Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy érjem el azt, hogy...

Hogy érjem el azt, hogy egészségesen étkezzek és mozogjak, emellett pedig ne számolgassam mániákusan a kalóriákat?

Figyelt kérdés

17 éves, 157 cm-es és 50 kilós lány vagyok. Szeretnék még leadni 3-4 kilót és izmosodni, csinosodni. Augusztus végétől október végéig nagyon odafigyeltem a kalóriákra, próbáltam csökkenteni az ételek mennyiséget, ezt azért hagytam abba, mert a pszichológusom (teljesen más okból voltam nála) is szóvá tette, hogy mennyire lefogytam az előző tanévhez képest, eszek-e rendesen, stb., így tényleg tudatosult bennem, hogy nem egészséges, amit csinálok. Most megint szeretnék csinosodni, ezért elkezdtem futni, vigyázni arra, hogy miből mennyit eszem, az étkezéssel van problémám, sokszor azon jár az eszem, hogy hány kalóriát ettem, de megőrjít ez a folyamatos kattogás.

Köszönöm, hogy elolvastátok ezt a hosszú hozzáfűznivalót a kérdéshez!

Ti hogy győztétek le ezt a rágörcsölést?



2015. dec. 30. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Eloszor is felejtsd el a merleget, csak a ruhaknak es a centiknek higyj.


Masodszor etrend: en pl. olyan etrendet allitottam ossze magamnak, ahol nem erdekel a kaloria. Sok hus, tojas, zoldseg,magvak, kevesebb rizs, gyumolcs, zab. Ez a vaza a dolognak (paleo es a "tiszta" etkezest vettem alapul). Tobb feherjet eszek, kevesebb szenhidratot. Nekem a napi 3 etkezes valt be, de jol is lakom.

A kesobbiekben lehet jobban figyelek a makro tapanyagok mennyisegere, de ott meg nem tartok.


Mozgasnak meg, amit szeretek (gyors gyaloglas, torna, joga, callanetics, sulyzozas).


Lenyeg, hogy sajat magam tapasztalom ki, mi a jo a testemnek. Nem akarok ragorcsolni, mert eletmodot valtok, nem csak ideiglenesen fogyokurazok.


Ajanlom elolvasni a Sarga kapszulat. Neten le tudod tolteni. Sokat segit.


Szoval eloszor informalodj, aztan alakitsd ki a sajat eletmodot, ami neked jo. Ne gorcsolj ra, csak erezd jol magad.

2015. dec. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval.


Plusz még annyit hozzáteszek, hogy neked NEM kell fogynod, a magasságodhoz tökéletes a súlyod!


A net tele van tornavideókkal, tornagyakorlatokkal, végezz izomerősítő gyakorlatokat súllyal és anélkül, hogy formásodj.


További sok sikert! :)

2015. dec. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

No igen, számolni macerás (hacsak nem elég egyszerű az étkezésed, mindennap közel ugyanaz... én túlságosan szeretek kísérletezgetni, egy vegyes zöldségleveshez pedig rendes számolással 12 mérés kellene). Nem is értem, hogy képes valaki még fogyás után is folytatni, mondván, anélkül újra elhízik... Én tuti nem fogok. Életmódot váltottam s tudom, hogy azon belül hogyan kell ennem, ha nem nagy a kalóriaigényem. Igazából a számolással nem fogyok, mivel ha éhes vagyok, eszem. A laktató, tápanyagdús ételekre kell koncentrálnom s bizonyos ételeket nem enni, hacsak nem vagyok aktív vagy már nem kell fogynom (tömegelni jó lesz :D). De hogy számolok-e... Egy ideig hasznos volt, mert viszonylag szigorú szénhidrátkeretem van, de most már sejtem, hogy mennyit viszek be, számolás nélkül is (ez a kalóriákra is áll, a fehérjével pedig nincs gond), azonkívül kicsit sem érdekel egy kis hullámzás. Sosem voltam az a rákattant, aki ott éhezett este étel mellett, mert azzal 1 grammal túlment a zsíron vagy valami... Az tényleg beteg, de a számolás egyébként is kényelmetlen és adott esetben (nem saját étel mindent lemérve, sőt csomagolása sincs pontos adatokkal) lehetetlen is, pontosabban igen pontatlan. Nem tartom természetesnek, hogy az ember így táplálkozzon... Hisz nem az.


Egész jó a súlyod, szerintem még a súlyoddal se foglalkozz, főleg, hogy izmosodni is akarsz... Ami, kivéve a nagyon kezdőket, kalóriatöbbletet igényel...

Válts életmódot, az könnyen lehet, hogy elég lesz, de ha nem, akkor is inkább picit figyelj oda jobban számolás nélkül vagy változtass valamit az étrendeden, mint én tettem, amikor megakadtam.

2015. dec. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!