Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyire kell csökkenteni a...

Mennyire kell csökkenteni a napi kalória bevitelt a fogyáshoz?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok 70 cm és 120 kg. Sírás kerülget. Sokáig nem volt akaraterőm, minden diétát hamar feladtam meg a tornát, de most eldöntöttem belevágok és nem adom fel. Szeretnék vékony lenni, csinos lenni ez motivál :)

Nem jellemző rám hogy "zabálok", inkább mozgáshiány de a kajából is vissza akarok venni.

Napi mennyi kalória bevitellel lehet fogyni? és mennyi tornával meg mivel? felülés stb.

köszi a normális válaszokat :)


2019. jan. 24. 09:58
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

70 cm és 120 kg az elég durva :O

Akkor téged könnyebb átugarni, mint megkerülni

2019. jan. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
170 cm bocsi :D
2019. jan. 24. 10:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Ekkora túlsúly ilyen fiatalon felveti a kérdést, nincs-e valami betegséged. Ajánlok egy orvosi kivizsgálást.

2. Nőknek általában napi 1200 kalóriát szoktak javasolni fogyáshoz, de mivel te igen nagy túlsúllyal rendelkezel, azt javaslom, napi 1500 kalória alá ne menj.

3. Komolyabb tornát ilyen testsúlynál nem javaslok, főleg, hogy nem vagy szokva a mozgáshoz. Gyalogolj, vagy ha van rá lehetőséged és kedved, ússz!

4. Hosszú út áll előtted. Írj rám bármikor, ha kérdésed van!

2019. jan. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A hízást leginkább az étkezés befolyásolja, csak a mozgáshiánytól nem fogsz hízni, ha nem eszel sokat.

Először én is orvoshoz mennék.

Semmiképp sem gyakoris és egyéb netes tanácsok alapján állítanám össze a diétámat. Ha szakember segítségét kéred, akkor sokkal nagyobb esélyed van a fogyásra, mert nem egy szélsőséges, elvakult diétát kell követned, hanem olyat, ami valóban egészséges és ideális.

Én a lelki okokon is elgondolkodnék. Azért annak van valami oka, hogy valaki nem áll meg, pár kiló, aztán 10-20 kiló túlsúlynál.

Mozgást később vezesd be, az feldobja az anyagcserét, amikor a szervezeted hozzászokott a kevesebb kalóriához. Mert azt már utána nehezebb még jobban csökkenteni, mint elkezdeni mozogni.

2019. jan. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!