Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ketogénesek! Számoljátok a...

Ketogénesek! Számoljátok a kalóriákat? Kell egyáltalán?

Figyelt kérdés

Ha szinte semmi szénhidrátot nem viszek be(max 10 gramm naponta) akkor érdemes számolni a kalóriát? Vagy ígyis úgyis fogyok, ha nem eszem szénhidrátot és betartom a zsír/fehérje arányt? Vagy csak, ha kevesebbet eszem?

160cm/68 N esetén hány kalória mellett biztos a fogyás, ha mindent betartok?


2014. márc. 1. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha ketogén napot próbálok tartani (én nagyon zöldséges vagyok, ez az egyetlen gyönge pont rövidebb távon... tudom, hogy ketogén diétában is ehetek kilószámra zöldséget, no de nem akármelyeket... de örülök, ha a végén 50g ch lesz belőle, az is jobb, mint a szokásos :D), akkor a kalóriabázison számolok, mert a makrotápanyagokat úgyis kell. A kalóriabevitellel sokat nem tudok tenni, ha éhes vagyok, eszem s annyi lesz, amennyi :D De tényleg igyekeznem kell nem annyit enni, amennyi merő hedonizmusból menne, hanem csak ami elveri az éhem, mert abban eléggé bizonyos vagyok, hogy 3-4000 kalóriával nem fogynék, ha ketogén, ha nem. De az erős szénhidrátcsökkentés nekem bizonyosan jót tesz. Különben is, ártani semmiképpen nem árt, ha minél alacsonyabban tartom a kalóriabevitelemet (ez sokakra nem igaz, de én 1800 alá úgyse tudok menni).

Az utolsó kérdőmondatodra nehéz lehet választ adni, kicsit is pontosat pedig lehetetlen, ez oly sok tényezőtől függ... (Izomtömeg, mozgás, anyagcsere...) Nemhiába írják sokszor (a szénhidrátdúsabb szálkásító diétáknák), hogy kezdjen az ember ennyi ch-val és változtasson, ha nem megfelelő ütemben fogy. Nem lehet megmondani, hogy egy adott emberrel mi fog történni, de nem baj, az ember belekezd és meglátja.

2014. márc. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Dehogy kell számolni kalóriát! A ketogén diétának pont az a lényege, hogy nem kell!
2014. márc. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
55%

Igen, a ketogén diétában is érdemes számolni a kalóriákat.

Mivel ha túl sok a kalória ( ami ugye ha betartod az arányokat akkor túl sok zsírt jelent ), akkor a szervezeted nem fogja a raktározott zsírt felhasználni, hanem egyszerűen ezt bontja ketonokra amit pluszban beviszel. Így nem szénhidrátot égetsz, hanem zsírt, de nem azt amitől megszabadulni szeretnél;

2014. márc. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!