Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Inzulinrezisztenciával melyik...

Inzulinrezisztenciával melyik diétával van a legnagyobb esélyem fogyni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pár hónapja diagnosztizáltak nálam IRt. Kiskoromban is nagyon túlsúlyos voltam, soha nem jött össze se a 90 napos, se semmilyen más diéta. Tényleg ritka volt ha egy két kilót is leadtam (mozgással mellette). IRs nők, ti nektek bevállt valamilyen módszer? Ha igen akkor melyik? Válaszokat előre köszi!

2022. jan. 18. 14:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
54%
Nézd át a dia-wellness termékeit. Finomak és szénhidrátcsökkentettek, cukormentesek. Többféle lekvárból, lisztből, édesítőből, tésztaféléből választhatsz.Nyár óta használom, kb 10 kilótól szabadultam meg, úgy,h finomakat ettem. Van egy fb csopi is:dia-wellness életmódváltók
2022. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
69%

Kalóriadeificit és sport mellett az osztott szénhidrát. testsúlytól függ, de átlagban 160 gramm cht ajánlanak egy napra. reggeli 30, tízórai 20, ebéd 60, uzsi 20, vacsi 30.

ir-rel fontos a ch és a rendszeresség, három óránként enni

mellette rengeteg folyadék, midnen tékezéshez kis marék zöldség

ezen kívül minden ugyanolyan mint egy átlagos életmódváltás, csak kicsit lassabban fog menni mint azoknak akiknél nincs a képben ir

2022. jan. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
19%
Időszakos böjt csökkentett szénhidráttal.
2022. jan. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%

Elsőnek üzenem, hogy a ch csökkentett a legrosszab kb amit tehet... Ne írkáljunk, ha nem tudjuk, hogy mi az IR.


A ch csökkentett dolgok sokszor zsírosak és ettől magasabb a kalóriatartalmuk, mint az átlag termékeknek. Ezen felül a kérdezőnek jelen orvosi álláspont szerint meghatározott szénhidrát mennyiséget kell ennie, ami ch csökkentett dolgokkal igen nehéz, mert túl kevés bennük a ch. Dietetikus szokott diétát írni IR-hez, ahol kiszámolják a neked kellő ch és kalóriamennyiséget. A 90 napos szintén nem jó, mert minden napodnak kiegyensúlyozottnak kéne lenni. A legtöbben 160 grammos diétát csinálnak (a 160 testalkattól függően 120-220 gramm igazából, ehhez kell a dietetikus, hogy neked mennyi).


Páran próbálkoznak IF diétával is IR-re, de ahhoz nehezebben találsz szakembert.

2022. jan. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
17%
Paleolit diétával könnyen le tudsz fogyni, ráadásul éhes sem leszel és a vércukor szinted is helyre áll.
2022. jan. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
38%

A kalóriaszámolgatás túlmisztifikálása már régóta hatalmas tévhit.

SEMMI köze nincs a táplálkozástudományhoz. Egy hőérték, amit úgy számolnak, hogy az étel égését vizsgálják.

Na, már most: az emberi szervezetben ilyen égés NEM LÉTEZIK!

Természetes, hogy a zsírnak számolja a legmagasabb értéket, mivel az olaj mindenki számára híres a gyúlékonyságáról. Meglepő módon pedig a szénhidrátnak számolja a legkevesebbet.

Ezért fatális baromság, hogy ezen múlik egy fogyókúra sikere.

Az emberi szervezet a megevett zsírt fizikailag KÉPTELEN testzsírrá alakítani. Nem a zsírtól lesz kövér valaki, hanem a töménytelen, magas glikémiás indexű szénhidráttól, a cukortól.

Aki inzulinrezisztens, tulajdonképpen szénhidrát-intoleráns. Sokkal több inzulint termel a szervezetünk, mint egy normális embernek, aki nem küzd ezzel a problémával, így a cukrot nem tudja a sejtekbe juttatni, hanem testzsír formájában elraktározódik.

Így egy IR-esnél az elsődleges és legfontosabb szempont, a megevett szénhidrát mennyiségének lecsökkentése.

Divatos a 160 grammos kamudiéta (bocsánat…), de az az igazság, hogy ez kétszer annyi szénhidrát, mint amire egy normál (nem IR-és) embernek szüksége van.

A legjobb, ha csak alacsony glikémiás indexű ételeket eszik az ember.

A rizst, a krumplit, a gabonákat, a cukros gyümölcsöket, a szacharózt ÖRÖKRE száműzzük az életünkből.

Viszont a tartós ketózás sem jó, mert attól is könnyen leállhat az anyagcsere.

Van bőven választék alacsony szénhidrát tartalmú ételekből: magvak, sajtok, tojás, zöld zöldségek, padlizsán, hagyma, hüvelyesek, és aki nem vegetáriánus, annak hús is (csak ne rántva), szóval éhen halni még így is lehetetlen.

Ezek az ételek mivel alacsony glikémiás indexűek, lassú felszívódásúak, így lassan, de stabilan emelik a vércukorszintet.


