Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogy kezdjem el a szénhidrátme...

Hogy kezdjem el a szénhidrátmentes fogyókúrát és milyen ételekt zárjak ki az étrendemből?

Figyelt kérdés
10-15 kg-tól kéne megszabadulnom. Első körben mindenképp szénhidrátszegény diétával kezdenék /mivel elsősorban a sopk szénhidrát okozza a túlsúlyomat/,utána valami más fogyókúrára térnék át.

#diéta #fogyókúra #szénhidrát #szénhidrátmentes fogyókúra
2021. márc. 27. 10:58
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
44%

Fú de kiforgatod jó ember... persze, hogy mindenkinek más az anyagcseréje. Van olyan akinek nagyon gyors, mondjuk egy exomorph testépítő bulking közben valóban benyom akár 5000 kalóriát is, de senki nem állította, hogy ez nem így van.

Azt se mondtam, hogy nem működik a diétád. Persze, hogy működik. A szénhidrát csökkentett diéta egy nagyon jó dolog. A ketogén is. A vegán is. Az a jó diéta, amit az ember szeret csinálni és esik nehezére csinálni. Idézd tőlem azt a részt, ahol azt írtam, hogy ez nem így van.

De te azt állítod, hogy azért fogysz, mert 100 g ch-nál többet nem viszel be. Én elhiszem neked, hogy nem figyeled a kalóriát, és kalóriaszámolgatás helyett csak a szénhidrátot számolgatod, de NEM EZÉRT FOGYSZ. És ha ezt nem látod be, akkor szembe mész a forgalommal és te vagy a hülye nem mindenki más.

"De nem kell úgy korlátozni az energiabevitelt ahogy azt a legtöbben teszik. Pl sablon orvosi ajánlás, és Még a butább dietetikusok is ilyenek, akik nem haladnak a tudományos felfedezésekkel, csak az elavult tanulmányaikra hagyatkoznak." Sablon orvosi ajánlás? Buta dietetikusok akik nem haladnak a korral? :D te miről beszélsz? Ez nem egy elavult kutatás, hanem ez a működésed.

"NINCS olyan étrend ami mindenkinek jó és amit egyformán mindenkire rá lehet húzni." Na és itt égtem ki... Te voltál az, aki hangoztattad, hogy a szénhidrátcsökkentett diétával lehet fogyni, ezért azt kell követni. Amit én mondok az az, hogy bármelyik diétával lehet, ha nem viszel be túl sok kalóriát. És ez visszafelé is működik. Vegán diétával is el lehet hízni, szénhidrátcsökkentettel is és ketogén diétával is. Egyszerűen magad ellen beszélsz, nem is értem...

2021. márc. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
32%

*Jajj és még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy ezt a dietetikus dumát nem nagyon veszem be. Kb. azt tudom elképzelni, hogy egy haverod féltudására építesz, aki azt mondta neked hogy...

Dietetikus, hagyjad már :D egy dietetikus nem mondana ilyet :D

2021. márc. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
31%

De. Azért fogyok, mert sokkal kevesebb szénhidrátot viszek be. Hogy honnan tudom ezt? Kérlek szépen onnan, hogy ezt tapasztaltam. Leírom hogy hogyan és miként aztán magyarázd meg, hogy mi más oka van , ha nem ez.

Tehát:

1. Mivel el voltam hízva, de a fogyási próbálkozasaim sorra kudarcot vallottak éveken keresztül, orvoshoz mentem. Kivizsgáltak. A diagnózis és egyéb eredmények: PCOS, Inzulinrezisztencia, pajzsmirigy alulműködés, magas kortizol szint, magas prolaktin , magas ghrelin szint és d vitamin hiány volt. Az endokrinológus azt mondta, hogy egyek 160 g szénhidrátot és 1400-1500 kalóriát, kerüljem a cukrot és a fehérlisztet és le fogok fogyni. Ezt én fél éven keresztül betartottam számoltam ( kalóriabázison). Tojást, húst, párolt zöldségeket, hüvelyeseket, zsírszegény sajtot, gabonaféléket ettem, hogy a kívánt szénhidrátot betarthassam, és a kalóriát se lépjem túl, pedig a gabonákat utálom. Nem ettem semmi cukrosat, semmi lisztes cuccot, szinte állandóan éhes voltam, fáradt, le kellett mondanom dolgokról amiket szeretek, utáltam az egészet. Mellette heti 4-5 alkalommal egy órát mozogtam hozzá, amennyire a fájdalmaim engedték. Séta, szobabicikli és könnyebb torna. Mivel a 175 centis magasságomhoz 150 kg voltam.

