Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Miért nem fogyok zsírból, ha...

Miért nem fogyok zsírból, ha diétázom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptember 24-én elkezdtem diétázni ami azt jelenti, hogy csak csirkemellett eszem salátával, illetve mozzarellával. 84kg-ról indultam és 82,5-83kg között ingadozom. Azt tudni kell rólam, hogy heti 4x járok edzőterembe, illetve minden edzés végén 15-20 perceket töltök ellipszis gépen. Minden étkezésemet, kajákat mérek és a makrókra is figyelek. Tehát kb 160g fehérjét eszek, 60g-nál több zsírt nem fogyasztok és szénhidrátból sem fogyasztok több, mint 100g-t, a napi kcal bevitel pedig nem haladja meg az 1800-at. Maximum heti 1x van olyan, hogy nem figyelek oda a kcal bevitelre, tehát csalókaját is fogyasztok. A diétám kezdeténél kezdtem életem folyamán először arra odafigyelni, hogy mennyi fehérjét viszek be, nem tudom esetleg ez lehet-e a kiváltó ok, de azt érzem és kicsit látom is, hogy erőben fejlődtem, viszont zsírvesztést nagyon nem vettem észre. Normális, hogy nem igazán volt még zsírvesztés?



2020. nov. 10. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg izmot szedtél fel? Nézd a centiket is azok jobban mutatsák.

Bár most én is így vagyok,90 és 88 közt ingázik, már kb 5honapja csinálom és oda figyelek de semmi, most fogom meg nézetni a pajzsmirigyem, én arra gyanakszom!

Sok sikert neked és kitartást! ❤️

2020. nov. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy szálkásodni kezdtél szép lassan. Szóval fogysz, de arányaiban nő az izomtömeg, aminek sokkal nagyobb a sűrűsége, mint a zsírnak, ezért mehet lassabban a súlyvesztés.

A 160 g fehérje talán már túl sok a fogyáshoz, nem csak zsírt és szénhidrátot égetsz el, hanem fehérjét is, konkrétan a zsír helyett a fehérjét fogod elhasználni a mozgáshoz. Ráadásul a vesék sem örülnek túl sok fehérjének.

100-110 g fehérje lenne kb az ideális ha súlyvesztés a cél, és nem a tömegelés

2020. nov. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi tippeket!:)
2020. nov. 11. 23:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!