Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Ti nem aggódtok a paleolit...

Ti nem aggódtok a paleolit diétát követők miatt?

Figyelt kérdés

Én nem így élek, viszont ismerek olyat, aki igen. Sokat hallottam erről a módszerről, és sajnos elég sok rosszat is. De a legelkeserítőbb az az, ahogyan ezek az emberek viselkednek!


Mert az még Ok, hogy "kissé felsőbbrendűnek érzik magukat" amiért nem esznek se cukrot, se tejet, se gabonát soha-de-soha, mert ezt már megszoktam. De az, hogy ezek az emberek szinte mindig idegesek, frusztráltak, kioktatók és.. egyszerűen mintha eltűnt volna belőlük a kedvesség és az emberség. Én legalábbis mindig ezt érzem, amikor velük beszélek. És az a legdurvább, hogy mindenbe belekötnek, és mégcsak végig sem hallgatnak, amikor meg akarom győzni őket arról, hogy valami nincs teljesen rendben, és talán nem kéne rögtön kiátkozni a létező összes gabonafélét és hüvelyest. Felhúzzák magukat és otthagynak, tudatlannak, hülyének neveznek, az érveimet áltudománynak és reklámkamunak bélyegzik. És ez nekem fáj, őket viszont a lehető legkevésbé sem érdekli.


Szerencsére nem várják el tőlem, hogy én is paleo legyek, ennek ellenére én viszont féltem őket. A sok hús szerintem megártott nekik. Mintha tényleg kezdenének átmenni "vadállatba". Mit tegyek?


Ezt amúgy csak én tapasztalom, vagy ti is észrevettetek már hasonlót a szigorú paleo diétát követőkön?



2014. jún. 15. 09:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
57%
Akkor nem csak az én paleos ismerőseim ilyenek :) Annyival egészíteném ki a leírásodat, hogy szerintük az orvosok tudatlanok és ostobák (a dietetikusok pláne) és mindent a gyógyszermaffia irányít, hogy betegen tartsa az embereket. Éppen ezért a kutatási eredmények, vizsgálatok, stb. mind hamisak, kivéve persze akkor, ha éppen őket igazolja.
2014. jún. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
97%

Én "többnyire-paleós" vagyok és rám nem igaz amit írsz :) Nem az étel a lényeg, hanem az ahogy élünk, így én nem is bosszantom fel magam azon ha netán nem jutok natúr húshoz,hanem csak rántotthoz, vagy a barátom meghív egy nem-paleós fagyira :D Mark Sisson blogján (aki szintén ilyen irányzatot követ) sokféle cikk van arról, hogy a paleó nem csak az élelmiszerekről szól, ugyanolyan jelentősége van az egészség megőrzésében a megfelelő mozgásnak, alvásnak, a pihenésnek, játéknak, és a kiegyensúlyozott szociális kapcsolatoknak. De ez nem elég figyelemfelkető, hisz abban nincs se üzlet, se marketing hogy "aludj többet" vagy hogy "ne veszekedj fölöslegesen az asszonnyal" :D viszont abban, paleós aranygaluskát meg paleós túrósbuktát árulnak, azzal lehet kaszálni.


Azok az emberek, akikről te beszélsz, lehet hogy más téren nem tudnak sikereket elérni, ezért érzik magukat felsőbbrendűnek attól, hogy részesei lehetnek egy olyan jelenségnek, ami provokatív és reform.


Megoldás: ne akard meggyőzni őket :) Mosolyogj rájuk, kívánj jóétvágyat a füstölt oldalasukhoz, és mindenki egye azt amit a teste-lelke kíván :)

2014. jún. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

Mindenki úgy teszi tönkre magát, ahogy akarja.

Ésszel bármi lehet jó, az ész nélküliekért meg vajon kár?

2014. jún. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%

Nekem a vegetáriánus ismerőseim ilyenek. Egytől-egyik mindegyik elveszti az eszét, ha valamilyen (nem vegetáriánus) kajatéma felmerül a társaságukban.

Arra viszont nagyon ügyelek, hogy senkit ne próbáljak meggyőzni, és kioktatni. Mindenki el tudja dönteni, ő hogyan szeretné, a kioktató hegyi beszéd pedig mindenkinél kicsapja a biztosítékot (ahogyan nálam is kicsapja, ha pl vegák győzködnek a maguk igazáról- vagy gondolj pl a vallási dolgokra, a hittérítőket is azért utálja mindenki, mert kéretlenül osztják az észt).

