Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért van hogy mióta kalóriáka...

Miért van hogy mióta kalóriákat számolgatok nem hogy fogytam volna de még híztam is?

Figyelt kérdés

Ennyire bevésődik az agyamba a diéta gondolata hogy ezért falási rohamok törnek rám nap végére?

Sokkal nagyobb a hasam és mindenem mióta kalória számolgatással foglalkozom.

Kilóban nem, de látszatra nagyon is látszik.



2015. szept. 16. 17:58
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Mert szembemész a természettel. Nézd meg a Hunzákat a rák és az elhízás ismeretlen fogalom számukra ők nem számolják a kalóriákat. Egészséges természetes ételeket esznek, sokat mozognak, vékonyak szívósak és 110 évig élnek. Sosem számoltam a kalóriákat nem is voltam elhízva és nem is leszek. Tiszta ételek amikor éhes vagy, tiszta víz amikor szomjas vagy, aludj jókat, mozogj sokat, élvezd az életed légy boldog, szeresd magad :) világ béke i love you :)
2015. szept. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
A szénhidrát/fehérje bevitelt számold.
2015. szept. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ront a számolás :D Többet gondolok ételre, ha egyszer 56 mérést kell végeznem hozzá :) S akkor ugye az ember étvágya is könnyen megjön, ha eleve szeret enni s még kalóriadeficitben van. Hízni azért nem szoktam.

Viszont ha nem számolok, akkor könnyű elszállnom a kalóriákkal (ha számolok, akkor is, de legalább tudok róla, hogy elég üzemanyagot kapott a testem, nem éhezik, nem muszáj ennem, csak mert úgy érzem, igencsak tudnék... de ha éhes vagyok, eszem).

A makrotápanyagok (főleg a szénhidrát, másodsorban a fehérje, ha az egyetlen rendes forrásom szűkében vagyok) miatt szoktam számolni, de nem lelkesedem érte.

2015. szept. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kalóriákat nemcsak számolni kell, hanem be is kell tartani a keretet. Ha állandóan falási rohamaid voltak, akkor naná, hogy csak híztál.
2015. szept. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez roppant érdekes, mert mikor fogyóztam nem számoltam a kalóriákat, csak nagyjából észben tartottam, hogy kb. mennyi lehet. Mégis fogytam. Nyáron a nyaralások alkalmával elengedtem magam és feljött 2 kiló. Elkezdtem kalóriát számolni és sehogy sem akar visszamenni, pedig tartom a keretet szigorúan.

Szerintem ehhez már annak is köze van, hogy rá stresszel az ember. Per pillanat minden gondolatom akörül a 2 kg plusz körül forog. Mikor 10 kg-tól szabadultam meg nem paráztam ennyit, sőt...

Szóval ne parázz rá ennyire, de lehetőleg a falási rohamokat is kerüld el. Kicsit gondold át az étrended, mert egy jól összeállított étrend mellett nincs falási roham.

2015. szept. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Krisz85 ***** válasza:

mert rosszul és hülyén csinálod, első körben rendbe kéne rakni a:


bevitt kalóriamennyiséget, hogy optimális legyen

a felhasznált kalóriamennyiséget, tehát sportolni kéne és ehhez mérni a kaját

letisztítani és megtervezni az egész napi étkezést



ezt követően nem fognak rád falási rohamok törni, feltételezem hogy rosszul csinálod, itt van a bibi

2015. szept. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!