Nem fogytam fél év alatt egy grammot sem.

Mikor egyre világosabb lett, hogy nem működik a dolog, egyszerűen értelmetlennek, felesleges kínlódásnak tűnt az egész, hiszen semmi eredménye nem volt, és még rosszul is éreztem magam. Ezek után összetört bennem valami, és évekre feladtam az egészet, és híztam még 20 kilót.

Aztán, mivel a testem ezt már mégjobban megsínylette, éreztem, hogy valamit tenni kell, de valami olyat amivel érdemi változást el tudok érni, és élhető is hosszútávon. Az orvosokban viszont már nem bíztam.

Az inzulinrezisztencia kapcsán találtam neten egy dietetikust, aki teljesen mást javasolt erre az anyagcsere problémára, mint az orvosom. Elmondta mi a probléma szerinte a kalóriaszámlálással, illetve az elmélettel, és IR esetén, főleg jelentős súlyfelesleggel, 100g alatti ch mennyiséget javasolt, sok zsírt, emelt fehérjét, és nem mondott kalóriakeretet, azt mondta, ha éhesnek érzem magam egyek, csak figyeljek a szénhidrátra és a testem jelzéseire. Azt is javasolta általánosságban, hogy ha valamit szeretek, teljesen nem érdemes tiltólistára tenni, mert csak sóvárgás lesz belőle, és ez nem jó, ha az ember célja a fogyás ( is) és csak mert kívánok valamit, egêsz nap azon járjon az eszem. Mindössze kerülendőek a finomított, feldolgozott élelmiszerek, nem tiltottak. + Csak olyat egyek amit szeretek, és amit a szervetetem tolerál.

Mikor elkezdtem ezt a szénhidrátszegény, zsíros, fehérje és energiadús étrendet, 170 kg voltam. 2 év elteltével 87 kg lettem. Itt tartok most. A petefészek cisztáim felszívódtak, élvezetes étrendem van, nem kell olyasmit ennem amit utálok és számolgatnom sem kell. A közérzetem, energiaszintem is jobb. Az első pár hónapban a szénhidrát miatt számoltam kalóriabázissal, megtanultam mi fér bele egy napba, és ez jött ki napi 80-90g szénhidrátra, és 2500 körüli kalóriára.

Magyarázd meg miért fogytam így, ha nem a szénhidrátok korlátozása miatt? Hiszen csak a tápanyagaim aránya változott meg. Még a kalória is több. A mozgásom csak idővel lett több, ahogy fogytam bírtam egyre többet mozogni.

2021. márc. 28. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
44%

"nem haladnak a tudományos felfedezésekkel, csak az elavult tanulmányaikra hagyatkoznak"


Ugyan küldjél már valami hiteles forrást, ami alátámasztja a mondandódat. Ha ezeket tudományos felfedezések alapján mondod, akkor ezeknek a tudományos felfedezéseknek kell, hogy nyoma legyen valahol. Én tudok küldeni olyat, ami az ellenkezőjét bizonyítja. Bár nem tudom mi értelme, mert eddig sem néztél utána a dolgoknak.

[link]


"Valószínűleg az egyéni anyagcseréjük tolerálja a sok szénhidrátot"

A világon kb 80 millió vegán él. Nyilván közöttük sokan junk vegánok, nem whole food vegánok, ezért nem mindenki vékony. Persze akik nem, ők sem a szénhidrát miatt híztak el, hanem mert vegán pizzán és oreon élnek. Számoljunk 50 millió egészséges, jó súlyban lévő vegánnal. Szerinted véletlenül pont mindegyiknek olyan az egyéni anyagcseréje, hogy a szénhidráttól nem híznak? Akkor he egy átlag ember áttér növényi étrendre, miért nem híznak el rohamosan? Oké, hogy nem ismersz vegánt, de attól még kellene tudni kritikusan gondolkodnod.


