóriát éget a szervezet így az is kell mellé. Ha edzel 1 órát, akkor máris ehetsz aznap kicsivel többet. A 600 kalória nagyon kevés, nem lesz tartós a fogyás. Minden aprónak hitt dolognak van kalóriatartalma, pl. 2 deci tejben már van minimum 80 kalória, egy kis szelet tostkenyér minimum 50kcal, 1 tojás is lehet 80-100kcal. Az elkészítésnél is figyelni kell, ha olajban sütsz, máris plusz kalória. Nem gondoltam én sem, hogy ennyi mindenre oda kell figyelni, de bele lehet jönni a számolásba.
2019. jan. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Nőknek általában 1200 kalóriát szoktak javasolni fogyáshoz, szerintem indulhatsz ennyivel. Viszont ahogy majd közeledsz a számodra ideális testtömeg felé, ami úgy 45 kiló körül lehet, akár 1000 kalóriára is lemehetsz. De majd meglátod, milyen sebességgel fogysz. Havonta kb. 2 kilót kellene ledobni.
2019. jan. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
A kalkulátorok csak saccolnak, tehát ne vedd véresen komolyan a megadott értékeket. Ha az izmaidat edzed, akkor nő majd a kalóriaigényed és az anyagcseréd is gyorsul, ezáltal lényegesen emelkedik majd a kereted.
2019. jan. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


Az 1200 kcal az pont jó, csak betartani nagyon nehéz.Ahhoz, hogy baromijó alakod legyen, egy huszast le kellene adnod. Ez heti fél kiló fogyással, vagy egy picit kevesebbel, -mert előfordul hogy bűnbe esel-, akkor is egy év..nem kell erőlteni, mert a szervezeted drága kincs..persze a túlsúly is káros, de ettől megszabadulni is óvatosan kell. Fogyáskor, főleg ha éhezel, sokszor ingerült leszel...ez pedig egy kisgyerekkel, férjjel megengedhetetlen..


szóval ott a kaloriabazis.hu..

2019. jan. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Kedves utolsó kommentelő, ez így igaz, ahogy írod. Valóban 20 kg mínusz lenne az igazi és tényleg irtó nehéz tartani ezt a kalória mennyiséget, de igyekszek. Szeretnék egészségesebb lenni és vonzóbb :)

2019. jan. 27. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!