Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » A paleolit étrend eredményezhe...

A paleolit étrend eredményezhet hirtelen hangulatváltozást?

Figyelt kérdés

Végső elkeseredésemben fordulok ide..


Aggódom a Feleségem miatt (46), aki pár hónapja kezdte el a paleo diétát súlycsökkentés céljából.


Azelőtt egy diszkrét nő volt, aki sokat mosolygott, mindig humoránál volt és szeretettel fordult mindenkihez.


Kb. amióta diétázik, azóta mindenkinek beolvas, az alaphangszín helyett sokszor ordítva beszél, velem is, a Lányunkkal is (14) erőszakoskodik. Édesanyjával ( nem azt mondom, hogy megromlott a kapcsolata ) is összeveszett.

A Bátyja is sokszor kérdezi tőlem ( egy cégnél dolgozunk ), hogy hogyan tudom ezt elviselni. Nemrég egy családi összejövetelen is enyhén botrányosan viselkedett, nekem meg égett a pofám a Lányommal együtt.


Amikor pedig próbálnék vele normális hangnemben, ember módjára beszélgetni nem hagyja. Mindig övé kell legyen az igazság, az utolsó szó.


Eleinte próbáltam ellenkezni vele, sok ordítós vita után praktikusabbnak tartottam inkább visszavonulót fújni. A minap pedig arról beszélt, hogy én nem tisztelem őt, nem tekintek rá nőként, és hogyha így folytatom tovább, fontolgatni fogja a válást.


Teljesen össze vagyok zuhanva és sokszor nyomasztja belém azt az érzést, hogy mint férj és házastárs kudarcot vallottam. Néha engem is ,,kísért" a válás gondolata, viszont nagyon szeretem mert együtt élek Vele majdnem 20 éve így válni mégsem megoldás.


Viszont arra is gondoltam, hogy a nőknél 40 felett már jelentkezhetnek a menopauza, illetve a klimax jelei és nem lehet, hogy amiatt ilyen?


Köszönöm, ha végigolvastátok és válaszoltok!


Üdv: Egy kétségbeesett férj (47/f)



2015. aug. 6. 19:56
 1/10 anonim ***** válasza:
23%
Lehet a klimax is, de a paleolittól lehet rossz a közérzete. Lehetnek olyan tápanyagok, amik hiányoznak a szervezetéből. Orvosnak kellene felvilágosítani, hogy ez milyen káros diéta.
2015. aug. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
nem mindenkinek válik be, van akinek teljesen szétzilálja a szervezetét
2015. aug. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
81%
Hát. 46 évesen bent lehet a változókorban. Ezt a fajta viselkedést lehet,hogy ő észre sem veszi, mert a hormonok 'irányítják'.
2015. aug. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Az is elképzelhető, hogy már előtte elindult nála egy lelki folyamat, ami miatt a diétába is belekezdett. Nem elégedett önmagával, nyilván a túlsúly miatt, netán beleszeretett valakibe és amiatt akart lefogyni is, de ilyenkor a hormonok is megváltoznak, sőt az ember elkezd gondolkozni, hogy mit ért el eddig és mindennel elégedetlen diéta nélkül is. Hasonló korban vagyok és én is meg vagyok ijedve jkicsit a testi változásoktól, mert mindentől elkezdtem hízni, rakódik rám a háj, ami eddig nem volt és fáradtabb vagyok, mint 30 évesen, nincs annyi türelmem, de én nem diétázok, inkább sportolok. Neki is az tenne jót, járjatok kirándulni, túrázni, szedjen vitamin komplexumot, a B vitamin hiánya is okozhat idegességet és ha nem eszik kenyeret, akkor főleg lehet B vitamin hiány.
2015. aug. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

A 4. válaszolóval nagyon egyetértek, főleg a vitamin részével. Most csak egy más szemszögből közelítem meg a problémát :D


Benne van a pakliban hogy a paleó közrejátszik mert nem mindenkinek való. A nullás vércsoportúnak simán jó egy AB-vércsoportúnak pl határozottan rossz. Nem lehet minden embert egy kaptafára ráhúzni mert mások vagyunk. Spirituális szempontból a hús egy lehúzó energia, elképzelhető hogy a feleségedet a kedvesség szintjéről kezdi levinni a harag szintjére. Ilyenkor úgy próbál energiához jutni hogy másokat húz le. Próbálja visszanyerni az egyensúlyát nem csak a teste hanem a lelke is. Főleg az utóbbi.


Anno a kőkorszakban az embereknek agresszívnak kellett lenni hogy tudjanak vadászni mert az a túlélésüket szolgálta nem volt pardon a hús megadta ezt az agresszivitást. Az volt a természetes alapállapot de azóta a világ változott az emberek magasabb spirituális szintre léptek. Másrészt az ő szervezete idáig CH-ból (szénhidrátból) nyerte az energiát ami gyorsan felszívódik. A paleóban viszont alapból kevés a szénhidrát és a szervezetnek zsírból kell pótolnia a CH hiányt ezért nehéz az átállás. Ez hasonló ahhoz amikor a drogos nem kapja meg a napi adagját.