"Ên pl soha nem lennék vegán. És ketogén étrendet se folytatnék"

Senki nem mondta, hogy legyél vegán. Bár ezerszer egészségesebb étrended lenne, mint a mostani zsírt zsírral, de most nem ez a lényeg. Ebből látszik, hogy ugyan fogysz és jól érzed magad, de fogalmad sincs mit csinálsz. Az extrém alacsony ch, sok fehérje és zsír étrend, az maga a ketogén diéta! Lehet, hogy nem követed 100 %-ban, de a lényegi részét igen.


"6-7000 kalóriát is megesznek, csokit, csipszet, tésztát, sütit is,"

Ezt vezesd már le konkrétan. Miből mennyit eszik egy ilyen embet mekkora súly és magasság mellé? Aki ekkora kalória mennyiséget megeszik és nem túlsúlyos, az általában profi sportoló. Persze ők nem ilyen szemét kajákat esznek. De ha van is egy átlag ember, aki napi 7000 kalória mellett nem hízik, az akkor is azért van, mert még nagyobb a kalória igénye és nem a ch miatt.


Ez az egyéni szervezet érv is jó nagy bullshit. Igen, valóban minden szervezet egyéni, csak nem úgy, ahogy te gondolod. És vannak különbségek, ez tény, de nem igazán a makrók, hanem a mikro-fito nutriensek szintjén. Hiába a különböző szervezetek, aki ember, az nem a szénhidrát miatt hízik. Aki ember, annak a sok zsír egészségtelen. Vannak ilyen alap biológiai törvények. Hiába vagyunk különbözőek, ugyanúgy oxigén kell nekünk, meg víz, nem pedig nemesgáz vagy folyékony nitrogén. Kb ez a helyzet a táplálkozásban is.

2021. márc. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
51%
Látszik, hogy fingod nincs milyen és mit jelent az amikor valakinek szénhidrát- anyagcsere betegsége van. Innentől nincs is miről beszélni. Felesleges. Nem érted és nem is akarod megérteni.
2021. márc. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
62%

#23

Az az orvos, aki egy 150 kilós nőnek napi 1400 kalóriát javasol, az valóban egy idióta. Nem csoda, hogy ilyen alacsony kcal mellett éheztél. Én is éheznék ennyivel, pedig a 150-nek még a felét sem súrolom. Sajnos ez a magyar valóság, ebben is le vagyunk maradva, mint a borravaló. A magyar orvosok 80-90 %-a bizony segghülye a táplálkozástudomány terén. Aki ismeri az orvosi képzést, az tudja, hogy eleve nagyon kevés táplálkozásismeretet tanulnak, abból is csupa elavult dolgot. Jó példa a 160 grammos ch diéta is, amit külföldön (már) nem is ismernek. Itt meg valamiért évek óta be van akadva a 160-as szám. Pedig eleve marhaság, ha belegondolunk, mivel a kalóriaszám belekalkulása nélkül semmi értelme. 1400 kcal mellett a 160 g ch 45 %-os napi arány, 2400 kcal-lal számolva viszont 26 %. Azért nagyon nem mindegy. Ezért igen, nagyon jól tetted, hogy az orvosokban már nem bíztál. Más kérdés, hogy a hazai dieteikusok nagy része is sarlatán (pl mint a tiéd), de ez már egy másik tragédia..


Azt tudni kell, hogy a fogyáshoz ugyan kalória deficit kell, a túl nagy deficit sem jó! Mert ilyenkor a szervezet éhezik, ezáltal elkezd ragaszkodni a tartalékaihoz, vagyis a rajtad lévő zsírhoz, belassítva ezzel az anyagcserét. Ezért nem fogytál 1400 kalóriával, nem azért mert a ch-ból sok volt a 160. Ha megtartottad volna ezt a kalória keretet és úgy felezted volna meg a ch-t, ugyanúgy nem fogytál volna. Az új étrended által már nem éheztél, viszont még mindig kalória deficitben voltál, ezért tudtál fogyni. Ez a magyarázat.


