Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogy kezdjem el a szénhidrátme...

Hogy kezdjem el a szénhidrátmentes fogyókúrát és milyen ételekt zárjak ki az étrendemből?

Figyelt kérdés
10-15 kg-tól kéne megszabadulnom. Első körben mindenképp szénhidrátszegény diétával kezdenék /mivel elsősorban a sopk szénhidrát okozza a túlsúlyomat/,utána valami más fogyókúrára térnék át.

#diéta #fogyókúra #szénhidrát #szénhidrátmentes fogyókúra
2021. márc. 27. 10:58
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
55%
aggódik a fene, ha tudsz fogyni 2500 kalóriával, akkor az nem azért van, mert kevés szénhidrátot fogyasztasz, hanem mert nagyobb a kalóriaigényed.
2021. márc. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
28%

"Aranyos vagy, hogy " aggódsz" de így is sokat fogytam már, nincs ezzel gondom."

Tőlem is távol álljon, hogy aggódjak, csak azért nem árt tudni, hogy a sok zsír eléggé megemeli sok betegség kockátazát, cukorbetegség, rák, stb. Egy darabig el lehet ketózgatni, de nem véletlen, hogy hosszútávon nem nagon ajánlják. Persze értelmes emberek rövid távon sem.

2021. márc. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
32%

-Az idézőjel nem véletlen van ott, nyilván tudom, hogy csak gúnyolódás volt a hozzászólásod.

-Mint mondtam, engem nem érdekel a kalória, az egész elmélet nem állja meg a helyét az emberi szervezetre vonatkoztatva. Innentől nem izgat.

- nem ketózom

- a zsír az egyik fontos energiaforrásom. Nincs vele semmi baj.

Mindenkinek más jön be, ha fogyásról van szó. Felesleges kötözködni. Én soha többet nem fogok kalóriamegvonással kínlódni az biztos. Eléggé megjártam vele korábban, egy életre elég volt.

2021. márc. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
52%

"Mint mondtam, engem nem érdekel a kalória, az egész elmélet nem állja meg a helyét az emberi szervezetre vonatkoztatva. Innentől nem izgat."


Ezt kifejtenéd kérlek? De tudod mit? ne is. EZ körülbelül olyan, mintha arról vitatkoznánk, hogy lapos-e a Föld.

2021. márc. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
43%

A kalóriaelmélet Az energiamegmaradás törvényére alapoz, de az- zárt rendszerekre vonatkozik. Az emberi szervezet nem az. Bonyolult hormonális rendszer, amire a különböző tápanyagforrások másképp hatnak. Tehát NEM a kalória a lényeges, hanem a tápanyagok, a minőségük, és az arányaik valamint maga az egyén saját anyagcseréje.

Röviden ennyi. És ezt nem én mondom, hanem dietetikus.:) Én inkább neki hiszek.

2021. márc. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
53%
Egy dietetikus, aki szerint nem a kalória bevitelen múlik, hogy hízunk vagy fogyunk-e. Wow. De végülis a lapos Föld elméletet is hirdetik "tudósók"
2021. márc. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
39%

Akkor azt magyarázd el nekem kedves "mindegy mennyit eszel, csak az jó összetételű legyen", a vegánok, akiknek az étrendjében található egy "kevés" ch, hogy a fenében nem 200kg-os elhízott állatok? :) gondolom a vegánság nem egyenlő az éhezéssel, nem is szénhidrátcsökkentett étrendet folytatnak, és mégis képesek adott esetben fogyni? AJAJAJJ

"Bonyolult hormonális rendszer" ez így igaz, az emberi test bonyolult, de a fogyás-hízás az egyszerűbb, mint hinnéd. Csak mert te személy szerint nem érted, még nem kell hozzá új tündérmeséket költened.

"És ezt nem én mondom, hanem dietetikus.:)" És ezt nem dietetikus mondja, hanem Norbika. És ez nettó hülyeség.

Az egészéges étrend változatos, nem egyoldalú, és ha szénhidrátokra épül, akkor nem tesz jót az egészégednek. De fogyás szempontjából. (és ez az előző a kulcsmondat, leírom még egyszer;) FOGYÁS SZEMPONTJÁBÓL mindegy, hogy a fehérjéhez és zsírokhoz képest több, vagy kevesebb szénhidrátot viszel be. PONT. Egészséges? nem feltétlenül. jól esne? nem feltétlenül. Függ tőle a fogyásod? NEM

2021. márc. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
34%
Igen, a vegános példát én is írni akartam. De nézzünk mást. Kérdező, igyál meg napi 2dl napraforgó olajat, mást ne változtass az étrendeden. Ezzel 0 g plusz szénhidrátot viszel be, viszont 1600 kalóriát, 100 % zsír formájában. Ha jól értem a te elméletedet, akkor mivel nem vittél be plusz ch-t, nem híznál ilyen esetben sem. Így van? Próbáld ki, aztán lepődj meg.
2021. márc. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
53%

"És ezt nem én mondom, hanem dietetikus"

Még ha ezt tényleg egy dietetikus mondta neked, bár nagyon remélem hogy ilyen hülye dietetikus nem praktizál, ugyan keress már rá a Google-ben. Amit mi állítunk, azt is dietetikus állítja. Meg kb minden táplálkozástudománnyal foglalkozó kutató a világon. Szerinted a világ összes ezzel foglalkozó tudósa idióta és csak a te dietetikusod, meg a Schobert Norbi a két helikopter?

2021. márc. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
32%

Leszarom norbikát. Egy Dietetikus tanácsait és magyarázatait hallgatom, követem és tapasztalom, pozitívan. Kiegészítve a saját egyéni igényeimmel.

Egyszer sem mondtam, hogy bármennyit lehet enni. De nem kell úgy korlátozni az energiabevitelt ahogy azt a legtöbben teszik. Pl sablon orvosi ajánlás, és Még a butább dietetikusok is ilyenek, akik nem haladnak a tudományos felfedezésekkel, csak az elavult tanulmányaikra hagyatkoznak.

Nem ismerek egy vegánt sem. Valószínűleg az egyéni anyagcseréjük tolerálja a sok szénhidrátot fogyasztó életmódjukat. De ebből is látszik, hogy az egyéni anyagcsere milyen fontos, és hogy mindenkinek más étrend felel meg igazán. Nem sablon.


NINCS olyan étrend ami mindenkinek jó és amit egyformán mindenkire rá lehet húzni.


De ezt is leírtam, hogy mindenkinek máshogy működik az anyagcseréje. Aki nem érti az te vagy.

Ên pl soha nem lennék vegán. És ketogén étrendet se folytatnék, de már jó ideje a tapasztalataimból kiindulva kalóriakat sem számolgatok-nem vonok meg, nem azok alapján eszem.


Közelítsük meg másképp.

Ha a kalóriabevitel ( vagy deficit) olyan baromi fontos szerinted, akkor miért vannak olyan emberek, akik akár napi 6-7000 kalóriát is megesznek, csokit, csipszet, tésztát, sütit is, sose figyelnek oda semmire az étrendjükben, saját bevallásuk szerint sem sportolnak, mégis normális a testsúlyuk?

És ne állíts olyat, hogy nincsenek ilyen emberek, mert vannak.

Azért van ez mert ilyen az anyagcseréjük egyénileg. Nem az étrend vagy a mozgás. Hanem a szervezetük.

Mások meg szarabbul jártak. Kb ennyi.

2021. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!