Egy év alatt fogytam közel 20 kilót így, 6 éve pedig ugyanezzel az étrenddel tartom a normál súlyomat.

2022. jan. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
67%
Azt még el kell mondanom, hogy az üzletek polcain rengeteg “egészségesnek, cukormentesnek” feltűntetett termék sorakozik egy ideje, de jól meg kell nézni az összetevőiket, mert némelyik hiába édesítőszeres, ugyanúgy brutál mennyiségű szénhidrátot tartalmazó búzalisztből, rizslisztből, keményítőből készülnek, mint a cukros verzióik.
2022. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
19%

Hát ahogy elnézem van itt metabolikus-szindróma bőven!

Szerintem:

- napi 16:8-as időszakos böjt, minimum. Semmi nassolás, napi 2x étkezés. Az inzulin-érzékenység jobb reggel, úgyhogy én a vacsorát skippel-ném.

- Teljes értékű (növényi)-étrend, heti 2x húsfogyasztással, ha nem akarod feladni, heti 1x hal, másik étkezésre meg valami hús/belsőség ( a belsőségek vitaminban gazdagabbak és kalóriaszegényebbek). Tejterméket nem ennék, mert a tejfehérje trigger-eli az inzulint is (esetlge kefirt, mert abban sok a jó baktérium), de a tojás végülis nem rossz...

- semmi fehérliszt és növényi olajok, ha akarsz használni akkor nyersen esetleg extra-szűz olivaolaj. Ha nem tudod elhagyni, akkor kókuszzsìr/olivaolaj.

- Semmi feldolgozott élelmiszer.

-napi 3x sport, olyan ami neked tetszik, csak légy aktìv min. 150 percet a héten.


Tudom, hogy a jelenlegi környezetünkben nehéz ìgy élni, minden tele van finomabbnál finomabb élelmiszerekkel, amik olcsóak, hívogató éttermekkel és kávézókkal... Nehéz megtartani a teljesértékűséget és a böjtöt, és nem is baj, ha nem mindig sikerül, de legalább próbáld meg!

Nekem ezek a számolgatós alapelvek sosem váltak be, nem számolok semmity csak figyelek a teljesértékűségre, alacsony-kalóriasűrűségű ételekre, és azért a mennyiségre is.


Azért nem ajánlom a Dia-Wellness/Szafi ecc. termékeit, mert nagyon drágák, sokszor ugye elég feldolgozottak is és hidd el, hogy nem feltétlenül szükségesek. Szerintem a drágaságuk fenntarthatalanná teszi az egész rendszerüket. Persze néha jó, de ne a zéró-lisztes kakaós-csigára és palacsintára alapozz (mindenféle mikrobiom mérgező ipari, édesítőszerrel telenyomott) baracklekvárral.


Mivel még csak IR-ed van, valószínűleg egy ilyen életmódváltással (teljesértékű étrend + böjt) orvosolható a probléma, ha kellően szenzibilisen és felelősségteljesen állsz hozzá.


Ez csak az én 2 cent-em... Ha kipróbálod, utána olvasol, akkor sok sikert kívánok neked!

2022. jan. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Én a makrobiotikus étrendet ajánlom! Az IR azért még egy visszafordìtható állapot. Étkezések után mindig mozogj, mert ìgy az izmok közvetlen a vérből veszik fel a cukrot ìgy csökkentve természetesen a vércukrot. Most kapcsolj rá, hogy ne juss el a T2D-ig!
2022. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
29%

A kedves 6-os válaszolótól kérdezném, hogy mégis ugyan hogy gondolja, hogy a jelenlegi food-environmentben teljesen örökre száműzzük a gabonákat, krumplit és rizst?! Ez ìgy abszolút nem lesz fenntartható! Ne ijjesztegessük itt a szegény kérdezőt!


Abban egyetértünk, hogy igen, valószínűleg a lisztes ételek nem a legelőnyösebbek ilyen állapotban, mivel tényleg állaguknál fogva ugye gyorsan felszìvódnak, de ha az ember intact formában fogyasztja a gabonákat, pl. köles, zabkása, hajdina, barna-rizs, nyìlván mértékkel, zsìrokkal kombinálva (ami csökkenti a felszìvódás gyorsaságát), esetleg lehűtve (a rezisztens keményìtő helyett) akkor nem tudom elképzelni, hogy olyan tragikus lenne. A burgonyában pedig (hiába magas a GI-je) kevés a CH, kb. 12-15 gramm/100 gramm. Pl. a hìresen CH-tagadó paleo-étrend is támogatja a burgonya-fogyasztását, és a gyümölcsökét is.


A szacharóz mellőzésével én is on board vagyok, meg úgy általában az összes mesterséges édesìtő kiiktatásával. Használjatok Eriteitet, Stevia-t, 1:4 édesìtőt vagy datolyát ( ez utóbbi emeli a vércukrot, de vannak benne hasznos rostok, amik csökkentik a felszìvódás sebességét).

2022. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!