Az egy másik dolog, ami ugyan fogyás szempontjából lényegtelen, hogy az IR NEM a szénhidrát miatt alakul ki, hanem a magas zsír bevitel miatt. A ch az csak az indikátora a betegségnek. Valójában nem gyógyultál meg, csak tünetmentes vagy, ha elmennél egy terheléses vércukor szint mérésre, szépen felmenne a cukrod az egekbe. Erre megint csak a vegánok a bizonyíték. Tudom, nem ismersz egyet sem, de ha kicsit utána nézel, akkor te is láthatod, hogy eléggé high-carb diet az övék. Akkor hogy hogy nem közöttük a legmagasabb a cukorbetegek száma, amennyiben tényleg a szénhidrát a hibás? Javaslom, hogy nézd meg ezt a videót. Kutatásokra hivatkozva le van vezetve az, amit leírtam.

https://www.youtube.com/watch?v=j8IOGejNaj0


Gyakran látom extrém túlsúllyal, borzasztó étrenddel rendelkező embereknél, hogy amint találnak egy középszar étrendet, egyből azt hiszik, hogy az a csoda diéta, főleg ha fogyni is kezdenek. Amit csinálsz, az továbbra sem egy egészséges étrend, persze sokkal egészségesebb, mint amit korábban csináltál. Őszintén mondom, hogy nagyszerű, amit eddig véghez vittél! :) Ilyen extrém túlsúlynál a legtöbb embernek nincs visszaút. Nagyon kivételes vagy és tiszta szívből gratulálok, hogy sikeresen életmódot váltottál és leadtál 100 kilót! Ez hatalmas dolog. Viszont, ha más embereknek akarsz tanácsokat osztogatni, akkor először nem árt edukálódni a témában és megérteni, hogy pontosan mitől fogytál, mert még mindig nem a szénhidrát csökkentés miatt. Itt most elsősorban a ch-kalória dologról volt szó, de azért leírtam az igazságot az IR-rel kapcsolatban is, mert segíteni akarok neked. Attól még, hogy egészségesebb lettél, az nem jelenti, hogy nem lehet még jobban csinálni. Nyilván a te döntésed, hogy mennyire is akarsz egészséges lenni, de tudd, hogy hosszútávon a sok zsír-kevés szénhidrát nem a legjobb megoldás, főleg nem IR-esként. Nyilván nem azt mondom, hogy hirtelen fordítsd meg, ne értsd félre. De a legjobb kezelés hosszútávon az a high carb-low fat irányzat.

2021. márc. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
31%

Tedd már meg, ha van időd, és nézz meg 2 videót. Ha ezek után sem érted meg mit próbáltam leírni akkor sajnálom, próbáltam elmagyarázni, de ezek szerint te továbbra is ragaszkodsz a kalóriaelmélethez, meg a zsírfóbiához.

csak egyszer, próbáld meg megnézni és megérteni miket mond a dietetikus. Egyébként privátban is beszélgettem vele, és megerősített abban, hogy az IR miatt nekem szénhidrátszegény, zsírban és fehérjében gazdag étrendet kell követnem, mert a szénhidrátok emelik meg legjobban az inzulinszintet, ami ha túl magas, folyamatosan, azzal nem lehet fogyni.


1. a kalóriaszámlálásról

https://www.youtube.com/watch?v=CdercoY1rLo&list=PLoGh_acNAF..


2.

Az inzulinrezisztenciáról

https://www.youtube.com/watch?v=U1MBynWIkkA&t=11s

2021. márc. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
42%

(én az a válaszoló vagyok, akinek a kommentjeire még tegnap válaszolgattál)


Történetesen van egy inzulinrezisztens, PCOS-es, vegetáriánus ismerősöm :)


Az hogy az inzulinrezisztenciára valóban az alacsony szénhidráttartalmú ételek jók, ez egyértelmű, ebben nem vitatkozok, nem tudtam, hogy beteg vagy, sajnálattal hallom. A diéta amit követsz ilyen helyzetekre nagyszerű, ezt jól mondta a dietetikusod. Na most az én ismerősöm, aki hasonló betegségekben szenved 50 kg körül van, úgy hogy javarészt szénhidrátból áll az étrendje, lévén hogy évek óta nem evett húst, sőt tejtermékeket sem fogyaszt, az egyetlen állati eredetű amit megeszik, az a tojás (abból is csak napi 2 db-ot szokott.) Na most én elhiszem, hogy neked nagyon bevált a diéta amit folytatsz. Gratulálok az eredményeidhez és szívből remélem, hogy emellett az életmód mellett a betegségeid sem fognak gondot okozni.

