Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogy kezdjem el a szénhidrátme...

Hogy kezdjem el a szénhidrátmentes fogyókúrát és milyen ételekt zárjak ki az étrendemből?

Figyelt kérdés
10-15 kg-tól kéne megszabadulnom. Első körben mindenképp szénhidrátszegény diétával kezdenék /mivel elsősorban a sopk szénhidrát okozza a túlsúlyomat/,utána valami más fogyókúrára térnék át.

#diéta #fogyókúra #szénhidrát #szénhidrátmentes fogyókúra
2021. márc. 27. 10:58
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
92%

A sok kalória okozza a túlsúlyodat és az étrended rossz, így a szénhidrátok vanna túlsúlyban*


Milyen ételeket zárj ki: pékáruk, üdítők, nasik (chips, keksz stb.), édességek, alkohol, kész ételek (pizza, hamburger stb.)


De a szénhidrát nem ördögtől való, nyilván a fent említett ételeknek magas a szénhidrát tartalmuk és magas a kalóriatartalmuk is, de hiba lenne azt hinned, hogy a sok szénhidráttól hízol.

Én a helyedben nem kizárnék ételeket az életemből, csak mérsékelném a fogyasztásukat, esetleg egészségesebbekkel, más tápanyagtartalmú változatokkal helyettesíteném őket.

2021. márc. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%
*pékáruk helyett talán pontosabb, ha péksütiket írok :)
2021. márc. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Igen,roszul fogalmaztam,köszönöm a javítást!

Azt kifelejtettem,hogy minden nap 3-4 óra sétát iktatok majd be,májudba pedig talán még a futást is elkezdem.

2021. márc. 27. 11:12
 4/41 anonim ***** válasza:
55%

Szénhidrát mentes diéta nincs, ráadásul az egészséges étkezés 60-80%-ban szénhidrát alapú. A zöldség, gyümölcs, hüvelyesek, gabonák stb. mind CH, amit kár lenne kihagyni az étkezésedből.

10-15 kg semmi, fél éven belül le lehet adni, kenyeret, tésztát, rízst, krumplit módjával kell fogyasztani, illetve érdemes csak vízet, édesítetlen teát fogyasztani.

2021. márc. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

"10-15 kg semmi, fél éven belül le lehet adni,"


Köszönöm,remélem igazad is lesz☺️

2021. márc. 27. 12:08
 6/41 anonim ***** válasza:
66%
Kell a szénhidrát a szervezetnek, a mennyiségen változtass.
2021. márc. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
19%
Nem a szénhidrát miatt hízol sem te, sem senki más. Egészségesen kell enni és a zsírt minimumon tartani.
2021. márc. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
68%

Nincs olyan, hogy szénhidrátmentes diéta. Szénhidrátszegény diéta ( életmód) van. És azzal nincs is semmi baj. Van akinek könnyebb ha a szénhidrátdús ételeket kerüli, mint hogy mennyiségileg keveset eszik és vagy kalóriákat számolgat. Szénhidrátszegény akkor lesz egy diéta , ha a cukros, lisztes dolgokat, gabonaféléket kerülöd. Tehát az összes cukros édességet, péksütit, kenyeret, tésztákat, rizst és egyéb gabonaféléket is.

Tojás, húsfélék, zöldségek, tejtermékek, zsíradékok, olajos magvak, ezeket nyugodtan lehet enni.

Amiről nem szeretnél lemondani, azt esetleg lehet helyettesíteni szénhidrátcsökkentett változattal, pl tésztát, kenyeret, édességet is. De ezeket nem ajánlott túlzásba vinni.

Én így csinálom, és bevált. Nekem így a legkönnyebb, legegyszerűbb, és az igényeimnek ez az életmód felel meg a legjobban. Finomakat eszem, mindig jóllakom és mégis szépen fogyok.

Sok sikert:)

2021. márc. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
36%

Ajjaj a 8-as egy Norbi fan lesz :/

" Van akinek könnyebb ha a szénhidrátdús ételeket kerüli, mint hogy mennyiségileg keveset eszik és vagy kalóriákat számolgat."

Elkezdtem leírni a magyarázatot, hogy mi ezzel a probléma, de rájöttem, hogy ha ebben a hitben élsz, akkor úgysem fogom megváltoztatni a gondolkodásodat, szóval inkább csak kitöröltem és leírom a tényeket: nem kell kevesebbet enned nem szénhidrátcsökkentett étrenddel és nem, ha ugyanannyi kalóriát eszel, csak a makrók között kevesebb a szénhidrát, nem fogsz lefogyni. PONT

(Az, hogy szénhidrátdús ételekben általánosságban magasabb a kalória, DE NEM MINDEN ESETBEN, nem jelenti azt, hogy a szénhidráttól hízol el. Ha alacsony kalóriaszámon vagy, fogyni fogsz, akkor is, ha csak szénhidrátot zabálsz. Tény.)

2021. márc. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
57%

Nem vagyok norbi fan, csak pár lowcarb termékét használom és szeretem.

A ch szegény , zsírban és fehérjében gazdag étrend pedig dietetikus ajánlása, amivel végre tudok fogyni. Energiaszegénynek sem neveznék napi 2500 kcal körüli bevitelt, amit megeszem. Igaz, kalóriakat ebben az életmódban sose korlátoztam. Nem is érdekel. Arra fókuszálok, hogy a ch napi 80-90g körül legyen, de mindenképp 100 alatt.

Aranyos vagy, hogy " aggódsz" de így is sokat fogytam már, nincs ezzel gondom.

2021. márc. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!