Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Inzulinrezisztenciával melyik...

Inzulinrezisztenciával melyik diétával van a legnagyobb esélyem fogyni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Pár hónapja diagnosztizáltak nálam IRt. Kiskoromban is nagyon túlsúlyos voltam, soha nem jött össze se a 90 napos, se semmilyen más diéta. Tényleg ritka volt ha egy két kilót is leadtam (mozgással mellette). IRs nők, ti nektek bevállt valamilyen módszer? Ha igen akkor melyik? Válaszokat előre köszi!

2022. jan. 18. 14:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
76%

Szia. Én IR-es vagyok, mellette PMA és PCOS van.

Nekem a sablon 160gch diéta amit doki ajánlott nem vàlt be, meg az ilyen kalóriaszegény diéták sem.

Helyette lowcarb ( LCHF) életmódra váltottam dietetikus ajánlására, napi 80-90g chval, nagyon figyelek mit eszem, és heti 5 majd később 10 óra sporttal fogytam 103 kilót/ 3 év alatt.

2022. jan. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
28%
Az IR legnagyobb ellensége az állandóan magas vércukor szint. Az ellen igenis a low CH, és a 16:8-as étkezés az egyik leghatékonyabb.. Ezt a CH nagyon fontos, kell a szervezetnek 40 éves elavult maszlagot úgy látom hosszú évek lesz kiírtani..
2022. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
38%
12❤️
2022. jan. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
54%
Yazio alkalmazást ajánlom
2022. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

[link]


Ide lépj be, és olvasd el a fájlokat, diéta sulit. Nagyon szigorúan veszik itt a diétát, NEM VÉLETLENÜL. A fogyás be fog indulni, ha tartod az étrendet és mozogsz. Talán a kalóriákat is számolhatnád, ne csak a szénhidrátot, de az anyagcserezavar miatt fontos, hogy figyelj a megfelelő ch elosztásra, és azok felszívódására.

2022. jan. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
6-os, nagyon durván el vagy tévedve. "leáll az anyagcsere" LOL, és akkor ez még csak egy a majdnem minden mondatodban szereplő egetrengető hülyeségekből.
2022. febr. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
42%

#16: IR-es vagy egyáltalán? Sikerült kevesebb, mint egy év alatt 20 kilót fogynod? A vérképed hogy van?

Jól el lehetek tévedve, ha minden szempontból rendben vagyok.

Az IR az a terep, ahol még mindig rengeteg tévhit él. És akiket “a szénhidrát a legfontosabb” meg a “kalllllória” és hasonló baromságokkal etetnek, számottevő mértékben nem is fogy le.

2022. febr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
45%
17. nem vagyok IR-es, dietetikusnak tanulok. Igen, sikerült ennyit fogynom, és teljesen egészséges vagyok - és akkor mi van, ez csak én vagyok, mit bizonyít vagy cáfol egyetlen ember eredménye? Ettől még nem lennék hozzáértő. Mint ahogy szemmel láthatóan te nem vagy az, még ha sikerült is úgy lefogynod, hogy rendben vagy (örvendetes). Amiket írtál oltári hülyeségek ettől függetlenül.
2022. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
100%

Szia!

Én 38 éves vagyok, nekem IR-em és PCOS-em is volt korábban. Az a baj ezekkel a mindenféle megszorító meg szétválasztó diétákkal, hogy hosszútávon nem tarthatóak, ezért buknak el a legtöbben.


Olyan diétát/étrendet/életmódot kell választanod, amivel komfortos vagy az első pillanattól és olyanokat is eszel benne, amit szeretsz, mert gondolj bele ha akár csak minden második étkezést szájhúzással meg undorral közelítesz meg, akkor borítékolható, hogy nem fogod tudni sokáig tartani.


Én 10-12 kg túlsúllyal kezdtem el az életmódváltást. Nekem az egyik bnőm ajánlott egy hormonális táplálkozási szakértőt akivel ő fogyott. Kimondottan IR-es, Pajzsmirigyes PCOS lányokkal foglalkozik.


Amellett, hogy szakmailag alapos volt, mindent elmagyarázott neki és nagyon kedves is volt vele. (Ez is nagy szó, mert volt már korábban rossz tapasztalatom)

Mészáros Ildinek hívják és a [link] az oldala.


Drukkolok, hogy sikerrel járj.


Üdv,

2022. febr. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
0%
Szamold a kaloriakat, (maximalizasd) ne egyel feherliszteset, cukrosat. Helyettuk edesitoszert (pl eritrit,negyedannyi) es teljeskiorlesu liszteket (pl tk buzaliszt,tonkolyliszt, zabliszt) hasznalj. Illetve sok zoldseg,gyumolcsbol is lehet,de szolo,banan,dinnye ne menjen tulzasba. Nem kell belefeszulni,mimt a facebookos csoporttagok 99%-a. Akik meg a fogkrembol is cukorkenteset keresnek,illetve cukorbol keszult borradirt sem mernek lassan hasznalni,annyira rettegnek mindentol,ami valaha akar 1 szem cukrot is latott. ;) minden jot!
2022. febr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!