AZONBAN a TUDOMÁNYOS kutatásokon kívül, már az én - egyébként igen szűk - ismerettségi körömben is lehet találni élő példát, aki a betegségei ellenére, és amellett, hogy nem folytat a tiédhez hasonló diétát, nem hízik el. Na ezt magyarázd meg. És ne gyere azzal, hogy minden szervezet más, mert ez egész addig igaz, hogy valakinek egy kicsit más mikrokra van szüksége (vitamin hiány stb. okán), vagy valakinek egy kicsivel gyorsabb az anyagcseréje, így alapvetően többet ehet hízás nélkül, de az, hogy ő a te diétádnak a szöges ellentétével is formában tud maradni (és kurvára nem éhezik), annyit bizonyít, hogy a te esetedben sem a szénhidrát vezetett a hízáshoz, hanem egy olyan diéta amit, ha jól értettem elsőre nem egy dietetikus, hanem egy orvos rakott össze. :D és te egy hülye miatt megkérdőjelezel mindenki mást. Megkérdőjelezel konkrét tényeket.

Csak azért válaszolgatok, mert szeretném, hogy kiegyezzünk abban, hogy minden diéta lehet jó, minden diéta lehet rossz, minden embernek meg kell találnia azt, ami számára a legjobban beválik, de a hízás nem attól függ, hogy mennyi ch-t viszel be. Marhára nem... és az is ezt izonyítja, amit te leírtál: "Ha a kalóriabevitel ( vagy deficit) olyan baromi fontos szerinted, akkor miért vannak olyan emberek, akik akár napi 6-7000 kalóriát is megesznek, csokit, csipszet, tésztát, sütit is, sose figyelnek oda semmire az étrendjükben, saját bevallásuk szerint sem sportolnak, mégis normális a testsúlyuk?" AHHAA szóval egy csomó szénhidrátdús ételt esznek (felteszem, ha csokiból, chipszből visz be 7000 kalóriát, akkor napi 100g szénhidrát felett vannak), mégse híznak?? Azért, mert nekik több kalória kéne a hízáshoz. (egyébként a példa amit mondtál nagyon eltúlzott, tudom, hogy nincs ilyen és nem is életszerű, de azt jól bizonyítja, hogy ha lenne ilyen eset, akkor se a ch-tól híznának, hanem a kalóriától)


Ui.: aki videókból tájékozódik, annak a szava annyit is ér. Semmivel sem komolyanvehetőbb, mint Norbi.

2021. márc. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
62%

#27

Megnéztem a két videót. Ne haragudj, de ez nagyon komolytalan. Magyaráz egy nő csomó butaságot, anélkül, hogy bármire is hivatkozna. Nem támasztja alá a mondandóját semmi kutatással, tanulmánnyal. Mondja, hogy a sok lemaradt dietetikus, meg a kalória elmélet. De hol a bizonyíték arra, amit mondd? Én küldtem neked egy videót és egy cikket is, mindkettőben több kutatásra, tanulmányra hivatkozva állítják, amit állítanak. Ezzel szemben ez a nő azzal támasztja alá a hülyeségét, hogy az ő férje is vékony, pedig napi 2 csokit megeszik, aki koplal, az mégsem tud lefogyni. Ha te ennek ellenére inkább neki hiszel vakon, akkor menthetetlen vagy. Azt, hogy túl kevés kalória bevitel mellett miért nem lehet fogyni, már megcáfoltam. A faszinak pedig nyilván belefér a 2 csoki a kalória keretébe. Igaza van, hogy minden szervezet egyéni anyagcserével rendelkezik, de ez a kalória keret különböző méretét jelöli. Abban igaza van, hogy a kalória számolgatásnak önmagában nincs értelme, ezt én is leírtam már. Jó étrend kell. Ettől még a kalória többlet miatt hízik az ember, ha számolja, ha nem. Tehát ott van a rengeteg kutató, aki a tanulmányokra hivatkozva állít valamit, meg ez a nő állítja annak az ellentétét minden bizonyíték és alátámasztás nélkül. Na vajon kinek kellene hinni?


Az IR-es videóban meg tök jól elmagyarázta, hogy a sok szénhidrát bevitel miatt a szervezet megemeli az inzulint, csak éppen azt hagyta ki, hogy miért van szükség a többlet inzulin termelésére. Ahogy már említettem, a zsír miatt. Ez szintén el van magyarázva kutatásokra hivatkozva az én videómban, míg ez a nő itt is csak magyaráz, anélkül hogy bármit alátámasztana. Arra továbbra sem válaszoltál, hogy mi van ilyenkor a vegánokkal? Vagy a vegákkal, lásd a 28-as válaszoló kommentjét. Hogy lehet élni low fat-high carb étrenden a te betegségeddel? Attól még, hogy te ilyenről nem hallottál, még létezik, csak húzd ki a fejed a homokból és nézz körül a nagyvilágban.