Nekem is volt olyan időszakom amikor csirkemellet ettem hallal meg bélszínnel mert keményen edzettem engem agresszívvá tett ami nagyon jól jött a teremben amikor löktem a súlyokat. Viszont ha nem tudtam levezetni akkor nagyon gyorsan megtudtam bántani a szeretteimet. Ha megfigyelsz egy testépítőt aki versenyre készül, szálkásít, ilyenkor szinte nulla CH-t visz be olyan agresszív hogy nem lehet hozzászólni mert egyből pattan, kiütné a falból a téglát :) Na ezt kicsit elhúztam, nekem ez a véleményem. Remélem minden rendbe jön és adja isten hogy nem a paleó az oka. Lehet hogy egy őszinte nyugodt hangvételű beszélgetés megoldaná ezt a problémát.

Hali...

2015. aug. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Julie S ***** válasza:
86%

Ha par honapja mar paleozik, akkor mostanra a kezdeti szenhidratcsokkenes okozta kellemetlensegeknek el kellett mulniuk. Vitaminhiany okozhat ingerlekenyseget. B komplex + magnezium sokat segithet rajta. A paleo, ha jol csinaljak, nem okoz ilyen problemakat, amiket leirtal. (A vercsoportnak semmi koze az etkezeshez.)


Visszavonulnod nem szabad, jelenleg szerintem ellenkezned sem. Ha szereted a feleseged, akkor mondd ezt neki sokszor es beszelgess vele arrol, ami foglalkoztatja. Biztositsd rola, hogy oszinte lehet veled. Es hallgasd meg teljes figyelemmel, megertessel. Akkor is, ha nem ertesz egyet vele. Ha megtudod mi a baj es tudtok mar rendesen beszelni rola, akkor johet az ellenvelemenyed is, de elobb a kolcsonos kommunikaciot kell helyreallitani koztetek.

Ugyhogy ez inkabb erzelmi, pszichologiai problema, mint etrendi. (Ha nagyon nem megy a megoldas, keressetek fel egy pszichologust. Egy jo szakember sokat tud segiteni, ha ti is partnerek vagytok benne.)

Remelem, rendbe tudjatok tenni a csaladi eleteteket! Kivanom hozza a legjobbakat!

2015. aug. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

Volt itt pár elképzelés, speciel nem tudjuk, milyen paleót folytat a feleség (simán lehet egész sok szénhidrátot enni, húst nem kell, s bár alapból egész jó kis étrend, ezt is lehet rosszul, hiányosan csinálni, mint minden mást).

De én sem hiszem, hogy étrendi oka lenne a fentieknek, ezek nagyon erősek. Olyanról hallottam s van benne logika, hogy kevés szénhidrát és gyors fogyás okozhat ingerültebb lelkiállapotot, de közel sem ennyire durvát. A kevés szénhidrát (már ha keveset eszik, hisz nem tudhatjuk, rengeteg gyümölcs, keményítő, cukor belefér a paleóba s egyesek ezt alaposan ki is használják, de zöldségből is be lehet vinni elég sokat) inkább eleinte lehet gond, vagy esetleg hosszabb távon annak, akinek ez nem fekszik. Elvégre nincs étrend, ami mindenkinek jó, legyen bármilyen remek.


Még ha az ember ideges is, nem ordibál rendszeresen, van önkontroll... Lelkileg valami nincs rendben, ez nem lehet simán az étrend miatt. Lehet, hogy bejátszik, persze, de így vakon s messziről csak találgatni lehet.

2015. aug. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Valószínűtlen, hogy a paleo ilyet okozzon. Amennyiben valaki előtte sok szénhidrátot fogyasztott és hirtelen áll le velük (de ez nem csak a paleora igaz, hanem általában), akkor elképzelhető lehangoltság, gyengeség, ingerlékenység és állandó éhségérzet. A magas inzulin és alacsony vércukorszint miatt. Ez idővel javul, de pont ezért nem kell hirtelen átállni ilyesmire, hanem csak fokozatosan. Ha ilyet tapasztal valaki akkor egyen több gyümölcsöt, gesztenyét, tápiókát, sárgarépát, rágcsáljon el egy banánt vagy datolyát stb.


Én is inkább arra tippelek, hogy a kilmax és nem a diéta az okozója ezeknek a tüneteknek. Tehát a megváltozott hangulata, mentális állapota késztette életmódváltásra.


Az meg, hogy valaki azt mondja, nem érzi, hogy nőként tisztelik, és válni akar, az kötve hiszem, hogy bármilyen diéta vagy életmód következménye lenne. De ha feltesszük, hogy valaki valószínűtlenül meghülyül egy diétától, akkor sem a diéta miatt akar válni, hanem ott kellett lennie elfojtásnak rendesen!!! Ami max most felszínre tör. Vannak akik évtizedekig csöndben várnak, aztán egyszer csak robbannak. Általában valami trauma, nagyobb életesemény pl. hozzátartozó halála, gyerekek kirepülése váltja ki, hogy kitör a vulkán belőlük. Esetleg lehet egy ilyen katalizátor egy diéta is, de ez esetben a diéta felfüggesztése nem oldaná meg az alap problémát, csak elfedné azt.

2015. aug. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
2015. aug. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
47 éves vagyok és a paleo étrend szerint élek. Amióta így étkezem, fogytam, jobb a közérzetem és a durva házisárkányból egy szelídebb házisárkánnyá vedlettem. Én azt mondom, hogy nem a paleo az oka. Szerintem a hormonális változások okozhatják. Ez persze nem azt jelenti, hogy el kéne viselni, hanem valahogy őt rávezetni, hogy vegye észre, hogy valami nem jó és hogy változtatnia kéne, akár segítséggel, akár anélkül.
2017. okt. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!