Ezért ezt nagyon kerülöm, és neked is ezt tanácsolom. Ez mindig rossz vért szül, hiszen mindenki másképp gondolja és abban hisz, ahogyan ő él. Felesleges, parttalan a vita és a tanácsosztogatás is ebben a témában.

2014. jún. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne féltsd őket! Mindenki úgy segít/árt magán, ahogy akar (amíg mást nem sodor bajba, addig azt csinál amit akar)

Ne szólj bele az étkezésükbe, cserébe elvárhatod, hogy ők se szóljanak bele a tiédbe.

2014. jún. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
57%

Nem aggódom. Neked pedig nem kellene beleszólnod mások táplálkozási szokásaiba, akármennyire is nem értesz egyet. Ők sem értenek egyet a tieddel!

Meggyőződésem, hogy minden módszer, amit mindenkinek ajánlanak, hamis. Van akinek jó lesz, van aki belebetegszik. De ez csak akkor derül ki, ha kipróbálja. Az ő életük, ne feledd.

2014. jún. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos nekem a rendesen étkező ismerőseim között is van ilyen. Én aggódom értük, de inkább a sok hús ártalmai miatt, mert az tuti nem egészséges. Aki ideges, szerintem nem jut elég B vitaminhoz, és azt tudjuk, hogy az pont a gabonafélékben lenne.
2014. jún. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást, és persze igazatok van. Mindenki úgy él, ahogyan akar, és ebbe nem éri meg beleszólni. De amikor "terjeszkednek" és én úgy látom, hogy akaratlanul is egyre több embert akarnak magukkal rángatni, az elkeserít. Hogy akkor a végén már mindenki ilyen lesz majd?


Most volt fesztiváljuk is, könyvek jelennek meg tízesével, és rengetegen veszik is őket.. És tudom, hogy ez nem az én dolgom, de valahol azért mégis. Tudjátok, éppen orvosnak tanulok, és félek hogy engem is csak lenéznek majd, és nem tudok majd rajtuk segíteni. És én azt látom, hogy sajnos egyre több ilyen van, és egyre rosszabbak, és nem érdeklik őket az észérvek sem, mert egyszerűen már mindenkiben az ellenséget látják. Még akár abban az orvosban is, aki csak segíteni akar nekik. Éppen azért, mert elhitették velük ezeket a "kamutudomány", megtévesztés, profitorientált reklám dolgokat.


Félek, hogy képtelen leszek meggyőzni őket, és kitörölni ezeket az eszméket a fejükből, így pedig nem hallgatnak majd rám. Jobban hisznek majd a könyveiknek, mint nekem, aki 20 éve kitartóan, pontosan, precízen tanult csak azért hogy őket megmenthessem. És ez nekem rosszul esik, és nem akarom, hogy így legyen.

2014. jún. 15. 11:14
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Megmenteni azt kell, aki kéri a segítséget :-D.

Segíteni csak annak lehet, aki szeretné...


Miért kéne őket bármitől is megmentened? Bajban vannak :-D?


Nézd szabadság van, mindenki azt csinál amit szeret, amíg másokat nem bánt vele.


Ő paleozik, mert azt tartja jónak.

Te nem paleozol, mert az rossznak tartod.


Olyan ez mint a politika, tök felesleges ezen vitázni, kinek a pap, kine a papné.


Te sem szeretnéd, ha állandóan azzal jönnének, hogy paleózz, mert egyébként szőrnyethalsz :-D. Ha ők nem erőszakoskodnak, akkor te miért tennéd?


Én paleozom, de alapból senkit sem győzködök, még ha magamban azt is gondolom hogy valakinek adott bajára jó lenne. Nincs hozzá jogom, esetleg megemlítem nem tolakodóan, ha érdeki tovább mondom, ha nem akkor kussolok.


Ez így van rendjén.


Én pl. nem értek egyet a vega életmóddal, szerintem nem egészséges. De nem állok neki okoskodni egy vegának, hogy egyen húst. Ki vagyok én, hogy osszam az észt neki? Ő arról van meggyőződve, hogy az a jó...

Simán együtt lehet élni egymás mellett, más más diéta mellett...ez csak az embereken múlik.


Ismerőseidnek semmi baja, jó elvannak, te meg meg akarod menteni őket a nem tudni mitől :-D.


Én is mindjárt jól megmentelek :-D...

2014. jún. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
42%

Nézd meg ezt a felmérést. 709 emberen.

Nézd meg mennyire "rosszul" érzik magukat akik paleoznak...


Fogynak, jobb a közérzetük, akik betegek egy csomó bajukból kigyógyultak...mitől akarod őket megmenteni?


21-es slide-on vannak a gyógyulásról szóló válaszok


[link]

2014. jún. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!