"Egyébként privátban is beszélgettem vele, és megerősített abban, hogy az IR miatt nekem szénhidrátszegény, zsírban és fehérjében gazdag étrendet kell követnem, mert a szénhidrátok emelik meg legjobban az inzulinszintet, ami ha túl magas, folyamatosan, azzal nem lehet fogyni."

Ja, ha privátban is beszéltetek, akkor már hihetőbb? Ha egy másik, az általam ajánlott étrendet képviselő dietetikushoz mész, akkor ő meg a fordítottját javasolja. Akkor most mi van? Az meg, hogy az inzulin szint gátol a fogyásban vagy hizlal, így ebben a formában nem igaz. Itt egy újabb cikk, szintén tele tudományos forrásokkal.

[link]


Tök aranyosan magyarázza azt is, hogy a zsír finom és laktat, azt viszont nem említi meg, hogy megemeli a koleszterin szintet, eltömítí az ereket és csomó kardiovaszkuláris betegseget okoz. Meg ugye valójában az inzulin rezisztenciát is az okozza.

2021. márc. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
24%

Ja igen, ezt még kifelejtettem. Az étel a fűszerezéstől lesz finom, nem attól, hogy zsír van benne. Tol egy ilyen bullshitet a végén, hogy az emberek hamar megéheznek, mert szénhidrátot esznek, nem zsírt. Nyilván nem fehér kenyéren, meg csupa gyors ch-n kell élni. :) Megint csak felmerül egy kérdés, egy vegán hogy nem éhezik a 75 %-os szénhidrát bevitele mellet, miközben zsírt alig eszik. (Jó esetben)


Aztán a kedvencem. Amerikában hogy el vannak hízva, mert low fat high carb étrendet követnek. A sok hamburger és pizza zabáló amerikairól beszélünk. Elárulom, hogy azok zsír heavy ételek, nem szénhidrátosak. Meg eleve pont hogy a szénhidrát van démonizálva, elég körülnézni ezen az oldalon is, nem a zsír.

Ha józan ésszel belegondolsz, pont hogy a húsfogyasztás nőtt meg nagyon durván Amerikában is, meg a fejlett világ többi részén. Amiben ugye nincsen szénhidrát. Régen, amikor jó ha heti egy alkalommal volt hús az asztalon és az emberek nagyobb részt folytattak növényi alapú táplálkozást, sokkal kevesebb volt az elhízott és a krónikus beteg. Természetesen ebbe közrejátszik a mozgásszegény életmód is, de az étkezés az elsődleges probléma. Pont hogy a húst hússal elv miatt jóval kevesebb szénhidrátot eszik meg ma egy átlag ember, mégis több az elhízott, mint valaha. Érdekes, nem?

Én is hiszek egy összeesküvés elméletben hozzá hasonlóan. Csak én abban, hogy a hús lobbi terjesztette el ezt a marhaságot, hogy a ch miatt híznak az emberek. Ha az emberek félnek a szénhidráttól, akkor olyat esznek, amiben nincsen. Ez pedig a hús. Persze mivel a cukorbetegség a zsír miatt alakul ki, így az embereket a kevesebb ch fogyasztás mellett is betegebbek lesznek, mint valaha, amit rá lehet fogni a szénhidrátra (és a fehérjére, mint ahogy a nő mondta), így még inkább a húsos-tejes-zsíros étrendre lehet nevelni a népet. Persze a rákos megbetegedések is nőnek, nem csak a diabétesz, így valóban, a gyógyszeripar is rengeteget kaszál. Ha viszont az emberek tudnák, hogy valójában a zsír miatt betegek, akkor annak minimalizálával meggyógyulnának (vagy legalábbis nagyobb eséllyel előznék meg ezeket a betegségeket, lásd vegánok). Persze ez esetben rengeteget veszíteni mind a hús, tej, tojás és gyógyszeripar. Szerintem ez sokkal hihetőbb. Mit gondolsz?

2021. márc. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!