Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogy tudom kiszámolni, hogy...

Hogy tudom kiszámolni, hogy mennyi kaloria van egy adott sütiben?

Figyelt kérdés

2019. márc. 11. 07:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Te sütöd vagy készen veszed?
2019. márc. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Megnézed a neten. Ha nincs fent, keresel egy hasonlót. Ha te sütöd ki tudod számolni.
2019. márc. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én sütöm
2019. márc. 11. 07:27
 4/10 anonim ***** válasza:

HA te sütöd, akkor a következö módon számolj:


Elöször lemérsz minden összetevöt (liszt, tojás, cukor, gyümölcsök, tej, stb) nyersen, sütésre elökészítve, ezeknek kiszámolod a kalóriatartalmát, összeadod - így megkapod az egész sütire az összes kalóriát.

Megsütöd, kihütöd, és leméred a súlyát.

Ebböl ki tudod számolni a süti 100 g-ra vonatkoztatott kalóriatartalmát (ha pl. az egész sütemény 500 g, akkor ennek egy ötöde a 100 g kcal-tartalma).

Ez után csak azt a darabot kell lemérni, amit eszel és ezt visszaszorozni.


Remélem, sikerült érthetöen leírni, a lényeg, hogy a nyers összetevök súlyára kell a kalóriár számolni, és a kész súlyra vetíteni, mivel a sütés során változik a súlya, a kalaóratartalma viszont nem.

2019. márc. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A házi sütit ki lehet számolni elvileg (mármint az egész adagét), de én speviel még olyant nem láttam, aki szeletre leosztja. Meg mindenki különböző méretúre szeletel. Szóval nem egyszerű, de megoldható.
2019. márc. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem szeletre kell leosztani, hanem súlyra lemérni!
2019. márc. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönö!
2019. márc. 11. 08:20
 8/10 anonim ***** válasza:

Én mindig szeletre osztom.

Az össz. kalóriát elosztom Pl. 24el, így egy darabra jön ki a kalória.

Fel lehet szeletelni a sütit viszonylag egyformára, 10-20 g nem számít, úgy sem szabad meglenni belőle 10 szeletet ahol már a 10-20g eltérés 100-200g.

2019. márc. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Értelmetlen energiákat öltök valamibe, ami baromira nem fontos.

Egyél hetente egyszer egy darab valamilyen sütit, s kész. Ennél több süti egyáltalán nem kell a szervezetednek (akár még az az egy sem..) Ha annyi sütit eszel, amennyinél már számolni kell, akkor eleve túllőtél a célon.

2019. márc. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem értelmetlen mivel vesebeteg vagyok napi 60g feherje 1500 kaloria zsìr és cholesterin diétan vagyok!
2019. márc. 17. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!